- Teismas
- Telšių apylinkės teismas
- Dokumentas
- Nutartis
- Data
- 2024-06-26
- Bylos Nr.
- A20.-45-339/2024
- Teisminio proceso Nr.
- 4-47-3-00381-2014-7
- Bylos rūšis
- administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
- Teisėjas
- Vitalija Liauzginienė
- Kategorijos
Įžanginė dalis
susipažinusi su antstolio Vaido Drungilo patvarkymais dėl vykdomosios bylos nutraukimo ir vykdomojo dokumento grąžinimo,
Aprašomoji dalis
nustatė:
Telšių apylinkės teismo Telšių rūmuose gauti antstolio Vaido Drungilo patvarkymai dėl vykdomosios bylos nutraukimo ir vykdomojo dokumento grąžinimo, iš kurių matyti, kad antstolis vykdė vykdomąją bylą Nr. 0047/14/01105 dėl 86,89 Eur baudos išieškojimo iš skolininko D. P.. Patvarkyme dėl vykdomosios bylos nutraukimo nurodyta, kad Telšių apskrities vyriausiasis policijos komisariatas pateikė antstoliui prašymą grąžinti vykdomąjį dokumentą dėl baudos išieškojimo iš D. P., nes vadovaujantis Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimo kodekso (toliau – ir ANK) 672 straipsniu, pasibaigė įstatymu nustatytas išeškotinos pinigų sumos išieškojimo senaties terminas. Antstolis prašymą tenkino, vykdomąjį dokumentą gražino jį išdavusiai institucijai, o vykdomąją bylą nutraukė.
Patvarkymus dėl vykdomosios bylos nutraukimo ir vykdomojo dokumento grąžinimo atsisakytina priimti.
Telšių rajono apylinkės teismo 2014 m. balandžio 29 d. nutarimu administracinio teisės pažeidimo byloje Nr. A2.9-483-671/2014 D. P. už administracinio teisės pažeidimo, numatyto Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso (toliau – ir ATPK) 186 straipsnyje, padarymą paskirta 86,89 Eur (300 Lt) bauda. D. P. paskirtos baudos laiku nesumokėjo, todėl nutarimo vykdymas buvo perduotas antstoliui. Teismui pateikti patvarkymai dėl vykdomosios bylos nutraukimo ir vykdomojo dokumento grąžinimo vykdomojoje byloje Nr. 0047/14/01105 patvirtina, kad bauda nesumokėta.
Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso patvirtinimo, įsigaliojimo ir įgyvendinimo tvarkos įstatymo 5 straipsnio 4 dalis nustato, kad tais atvejais, kai veika neperkvalifikuojama bei administracinių teisės pažeidimų protokolai surašyti iki 2017 m. sausio 1 d., bylų teisena vyksta pagal iki 2017 m. sausio 1 d. galiojusį ATPK. Nagrinėjamu atveju nutarimas, kurio pagrindu pradėta vykdomoji byla, priimtas 2014 m. balandžio 29 d., t. y. iki įsigaliojant ANK. Atsižvelgiant į tai, teisena vyksta pagal iki 2017 m. sausio 1 d. galiojusį ATPK.
Iki 2017 m. sausio 1 d. galiojusio ATPK 308 straipsnyje (2013 m. lapkričio 19 d. įstatymo Nr. XII-601 redakcija) buvo numatyta, kad nutarimo skirti baudą priverstinio vykdymo senaties terminas – penkeri metai nuo šio kodekso 313 straipsnio 1 dalyje nustatyto termino jį geruoju įvykdyti pabaigos. Tačiau vadovaujantis 2013 m. lapkričio 19 d. įstatymu Nr. XII-601 18 straipsnio 3 dalimi, iki šio įstatymo įsigaliojimo, t. y. 2015 m. liepos 1 d., paskirtų baudų už administracinius teisės pažeidimus išieškojimas vykdomas iki šio įstatymo įsigaliojimo galiojusia tvarka. Iki 2015 m. liepos 1 d. galiojusi ATPK 309 straipsnio 2 dalis numatė, jog nutarimo skirti administracinę nuobaudą vykdymo kontrolė pavedama nutarimą priėmusiam organui (pareigūnui), o jeigu nutarimą priima teismai ar administracinės komisijos prie savivaldybių tarybų, – protokolą surašiusiam organui (pareigūnui) (2011 m. gruodžio 22 d. įstatymo Nr. XI-1866, įsigaliojusio nuo 2012 m. sausio 1 d., redakcija).
Kadangi teismas nevykdo nuobaudos kontrolės, antstolio Vaido Drungilo patvarkymus dėl vykdomosios bylos nutraukimo ir vykdomojo dokumento grąžinimo atsisakytina priimti ir šie dokumentai grąžintini jį padavusiam asmeniui.
Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 3 straipsnio 2 dalimi, Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 309 straipsniu,
Rezoliucinė dalis
nutaria:
atsisakyti priimti antstolio Vaido Drungilo patvarkymus dėl vykdomosios bylos nutraukimo ir vykdomojo dokumento grąžinimo ir grąžinti juos padavusiam asmeniui.
Nutartis per 20 kalendorinių dienų nuo nutarties kopijos išsiuntimo ar išdavimo dienos gali būti apeliacine tvarka skundžiama Šiaulių apygardos teismui per Telšių apylinkės teismą.