Kauno apylinkės teismo nutartis

2025-02-17 · Administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla Nr. II-281-408/2025

Originalas LITEKO ↗
Teismas
Kauno apylinkės teismas
Dokumentas
Nutartis
Data
2025-02-17
Bylos Nr.
II-281-408/2025
Teisminio proceso Nr.
4-69-3-00140-2025-6
Bylos rūšis
administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
Teisėjas
Virginijus Kalkauskas
Kategorijos
Administracinio nusižengimo byla Nr. II-281-408/2025Teisminio proceso Nr. 4-69-3-00140-2025-6Procesinio sprendimo kategorija 21.8.6 (S)
KAUNO APYLINKĖS TEISMASNUTARTIS2025 m. vasario 17 d.Kaunas

Kauno apylinkės teismo Kauno rūmų teisėjas Virginijus Kalkauskas, rašytinio proceso tvarka spręsdamas J. K. skundo dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje priėmimo klausimą,

Aprašomoji dalis

nustatė:

Kauno apylinkės teismo Kauno rūmuose 2025 m. vasario 12 d. gautas J. K. skundas dėl ne teismo tvarka priimto Kauno miesto savivaldybės administracijos 2025 m. sausio 14 d. nutarimo Nr. (duomenys neskelbtini) administracinio nusižengimo byloje ROIK: (duomenys neskelbtini).

Motyvuojamoji dalis

Skundą atsisakytina priimti.

Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimo kodekso (toliau – ANK) 626 straipsnio 1 dalyje numatyta, kad skundo dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje priėmimo klausimą sprendžia apylinkės teismas. Minėto straipsnio 3 dalies 2 punktas numato, kad apylinkės teismas motyvuota nutartimi atsisako priimti skundą dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje, kai skundas paduotas praleidus nustatytą skundo padavimo terminą ir neprašoma šio termino atnaujinti arba prašymas atnaujinti nustatytą skundo padavimo terminą nebuvo patenkintas.

ANK 623 straipsnyje numatyta, kad skundas dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje gali būti paduotas per dvidešimt kalendorinių dienų nuo nutarimo kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo dienos. Jeigu šis terminas praleistas dėl svarbių priežasčių, jį pareiškėjo prašymu rašytinio proceso tvarka gali atnaujinti apylinkės teismas.

Institucijos nutarimas buvo priimtas 2025 m. sausio 14 d. nedalyvaujant atsakomybėn traukiamam asmeniui, viešame posėdyje žodinio proceso tvarka. Šiame nutarime pareiškėjai J. K., išaiškinta nutarimo administracinio nusižengimo byloje apskundimo tvarka, nustatyta ANK 621-623 straipsniuose, kad skundas dėl Institucijos nutarimo administracinio nusižengimo byloje gali būti paduotas per 20 kalendorinių dienų nuo nutarimo išsiuntimo ar išdavimo dienos. 2025 m. sausio 14 d. nutarimas pareiškėjai išsiųstas tą pačią dieną – 2025 m. sausio 14 d., elektroninio pašto adresu – (duomenys neskelbtini). Šis elektroninio pašto adresas nurodomas ir teismui persiųstame pareiškėjo skunde dėl Institucijos nutarimo. Esant tokiai situacijai, Institucijos 2025 m. sausio 14 d. nutarimas, kaip tai reglamentuoja ANK 573 straipsnis, pareiškėjui buvo išsiųstas vienu iš įstatyme numatytų ir leistinų būdų, kas atitinka tinkamą šio procesinio sprendimo įteikimą minėto ANK 573 straipsnio prasme.

Teismas konstatuoja, kad J. K. nutarimą gavo laiku.

Skundimo terminas skaičiuojamas nuo 2025 m. sausio 15 d. ir paskutinė termino diena, kada galėjo būti paduotas skundas dėl nutarimo, yra 2025 m. vasario 3 d.

Pareiškėjos skundas Institucijoje gautas 2025 m. vasario 7 d., tai yra praleidus apskundimo terminą.

Atnaujinti termino skundui paduoti pareiškėja neprašo. Kartu atkreiptinas dėmesys, jog skundas neatitinka turiniui keliamų reikalavimų numatytų ANK 624 straipsnio 2 dalyje: skunde nenurodyta skundžiamo nutarimo esmė, apskundimo pagrindai ir aiškūs motyvai, nutarimo skundą paduodančio asmens prašymai.

Atsižvelgiant į tai, kas išdėstyta, konstatuotina, kad pareiškėjos skundas dėl ne teismo tvarka priimto Institucijos 2025 m. sausio 14 d. nutarimo Nr. (duomenys neskelbtini) administracinio nusižengimo byloje ROIK: (duomenys neskelbtini) yra paduotas praleidus ANK nustatytą 20 kalendorinių dienų terminą, nėra pagrindo jo atnaujinti ir skundas turi turinio trūkumų, todėl jį atsisakytina priimti.

Rezoliucinė dalis

Vadovaudamasis ANK 623 straipsniu, 626 straipsnio 3 dalies 2 punktu, 5 dalimis, teismas

nutaria:

atsisakyti priimti J. K. skundą dėl Kauno miesto savivaldybės administracijos 2025 m. sausio 14 d. nutarimo Nr. (duomenys neskelbtini) administracinio nusižengimo byloje ROIK: (duomenys neskelbtini) ir skundą grąžinti jį padavusiam asmeniui.

Nutartis per 20 (dvidešimt) kalendorinių dienų nuo nutarties kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo dienos gali būti skundžiama Kauno apygardos teismui, skundą paduodant per Kauno apylinkės teismo Kauno rūmus.

Teisėjas Virginijus Kalkauskas