Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo nutartis

2011-01-05 · Byla Nr. N-575-3009-11

Originalas LITEKO ↗
Teismas
Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas
Dokumentas
Nutartis
Data
2011-01-05
Bylos Nr.
N-575-3009-11
Bylos rūšis
administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
Teisėjai
Antanas Ablingis (pirm.), Ričardas Piličiauskas (pran.), Virgilijus Valančius
Kategorijos
  • 63.3.8pavadinimo nepavyko patikrinti
Administracinė byla N-3009/2011Procesinio sprendimo kategorija 63.3.8 (S)
LIETUVOS VYRIAUSIASIS ADMINISTRACINIS TEISMASNUTARTIS2011 m. sausio 5 d.Vilnius

Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo teisėjų kolegija, susidedanti iš teisėjų Antano Ablingio (kolegijos pirmininkas), Ričardo Piličiausko (pranešėjas), Virgilijaus Valančiaus, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo A. B. apeliacinio skundo dėl Kauno apygardos administracinio teismo 2010 m. lapkričio 25 d. nutarties A. B. administracinio teisės pažeidimo byloje priėmimo klausimą.

Aprašomoji dalis

Teisėjų kolegija n ustatė:

I.

Kauno apygardos administracinis teismas 2010 m. lapkričio 25 d. nutartimi netenkino A. B. skundo ir Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos skyriaus 2010 m. lapkričio 26 d. nutarimą, kuriuo A. B. už pažeidimo, numatyto Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 133¹ straipsnio 1 dalyje, padarymą buvo paskirta 420 Lt bauda, paliko nepakeistą.

A. B. 2010 m. gruodžio 9 d. (pagal pašto spaudą ant voko) padavė teismui apeliacinį skundą, prašydama panaikinti Kauno apygardos administracinio teismo 2010 m. lapkričio 25 d. nutartį.

Motyvuojamoji dalis

Teisėjų kolegija konstatuoja:

II.

Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo (toliau – ir ABTĮ) 128 straipsnis numato, kad apygardų administracinių teismų nutarimai ir nutartys, priimti nagrinėjant administracinių teisės pažeidimų bylas pirmąja instancija, apeliacine tvarka per dešimt dienų nuo nutarimo (nutarties) paskelbimo gali būti skundžiami Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui. ABTĮ 127 straipsnio 2 dalyje nurodyta, kad, praleidus terminą apeliaciniam skundui paduoti, apelianto prašymu apeliacinis teismas skundo padavimo terminą gali atnaujinti, jeigu bus pripažinta, kad terminas praleistas dėl svarbios priežasties.

Kauno apygardos administracinis teismas ginčijamą nutartį priėmė ir paskelbė 2010 m. lapkričio 25 d., todėl paskutinė apeliacinio skundo dėl šios nutarties pateikimo teismui diena, vadovaujantis minėtu ABTĮ 128 straipsniu ir 66 straipsnio 4 dalimi, kur numatyta, kad tais atvejais, kai paskutinė termino diena yra ne darbo diena, termino pabaigos diena laikoma po jos einanti darbo diena, buvo 2010 m. gruodžio 6 d. Tačiau A. B. savo apeliacinį skundą teismui padavė tik 2010 m. gruodžio 9 d. (pagal pašto spaudą ant voko), tai yra praleidęs įstatyme numatytą apeliacinio skundo padavimo terminą.

ABTĮ 127 straipsnio 2 dalyje prašymas atnaujinti praleistą apeliacinio skundo padavimo terminą numatytas kaip būtina sąlyga tam, kad teismas galėtų įstatymo nustatyta tvarka spręsti praleisto termino atnaujinimo klausimą. Apeliantas prašymo atnaujinti praleistą terminą apeliaciniam skundui paduoti nepareiškė, todėl jo skundas yra nepriimamas ir kartu su priedais grąžinamas jį padavusiam asmeniui.

Pažymėtina, kad ši nutartis neužkerta galimybės apeliantui pakartotinai pateikti teismui apeliacinį skundą kartu su prašymu atnaujinti praleistą terminą jam paduoti, prašyme nurodant ir įrodymais pagrindžiant termino praleidimo priežastis iki skundo pateikimo dienos.

Rezoliucinė dalis

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo 134 straipsnio 3 dalies 1 punktu, teisėjų kolegija

nutaria:

Atsisakyti priimti A. B. apeliacinį skundą dėl Kauno apygardos administracinio teismo 2010 m. lapkričio 25 d. nutarties A. B. administracinio teisės pažeidimo byloje ir kartu su priedais grąžinti jį padavusiam asmeniui.

Nutartis neskundžiama.

Teisėjai Antanas Ablingis

Ričardas Piličiauskas

Virgilijus Valančius