- Teismas
- Alytaus apylinkės teismas
- Dokumentas
- Nutartis
- Data
- 2015-10-23
- Bylos Nr.
- II-40-333/2015
- Teisminio proceso Nr.
- 4-13-3-01528-2015-5
- Bylos rūšis
- administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
- Teisėjas
- Vaidutė Stangvilienė
- Pareiškėjas
- D. K.
Alytaus rajono apylinkės teismo teisėja Vaidutė Stangvilienė, susipažinusi su pareiškėjos D. K. skundu dėl nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje bei administracinio teisės pažeidimo bylos medžiaga,
Aprašomoji dalis
nustatė:
2015-08-29 Alytaus apskrities vyriausiajame policijos komisariate gautas D. K. pareiškimas dėl to, kad 2015-08-29 apie 15 val. ji atvykusi į namus, (duomenys neskelbtini), negalėjo patekti į gyvenamojo namo patalpas, kurias buvo užrakinęs sutuoktinis D. K..
2015-09-09 Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Viešosios tvarkos skyriaus prevencijos poskyrio vyr. tyrėjo nutarimu ištyrus D. K. pareiškimą atsisakyta pradėti administracinio teisės pažeidimo bylos teiseną nenustačius D. K. veikoje administracinio teisės pažeidimo, numatyto LR ATPK 188 str. (savavaldžiavimas), požymių. Nutarime nurodyta jo apskundimo tvarka, teisė pareiškėjui prašyti atnaujinti praleistą terminą, jeigu šis būtų praleistas dėl svarbių priežasčių. Nurodyta, kad nutarimas per 20 dienų nuo jo priėmimo dienos gali būti skundžiamas Alytaus rajono apylinkės teismui paduodant skundą per instituciją, priėmusią nutarimą.
2015-10-07 Alytaus apskrities vyriausiajame policijos komisariate dėl minėto nutarimo gautas pareiškėjos D. K. skundas. Jo gavimo datą patvirtina ant skundo uždėtas spaudas.
Skundas nagrinėjimui nepriimtinas.
LR ATPK 292 str. nurodyta, kad organų (pareigūnų) nutarimai administracinių teisės pažeidimų bylose gali būti apskųsti apylinkės teismui. Skundas paduodamas per nutarimą administracinio teisės pažeidimo byloje priėmusį organą (pareigūną), kuris skundą kartu su byla pasiunčia apylinkės teismui.
LR ATPK 293 str. nurodyta, kad skundas dėl organo (pareigūno) nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje gali būti paduotas per dvidešimt dienų nuo nutarimo priėmimo dienos. Jeigu šis terminas praleistas dėl svarbių priežasčių, jį pareiškėjo prašymu rašytinio proceso tvarka gali atnaujinti apylinkės teismas.
LR ATPK 296 str. 1 d. nurodyta, kad skundo dėl nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje priėmimo klausimą sprendžia apylinkės teismas.
LR ATPK 296 str. 2 d. 2 p. nurodyta, kad apylinkės teismas motyvuota nutartimi atsisako priimti skundą dėl nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje, jeigu skundas paduotas praleidus nustatytą skundo padavimo terminą ir neprašoma šio termino atnaujinti.
Skundžiamas nutarimas priimtas 2015-09-09, todėl vadovaujantis LR ATPK 293 str. jo apskundimo terminas baigėsi 2015-09-29. Pareiškėjos skundas Alytaus apskrities vyriausiajame policijos komisariate gautas 2015-10-07, taigi praleidus skundo padavimo terminą. Prašymo su skundu atnaujinti praleistą apskundimo terminą negauta.
Motyvuojamoji dalis
Įvertinus nustatytas aplinkybes ir įstatymines nuostatas pareiškėjos D. K. skundas nagrinėjimui nepriimtinas. Pažymėtina, jog įstatyme numatytas terminas skundui paduoti įpareigoja asmenis, turinčius teisę skųsti byloje priimtą nutarimą, šia savo procesine teise naudotis itin operatyviai, atidžiai, rūpestingai bei sąžiningai, nes priešingu atveju jų procesinė teisė teikti byloje apeliacinį skundą nebus ginama.
Rezoliucinė dalis
Vadovaudamasi LR ATPK 293 str., 296 str., 302¹⁵ str. teisėja
nutarė:
Atsisakyti priimti nagrinėjimui pareiškėjos D. K. skundą, kaip paduotą praleidus nustatytą skundo padavimo terminą, o šio termino atnaujinti neprašoma .
Nutartis per septynias dienas nuo jos nuorašo įteikimo dienos gali būti skundžiama Kauno apygardos teismui paduodant atskirąjį skundą Alytaus rajono apylinkės teisme.