- Teismas
- Vilniaus regiono apylinkės teismas
- Dokumentas
- Nutartis
- Data
- 2024-06-20
- Bylos Nr.
- e2VP-5871-617/2024
- Teisminio proceso Nr.
- 2-45-3-00734-2013-4
- Bylos rūšis
- civilinė byla
- Teisėjas
- Anatolij Januševskij
- Kategorijos
Įžanginė dalis
rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo bylą pagal E. B. prašymą dėl vykdomojo rašto išdavimo.
Aprašomoji dalis
nustatė:
Pareiškėjas E. B. prašo išduoti vykdomąjį raštą civilinėje byloje Nr. 2-925-763/2013, nes atsakovas K. J. nevykdo teismo sprendimo.
Prašymas netenkintinas.
Pareiškėjas E. B. prašo išduoti vykdomąjį raštą civilinėje byloje Nr. 2-925-763/2013. Iš teismų informacinės sistemos LITEKO matyti, kad Švenčionių rajono apylinkės teisme išnagrinėta civilinė byla Nr. 2-925-763/2013 pagal E. B. ieškinį atsakovui K. J. dėl skolos ir palūkanų priteisimo. Byloje 2013-12-31 priimtas sprendimas už akių, kuriuo iš K. J. E. B. priteista 10500 Lt skolos, 5 proc. dydžio metinės palūkanos nuo priteistos sumos nuo bylos iškėlimo teisme ( 2013-09-30 ) iki teismo sprendimo visiško įvykdymo bei 1323 Lt bylinėjimosi išlaidų. Teismo sprendimas įsiteisėjo 2014-01-31.
Pagal CPK 646 straipsnio 6 dalyje įtvirtintą bendrąją vykdymo proceso taisyklę, teismas neišduoda vykdomojo rašto, kai yra pasibaigęs CPK 606 straipsnyje nustatytas vykdomojo rašto pateikimo vykdyti senaties terminas, išskyrus atvejus, kai šis terminas buvo atnaujintas CPK 608 straipsnio nustatyta tvarka. Terminai, per kuriuos vykdomieji dokumentai pateikiami vykdyti, reglamentuojami CPK 606 straipsnyje. CPK 606 straipsnio 2 dalyje nustatytas bendrasis procesinių dokumentų vykdymo senaties terminas pagal vykdomuosius raštus. Vykdomieji raštai pagal teismo sprendimus gali būti pateikti vykdyti per penkerius metus nuo teismo sprendimo įsiteisėjimo dienos. Senaties terminas pateikti vykdyti vykdomuosius raštus prasideda nuo teismo sprendimo, kurio pagrindu išduotas vykdomasis raštas, įsiteisėjimo. Tai yra bendroji taisyklė, vykdomojo rašto pateikimo vykdyti senaties termino pradžią siejanti su vykdytino teismo sprendimo įsiteisėjimo momentu. Šiuo atveju vykdomojo rašto pateikimo vykdyti 5 metų senaties terminas pasibaigė 2019-02-01, prašymas dėl termino atnaujinimo nėra pateiktas, todėl prašymas dėl vykdomojo rašto išdavimo negali būti patenkintas.
Vadovaudamasis LR CPK 606 str. 2 d., 646 str. 6 d., teisėjas
Rezoliucinė dalis
nutaria:
E. B. prašymo dėl vykdomojo rašto išdavimo netenkinti.
Nutartis per 7 dienas nuo jos kopijos gavimo atskiruoju skundu gali būti skundžiama Vilniaus apygardos teismui skundą paduodant per Vilniaus regiono apylinkės teismo Švenčionių rūmus.