- Teismas
- Alytaus apylinkės teismas
- Dokumentas
- Nutartis
- Data
- 2015-07-10
- Bylos Nr.
- T-315-878/2015
- Bylos rūšis
- baudžiamoji byla
- Teisėjas
- Inga Liubinienė
- Nuteistasis
- J. Š.
- Kategorijos
Įžanginė dalis
Alytaus rajono apylinkės teismo teisėja Inga Liubinienė, sekretoriaujant Daivai Benedikienei, dalyvaujant prokurorui Tomui Buškevičiui, viešame teismo posėdyje išnagrinėjo Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato prašymą dėl apkaltinamojo nuosprendžio vykdymo senaties termino nuteistojo J. Š. atžvilgiu taikymo ir
Aprašomoji dalis
nustatė:
Alytaus rajono apylinkės teismo 1995 m. gegužės 31 d. nuosprendžiu baudžiamojoje byloje Nr. 1-166/95 J. Š. nuteistas pagal 1961 m. Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 274 straipsnio 1 dalį laisvės atėmimu 2 metams 6 mėnesiams, bausmės vykdymą atidedant 2 metams. Alytaus rajono apylinkės teismo 2001 m. balandžio 31 d. nutartimi panaikintas bausmės J. Š. vykdymo atidėjimas, nutartis 2001 m. balandžio 26 d. perduota Alytaus miesto ir rajono policijos komisariatui vykdyti.
Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos Nusikaltimų tyrimo skyrius prašo nustatyti apkaltinamojo nuosprendžio vykdymo senaties terminą, nes iki šiol, atliekant J. Š. paiešką, jo surasti nepavyko.
Teismo posėdyje prokuroras siūlo taikyti nuosprendžio vykdymo senatį ir J. Š. nuo baudžiamojoje byloje Nr. 1-166/95 paskirtos bausmės atleisti.
Prašymas tenkintinas.
Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso (toliau – BK), patvirtinto 2000 m. rugsėjo 26 d. įstatymu Nr. VIII-1968, Baudžiamojo proceso kodekso, patvirtinto 2002 m. kovo 14 d. įstatymu Nr. IX-785, ir Bausmių vykdymo kodekso, patvirtinto 2002 m. birželio 27 d. įstatymu Nr. IX-994, įsigaliojimo ir įgyvendinimo tvarkos įstatymo 13 straipsnio 1 dalyje nurodyta, kad asmenims, padariusiems nusikalstamą veiką ar nuteistiems iki 2003 m. gegužės 1 d., apkaltinamojo nuosprendžio priėmimo ir apkaltinamojo nuosprendžio vykdymo senatis nustatoma vadovaujantis arba naujojo Baudžiamojo kodekso 3, 95 ir 96 straipsnių taisyklėmis, – kai senaties terminai pagal naujojo Baudžiamojo kodekso nuostatas yra tokie patys arba trumpesni, arba senojo Baudžiamojo kodekso 7, 49 ir 50 straipsnių taisyklėmis, – kai senaties terminai pagal naujojo Baudžiamojo kodekso nuostatas yra ilgesni. Tiek senojo BK 50 straipsnio 2 dalyje, tiek ir naujojo BK 96 straipsnio 3 dalyje nustatyta, kad jeigu nuteistasis po nuosprendžio įsiteisėjimo vengia atlikti bausmę, senaties eiga sustoja, tačiau nuosprendis negali būti vykdomas, jeigu po jo įsiteisėjimo dienos praėjo penkiolika metų, o kai paskirtas laisvės atėmimas daugiau kaip dešimčiai metų arba laisvės atėmimas iki gyvos galvos, – dvidešimt metų ir senaties eiga nenutrūko dėl naujos nusikalstamos veikos padarymo.
Iš bylos matyti, kad nuosprendis J. Š. buvo priimtas 1995 m. gegužės 31 d., įsiteisėjo 1995 m. birželio 15 d., nuosprendžio vykdymo senaties terminai pagal tiek senojo, tiek naujojo BK yra vienodi, todėl taikytinos naujojo BK normos. Apkaltinamojo nuosprendžio vykdymo senaties terminas suėjo 2010 m. birželio 15 d. Įtariamųjų kaltinamųjų ir nuteistųjų registro ir jo archyvo duomenų 2015 m. liepos 3 d. išrašas apie fizinį asmenį patvirtina, kad J. Š. ieškomas nuo 1995 m. lapkričio 27 d., nėra duomenų apie naujas J. Š. nusikalstamas veikas. Po apkaltinamojo nuosprendžio įsiteisėjimo praėjo jau daugiau kaip 15 metų, todėl J. Š. atleistinas nuo Alytaus rajono apylinkės teismo 1995 m. gegužės 31 d. nuosprendžiu paskirtos laisvės atėmimo 2 metams 6 mėnesiams bausmės atlikimo, suėjus apkaltinamojo nuosprendžio vykdymo senaties terminui (BPK 3 straipsnio 1 dalies 2 punktas, BK 96 straipsnio 1 dalies 1 punkto c papunktis, 3 dalis).
Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekso 3 straipsnio 1 dalies 2 punktu, 362 straipsniu,
Rezoliucinė dalis
nutaria:
nuteistąjį J. Š. atleisti nuo Alytaus rajono apylinkės teismo 1995 m. gegužės 31 d. nuosprendžiu paskirtos laisvės atėmimo 2 metams 6 mėnesiams bausmės atlikimo, suėjus apkaltinamojo nuosprendžio vykdymo senaties terminui.
Nutartis per septynias dienas nuo jos paskelbimo dienos gali būti skundžiama Kauno apygardos teismui per Alytaus rajono apylinkės teismą.