- Teismas
- Tauragės apylinkės teismo Tauragės rūmai
- Dokumentas
- Nutartis
- Data
- 2021-03-23
- Bylos Nr.
- II-50-760/2021
- Teisminio proceso Nr.
- 4-46-3-00068-2021-6
- Bylos rūšis
- administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
- Instancija
- I-a instancija
- Rezultatas
- Atsisakyti priimti skundą
- Teisėjas
- Loreta Bajorinienė (pirm.)
- Institucija
- Tauragės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas
rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo A. P., gimusio (duomenys neskelbtini) prašymą atnaujinti praleistą terminą skundui paduoti administracinio nusižengimo byloje Nr. 85-ANR_N-3681-2020 (Roik: (duomenys neskelbtini).
Aprašomoji dalis
Teismas nustatė:
Tauragės apylinkės teismo Tauragės rūmuose gautas pareiškėjo A. P., (toliau – ir pareiškėjas) skundas dėl Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – ir Tauragės AVPK) 2020 m. gruodžio 21 d. nutarimo administracinio nusižengimo byloje panaikinimo. Kartu pateikė prašymą atnaujinti praleistą terminą skundui paduoti. Nurodė, kad negavo nutarimo, apie jį sužinojo iš Valstybinės mokesčių inspekcijos pranešimo. Mano, kad nežinojimas apie nutarimo egzistavimą yra svarbi priežastis dėl apskundimo termino praleidimo.
Motyvuojamoji dalis
Teismas konstatuoja:
Prašymas atnaujinti praleistą nutarimo apskundimo terminą atmestinas.
Administracinių nusižengimų kodekso (toliau – ANK) 623 straipsnyje numatyta, jog skundas dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje gali būti paduotas per dvidešimt kalendorinių dienų nuo nutarimo kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo dienos. Jeigu šis terminas praleistas dėl svarbių priežasčių, jį pareiškėjo prašymu rašytinio proceso tvarka gali atnaujinti apylinkės teismas.
Iš bylos duomenų matyti, kad administracinio nusižengimo protokolas surašytas 2020 m. rugsėjo 21 d. administracinėn atsakomybėn traukiamam asmeniui, A. P., dalyvaujant. Jis protokole nurodė savo kontaktinius duomenis – gyvenamosios vietos adresą, telefono numerį, elektroninio pašto adresą (duomenys neskelbtini). A. P. administracinio nusižengimo protokole nurodė, kad su protokolu susipažino ir jį gavo. 2020 m. gruodžio 21 d. Tauragės AVPK priėmė nutarimą administracinio nusižengimo byloje, kuriuo A. P. buvo pripažintas kaltu pagal ANK 109 straipsnio 1 dalį ir nubaustas 60 Eur bauda. Nutarimas buvo priimtas administracinėn atsakomybėn traukiamam asmeniui nedalyvaujant. Nutarimo kopija tą pačią dieną, tai yra, 2020 m. gruodžio 21 d. išsiųsta pareiškėjo nurodytu elektroninio pašto adresu – (duomenys neskelbtini). Tai patvirtina administracinių nusižengimų registro duomenys. Terminas skundui paduoti pasibaigė 2021 m. sausio 11 d. Skundas dėl 2020 m. gruodžio 21 d. nutarimo Tauragės AVPK gautas 2021 m. kovo 9 d.
ANK 573 straipsnio 1 dalyje numatyta, kad šaukimai ir kiti procesiniai dokumentai administracinio nusižengimo teisenoje dalyvaujantiems asmenims siunčiami registruotu laišku arba elektroniniu paštu. Procesiniai dokumentai gali būti siunčiami elektroniniu paštu, kai asmenys elektroninio pašto adresą nurodė valstybės informacinėse sistemose ir registruose, kurie naudojami elektroniniu būdu teikiamoms paslaugoms gauti ar prievolėms įvykdyti arba asmuo išreiškė pageidavimą gauti procesinius dokumentus elektroniniu paštu.
Bylos medžiaga įrodo, kad skundžiamas nutarimas A. P. buvo išsiųstas 2020 m. gruodžio 21 d. jo nurodytu elektroniniu paštu - (duomenys neskelbtini). Patikrinus administracinių nusižengimų registro duomenis nustatyta, kad minėtas elektroninio pašto adresas yra nurodytas ir kitose administracinių nusižengimų bylose. Surašant administracinių nusižengimų protokolą, A. P. nurodė kaip kontaktinį adresą elektroninių ryšių priemonių adresą - (duomenys neskelbtini), taip išreikšdamas pageidavimą šioje administracinių nusižengimų byloje procesinius dokumentus gauti ir elektroniniu būdu. A. P. neinformavo instituciją apie pasikeitusį elektroninio pašto adresą, ar atsisakymą gauti procesinius dokumentus protokole nurodytu elektroniniu paštu. Jis ir teismui nepateikė įrodymų, kad minėtu elektroniniu paštu nesinaudoja ir nutarimo nurodytu elektroniniu adresu negavo. Todėl yra pagrindas teigti, kad skundžiamas nutarimas pareiškėjui įteiktas tinkamai, laikantis ANK 573 straipsnio 1 dalies reikalavimų.
Pažymėtina ir tai, kad A. P. dalyvavo surašant administracinio nusižengimo protokolą ir apie nagrinėjamą administracinio nusižengimo bylą jam buvo žinoma nuo protokolo surašymo dienos, todėl jo nurodyta aplinkybė, kad jis net nenumanė apie nutarimo egzistavimą, vertinama kritiškai. A. P. skundą pateikė praėjus beveik dviem mėnesiams nuo įstatymu nustatyto termino pabaigos. Kaip matyti iš pridėtų dokumentų, jis skundą pateikė tik po to kai įsiteisėjo Vilniaus miesto apylinkės teismo 2021 vasario 2 d. nutarimas kitoje administracinio nusižengimo byloje, kuriuo teismas panaikino nutarimą ir administracinio nusižengimo teiseną prieš A. P. nutraukė. Pareiškėjas kaip priežastį skundo padavimo termino atnaujinimui nurodo ir Vilniaus miesto apylinkės teismo priimtą jam palankų nutarimą, tačiau pažymėtina, kad šiuo atveju sprendžiamas klausimas dėl tinkamo nutarimo įteikimo ir niekaip nesusijęs su priimtu minimu nutarimu. Teismas svarstydamas prašymą dėl praleisto nutarimo apskundimo termino atnaujinimo, nesprendžia asmens kaltės klausimo.
Atsižvelgiant į visas išdėstytas aplinkybes, darytina išvada, kad ANK 623 straipsnyje nustatytas skundo padavimo terminas yra praleistas ne dėl svarbių priežasčių, todėl A. P. prašymas atnaujinti Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato 2020 m. gruodžio 21 d. nutarimo apskundimo terminą atmestinas.
Atmetus prašymą atnaujinti terminą skundui paduoti, pareiškėjo skundą atsisakytina priimti.
Rezoliucinė dalis
Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 623 straipsniu, 626-627 straipsniais, 640 straipsniu, teismas
nutaria:
Atmesti A. P. prašymą.
Atsisakyti atnaujinti Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato 2020 m. gruodžio 21 d. nutarimo apskundimo terminą.
Atsisakyti priimti A. P. skundą.
Nutartis per 10 (dešimt) kalendorinių dienų nuo nutarties kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo dienos gali būti skundžiama Klaipėdos apygardos teismui per Tauragės apylinkės teismo Tauragės rūmus.