- Teismas
- Marijampolės apylinkės teismo Marijampolės rūmai
- Dokumentas
- Nutartis
- Data
- 2020-08-17
- Bylos Nr.
- II-168-610/2020
- Teisminio proceso Nr.
- 4-28-3-00429-2020-6
- Bylos rūšis
- administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
- Instancija
- I-a instancija
- Rezultatas
- Atsisakyti priimti skundą
- Teisėjas
- Nerijus Brinevičius (pirm.)
- Pareiškėjas
- V. V.
- Institucija
- Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato veiklos skyrius
rašytinio proceso tvarka sprendė pareiškėjo V. V. skundo dėl Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Marijampolės AVPK) Veiklos skyriaus tyrėjos L. K. 2020 m. liepos 13 d. priimto nutarimo nutraukti (nepradėti) administracinio nusižengimo teiseną (ROIK: 20118009412) priėmimo klausimą.
Aprašomoji dalis
Teismas nustatė:
2020 m. rugpjūčio 10 d. Marijampolės apylinkės teismo Marijampolės rūmuose gautas iš Marijampolės AVPK persiųstas V. V. skundas dėl Marijampolės AVPK Veiklos skyriaus tyrėjos L. K. 2020 m. liepos 13 d. priimto nutarimo nutraukti (nepradėti) administracinio nusižengimo teiseną (ROIK: 20118009412), kuriuo prašoma atnaujinti administracinio nusižengimo bylos teiseną ir patraukti administracinėn atsakomybėn A. K. už pareiškėjui padarytą žalą. Skundas institucijai pateiktas 2020-08-04
Motyvuojamoji dalis
Pareiškėjo skundą atsisakytina priimti.
Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso (toliau – ANK) 626 straipsnio 3 dalies 2 punkte numatyta, kad apylinkės teismas motyvuota nutartimi atsisako priimti skundą dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje, kai skundas paduotas praleidus nustatytą skundo padavimo terminą ir neprašoma šio termino atnaujinti arba prašymas atnaujinti nustatytą skundo padavimo terminą nebuvo patenkintas.
Nutarimo administracinio nusižengimo byloje apskundimo tvarka nustatyta ANK 621–623 straipsniuose. Skundas dėl institucijos nutarimo administracinio nusižengimo byloje gali būti paduotas per dvidešimt kalendorinių dienų nuo nutarimo išsiuntimo ar išdavimo dienos.
Pareiškėjo skundžiamas nutarimas priimtas 2020 m. liepos 13 d. Kaip matyti iš administracinio nusižengimo bylos medžiagos, skundžiamas nutarimas V. V. išsiųstas jo surašymo dieną, t. y. 2020 m. liepos 13 d. Paskutinė skundo pateikimo diena buvo 2020 m. rugpjūčio 2 d., kadangi dvidešimties kalendorinių dienų nutarimo apskundimo terminas skaičiuojamas nuo nutarimo išsiuntimo ar išdavimo dienos, o ne nuo jo gavimo dienos, kaip skunde nurodo V. V.. Pareiškėjas skundą surašė 2020 m. rugpjūčio 3 d.(pateikė 2020-08-04), t. y. praleidus nutarimo apskundimo terminą.
Byloje nėra jokių duomenų, kad terminas apskųsti nutarimą buvo praleistas dėl svarbių priežasčių. Pareiškėjas neprašo šio termino atnaujinti, todėl esant nurodytoms aplinkybėms pareiškėjo skundą atsisakytina priimti (ANK 626 straipsnio 3 dalies 2 punktas).
Nutartis netrukdo asmeniui pateikti naują skundą, kartu su prašymu atnaujinti skundo padavimo terminą, nurodant svarbias termino praleidimo priežastis.
Rezoliucinė dalis
Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 626 straipsnio 3 dalies 2 punktu, 5 dalimi,
nutaria:
Atsisakyti priimti pareiškėjo V. V. skundą.
Nutartis per dvidešimt kalendorinių dienų nuo nutarties kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo gali būti skundžiama atskiruoju skundu Kauno apygardos teismui per Marijampolės apylinkės teismo Marijampolės rūmus.