- Teismas
- Šiaulių apygardos teismas
- Dokumentas
- Nutartis
- Data
- 2012-09-26
- Bylos Nr.
- 1S-1065-152/2012
- Teisminio proceso Nr.
- 1-38-00097-2010-2
- Bylos rūšis
- baudžiamoji byla
- Pareiškėjas
- Vilniaus apygardos prokuratūros
Įžanginė dalis
Šiaulių apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininkė Irena Ivanovienė, susipažinusi su pareiškėjo Vilniaus apygardos prokuratūros skundu bei medžiaga,
Aprašomoji dalis
nustatė:
Šiaulių apygardos teisme buvo gautas Vilniaus apygardos prokuratūros skundas dėl 2012-09-05 Šiaulių miesto apylinkės teismo nutarties, kuria M. A., P. J., K. K., A. N., R. D., R. B. ir M. Š. baudžiamoji byla Nr. 1-38-1-00097-2010-2 perduota prokurorui kaltinamojo akto trūkumams pašalinti.
Skundas nepriimtinas ir grąžintinas pareiškėjai.
Vadovaujantis LR BPK 214 str., 440 str., skundai aukštesniesiems teismams dėl žemesniųjų teismų sprendimų paduodami per 7 dienas nuo nutarties gavimo dienos. Ši apskundimo tvarka buvo nurodyta ir skundžiamos nutarties rezoliucinėje dalyje. Iš pateiktos medžiagos matyti, kad 2012-09-05 Šiaulių miesto apylinkės teismo nutarties nuorašas Vilniaus apygardos prokuratūroje buvo gautas 2012-09-10, iš to seka, kad nutarties apskundimo terminas baigiasi 2012-09-17. Iš pašto spaudo ant voko matyti, kad pareiškėjas skundą pašto įstaigai pateikė 2012-09-19, t.y. praleidus įstatyme numatytą septynių dienų apskundimo terminą. Vadovaujantis teisės analogija bei LR BPK 313 str. 7 d., praleidus terminą paduotas skundas grąžintinas pareiškėjui.
Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekso 313 str., Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininkė
Rezoliucinė dalis
nutaria:
nepriimti Vilniaus apygardos prokuratūros skundo ir jį grąžinti pareiškėjui.