- Teismas
- Panevėžio apylinkės teismas
- Dokumentas
- Nutartis
- Data
- 2019-09-19
- Bylos Nr.
- II-169-649/2019
- Teisminio proceso Nr.
- 4-26-3-00095-2019-1
- Bylos rūšis
- administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
- Teisėjas
- Saulius Vanagas
Panevėžio aplinkės teismo Kupiškio rūmų teisėjas Saulius Vanagas rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo D. G. skundo dėl Panevėžio apskrities VPK Kupiškio rajono PK 2019 m. rugpjūčio 8 d. nutarimo nubausti D. G. pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimo kodekso (toliau – ANK) 422 straipsnio 5 dalį, priėmimo klausimą.
Aprašomoji dalis
Teismas nustatė:
Panevėžio apskrities VPK Kupiškio rajono PK 2019 m. rugpjūčio 8 d. nutarimu D. G. nubaudė pagal ANK 422 straipsnio 5 dalį 800 Eur bauda, pritaikė administracinio poveikio priemonę – teisės vairuoti transporto priemones atėmimą 12 mėnesių. Panevėžio apskrities VPK Kupiškio rajono PK D. G. nubaudė už tai, kad šis 2019 m. rugpjūčio 1 d. 07.53 val. (duomenys neskelbtini), automobilį AUDI A4, valstybinis Nr. (duomenys neskelbtini) vairavo neblaivus, kai nustatytas 0,50 promilės girtumas, tuo pažeidė Kelių eismo taisyklių 14 punkte nurodytą reikalavimą. D. G. dalyvavo nagrinėjant administracinio nusižengimo bylą ir nutarimas administracinio nusižengimo byloje jam buvo įteiktas tą pačią dieną. Taip pat jam buvo išaiškinta nutarimo apskundimo tvarka ir terminai.
Skundas atsisakomas priimti.
Motyvuojamoji dalis
ANK 623 straipsnyje nustatyta, kad skundas dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje gali būti paduotas per 20 kalendorinių dienų nuo nutarimo kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo dienos. Nutarimo kopija D. G. įteikta 2019 m. rugpjūčio 8 d. Paskutinė diena skundui pateikti buvo 2019 m. rugpjūčio 28 d. Skundą Panevėžio apskrities VPK Kupiškio rajono PK dėl priimto nutarimo D. G. pateikė 2019 m. rugsėjo 6 d., tai yra praleidęs skundo pateikimo terminą 9 dienas. Jokių priežasčių, dėl kurių jis praleido terminą skundui paduoti, nenurodė, prašymo atnaujinti praleistą skundo pateikimo terminą D. G. nepateikė. ANK 626 straipsnio 3 dalies 2 punkte nustatyta, kad teismas atsisako priimti skundą dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje kai skundas paduotas praleidus nustatytą skundo padavimo terminą ir neprašoma šio termino atnaujinti.
Rezoliucinė dalis
Remdamasis tuo, kas išdėstyta, bei vadovaudamasis Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 623 straipsniu, 626 straipsnio 3 dalies 2 punktu ir 5 dalimi, teismas
nutaria:
Atsisakyti priimti D. G. skundą dėl Panevėžio apskrities VPK Kupiškio rajono PK 2019 m. rugpjūčio 8 d. priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje Nr. 71-ANR_N-845-2019, ROIK: 19104142898.
Nutartis per 20 kalendorinių dienų nuo jos kopijos išsiuntimo ar išdavimo dienos gali būti skundžiama Panevėžio apygardos teismui, paduodant skundą per Panevėžio apylinkės teismo Kupiškio rūmus.