- Teismas
- Kauno apygardos teismas
- Dokumentas
- Nutartis
- Data
- 2012-11-12
- Bylos Nr.
- ATP-889-133/2012
- Teisminio proceso Nr.
- 4-13-3-01182-2012-8
- Bylos rūšis
- administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
- Teisėjas
- Romualdas Lincevičius
Kauno apygardos teismo teisėjas Romualdas Lincevičius, teismo posėdyje rašytinio proceso tvarka nagrinėjo Alytaus apskrities VPK apeliacinį skundą dėl Alytaus rajono apylinkės teismo 2012 m. rugsėjo 4 d. nutarimo E. K. administracinio teisės pažeidimo Nr. A2.2.-1399-244/2012 byloje ir
Aprašomoji dalis
nustatė:
Žemesnės instancijos teismas
Alytaus rajono apylinkės teismas 2012-09-04 nutarimu E. K. nubaudė 300 litų bauda dėl administracinio teisės pažeidimo, numatyto ATPK 50 str., padarymo.
Nesutikdamas su šiuo apylinkės teismo nutarimu, esant 2012-09-12 Kauno apygardos prokuratūros Alytaus rajono apylinkės nutarimui panaikinti nutarimą atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą ir ikiteisminį tyrimą pradėti pagal LR BK 186 str. 2 d., Alytaus apskrities VPK apeliaciniu skundu prašė panaikinti Alytaus rajono apylinkės teismo 2012-09-04 nutarimą. Tačiau apeliacinis skundas, kaip paduotas praleidus įstatyme numatytą tokio skundo padavimo terminą, nenagrinėjamas ir grąžinamas apylinkės teismui skundo priėmimo klausimui spręsti.
ATPK 302⁴ str. 2 d. nurodyta, kad apeliacinis skundas dėl apylinkės teismo nutarimo (nutarties) administracinio teisės pažeidimo byloje gali būti paduotas per 20 dienų nuo nutarimo (nutarties) paskelbimo dienos. Skundžiamas nutarimas priimtas 2012-09-04, todėl 20 dienų šio nutarimo apskundimo terminas baigėsi 2012-09-24 (darbo diena – pirmadienis). Tuo tarpu pagal Kauno apygardos teisme skundo gavimo spaudą matyti, kad apeliacinis skundas gautas 2012-09-25, t. y. jau pasibaigus apeliacinio skundo padavimo terminui. Skundas buvo persiųstas Alytaus rajono apylinkės teismui. Kaip matyti iš bylos, skundo padavimo terminas nebuvo prašomas atnaujinti ir atnaujintas nebuvo, o Alytaus rajono apylinkės teismo teisėjo rezoliucija ant apeliacinio skundo, „skundo padavimo terminas nepraleistas. <...>“, prieštarauja byloje esantiems duomenims, kadangi terminas skaičiuojamas ne nuo nutarimo išsiuntimo, įteikimo ar gavimo dienos, o būtent nuo nutarimo (nutarties) paskelbimo dienos.
Kadangi Alytaus apskrities VPK apeliacinis skundas paduotas praleidus įstatyme numatytą skundo padavimo terminą, skunde atnaujinti praleisto termino apeliaciniam skundui paduoti neprašoma, o apylinkės teismas, per kurį paduotas apeliacinis skundas, šių aplinkybių taip pat nevertino, todėl apeliacinis skundas nenagrinėjamas ir grąžinamas apylinkės teismui skundo priėmimo klausimui spręsti.
Rezoliucinė dalis
Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 302⁴ straipsnio 2 dalimi, teisėjas
nutarė:
Alytaus apskrities Vyriausiojo policijos komisariato apeliacinio skundo nenagrinėti ir grąžinti jį Alytaus rajono apylinkės teismui skundo priėmimo klausimui spręsti.
Ši nutartis įsiteisėja jos paskelbimo dieną.