- Teismas
- Vilniaus apygardos teismas
- Dokumentas
- Nutartis
- Data
- 2012-05-31
- Bylos Nr.
- ATP-704-648/2012
- Teisminio proceso Nr.
- 4-01-3-04899-2011-2
- Bylos rūšis
- administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
- Teisėjas
- Artūras Pažarskis
Vilniaus apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjas Artūras Pažarskis, teismo posėdyje rašytinio proceso tvarka išnagrinėjęs V. G. skundą dėl Vilniaus miesto 1 apylinkės teismo 2012 m. balandžio 13 d. nutarties, kuria atsisakyta priimti V. G. atstovo advokato padėjėjo Jan Zavadski apeliacinį skundą dėl Vilniaus miesto 1 apylinkės teismo 2012 m. kovo 20 d. nutarimo, kuriuo V. G. nubaustas pagal Lietuvos Respublikos ATPK 181 str. 1 d. įspėjimu,
Aprašomoji dalis
nustatė:
Žemesnės instancijos teismas
Vilniaus miesto 1 apylinkės teismo 2012-03-20 nutarimu V. G. nubaustas pagal Lietuvos Respublikos ATPK 181 str. 1 d. įspėjimu.
Vilniaus miesto 1 apylinkės teismas 2012-04-13 nutartimi atsisakė priimti V. G. atstovo J. Zavadski apeliacinį skundą dėl Vilniaus miesto 1 apylinkės teismo 2012-03-20 nutarimo panaikinimo motyvuodamas tuo, kad apeliacinis skundas buvo paduotas praleidus įstatymo numatytą terminą apeliaciniam skundui paduoti.
Šalies argumentai
V. G. skunde prašo panaikinti Vilniaus miesto 1 apylinkės teismo 2012-04-13 nutartį. Nurodo, kad jo atstovas padavė apeliacinį skundą dėl Vilniaus miesto 1 apylinkės teismo 2012-03-20 nutarimo panaikinimo nepraleisdamas įstatymo numatyto termino apeliaciniam skundui paduoti, t. y. 2012-04-10. Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo 66 str. 4 d. nurodoma, kad tais atvejais, kai paskutinė termino diena yra nedarbo diena, termino pabaigos diena laikoma po jos einanti darbo diena. To paties straipsnio 5 d. įtvirtinta, kad procesinis veiksmas, kuriam atlikti nustatytas terminas, gali būti atliekamas iki paskutinės termino dienos dvidešimt ketvirtos valandos. Jeigu tas veiksmas turi būti atliktas teisme ar kitoje įstaigoje, tai terminas baigiasi nustatytu tarnybinio darbo pabaigos metu. Šiuo atveju vadovaujantis Lietuvos Respublikos DK 162 str. 1 d. 1 p., 4 p., 2012-04-09 diena buvo šventinė Velykų antroji diena, kurią įmonėse, įstaigose ir organizacijose nedirbama. Apeliacinis skundas buvo paduotas kitą darbo dieną po Velykų, todėl apeliacinis skundas turėjo būti priimtas.
V. G. skundas tenkinamas.
Lietuvos Respublikos ATPK 302⁴ str. 2 d. numatyta, kad apeliacinis skundas dėl apylinkės teismo nutarimo (nutarties) administracinio teisės pažeidimo byloje gali būti paduotas per dvidešimt dienų nuo nutarimo (nutarties) paskelbimo dienos.
Iš pateiktos bylos medžiagos matyti, kad Vilniaus miesto 1 apylinkės teismas 2012-03-20 nutarimu nubaudė V. G. pagal Lietuvos Respublikos ATPK 181 str. 1 d. (b.l. 74-76). Taigi, įstatymo įtvirtintas terminas apeliaciniam skundui paduoti turėjo baigtis 2012-04-09, tačiau pastarąją dieną buvo Velykų antroji diena. Lietuvos Respublikos DK 162 str. 1 d. reglamentuoja švenčių dienas, kuriomis nedirbama įmonėse, įstaigose ir organizacijose, tarp jų ir sekmadienį bei pirmadienį – krikščionių Velykų (pagal vakarietiškąją tradiciją) dienomis.
Lietuvos Respublikos ATPK 249 str. nustatyta, kad šio kodekso nereglamentuojamų administracinių teisės pažeidimų bylų teisenos santykių atvejais teismas, nagrinėdamas administracinio teisės pažeidimo bylą, mutatis mutandis vadovaujasi Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekso normomis, taikomomis baudžiamųjų nusižengimų bylų procesui. Administracinių teisės pažeidimų bylų teisenoje negali būti taikomos atsakomybėn traukiamo (patraukto) asmens teisių ribojimą nustatančios Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekso normos. Lietuvos Respublikos BPK 100 str. 4 d. numatyta, kad jeigu terminas pasibaigia ne darbo dieną, paskutine termino diena laikoma pirmoji po jos einanti darbo diena.
Atsižvelgiant į minėtą reglamentavimą ir nustatytas aplinkybes, įstatymo įtvirtintas terminas apeliaciniam skundui paduoti dėl Vilniaus miesto 1 apylinkės teismo 2012-03-20 nutarimo pasibaigė 2012-04-10. Byloje esanti V. G. atstovo J. Zavadski apeliacinio skundo kopija patvirtina, kad apeliacinis skundas dėl minėto nutarimo buvo paduotas Vilniaus apygardos teismui per Vilniaus miesto 1 apylinkės teismą 2012-04-10 (b.l. 79). Tai įrodo, kad apeliacinis skundas buvo paduotas nepraleidus Lietuvos Respublikos ATPK 302⁴ str. 2 d. numatyto termino. Todėl Vilniaus miesto 1 apylinkės teismo 2012-04-13 nutartis naikintina, kadangi nepagrįstai buvo atsisakyta priimti V. G. atstovo J. Zavadski apeliacinį skundą.
Vadovaujantis Lietuvos Respublikos ATPK 302⁸ str. 1 d., priėmęs apeliacinį skundą, apylinkės teismas per tris dienas išsiunčia jo kopijas šio kodekso 291 straipsnyje nurodytiems asmenims, išskyrus skundą padavusį asmenį. Atsižvelgiant į tai, administracinio teisės pažeidimo byla grąžintina apylinkės teismui atlikti Lietuvos Respublikos ATPK 302⁸ str. numatytus veiksmus.
Rezoliucinė dalis
nutarė:
tenkinti V. G. skundą.
Panaikinti Vilniaus miesto 1 apylinkės teismo 2012 m. balandžio 13 d. nutartį ir grąžinti administracinio teisės pažeidimo bylą apylinkės teismui atlikti Lietuvos Respublikos ATPK 302⁸ str. numatytus veiksmus.
Nutartis neskundžiama.