Telšių apylinkės teismo nutartis

2024-07-04 · Administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla Nr. eII-57-853/2024

Originalas LITEKO ↗
Teismas
Telšių apylinkės teismas
Dokumentas
Nutartis
Data
2024-07-04
Bylos Nr.
eII-57-853/2024
Teisminio proceso Nr.
4-29-3-00032-2024-1
Bylos rūšis
administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
Teisėjas
Andželika Butkuvienė
Pažeidėjas
Ž. B.
Kategorijos
  • 22.8.3pavadinimo nepavyko patikrinti
  • 22.8.6pavadinimo nepavyko patikrinti
  • 22.9.11pavadinimo nepavyko patikrinti
Administracinio nusižengimo byla Nr. eII-57-853/2024Teisminio proceso Nr. 4-29-3-00032-2024-1Procesinio sprendimo kategorijos: 22.8.3; 22.8.6; 22.9.11 (S)
TELŠIŲ APYLINKĖS TEISMASNUTARTISLIETUVOS RESPUBLIKOS VARDU2024 m. liepos 4 d.Mažeikiai
Telšių apylinkės teismo Mažeikių rūmų teisėja Andželika Butkuvienė,

rašytinio proceso tvarka spręsdama pareiškėjo – administracinėn atsakomybėn patraukto asmens Ž. B. skundą administracinio nusižengimo byloje ROIK 23226854463,

Aprašomoji dalis

nustatė:

Telšių apylinkės teismo Mažeikų rūmuose 2024 m. gegužės 17 d. gautas Policijos departamento prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos Kelių policijos valdybos persiųstas Ž. B. skundas dėl nutarimo Nr. 39-ANR_N-29563-2024 administracinio nusižengimo byloje ROIK 23226854463.

2024 m. gegužės 20 d. nutartimi pareiškėjui nustatytas 10 (dešimties) dienų terminas skundo trūkumams pašalinti – pateikti teismui skundą, atitinkantį ANK 624 straipsnyje numatytus reikalavimus, t. y. nurodyti, kurį nutarimą skundžia, suformuluoti skundo reikalavimą, t. y. ko prašoma teismo, nurodyti skunde visą reikiamą informaciją (ANK 624 straipsnio 2 dalis), taip pat pateikti motyvus dėl praleisto termino atnaujinimo.

Motyvuojamoji dalis

Skundą atsisakytina priimti

Administracinių nusižengimų kodekso 626 straipsnyje numatyta, kad jeigu skundas dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje neatitinka jo formai ir turiniui keliamų reikalavimų ir dėl to neįmanoma suprasti, koks nutarimas skundžiamas ar kokiomis aplinkybėmis grindžiamas skundas, teismas priima nutartį ir nustato pakankamą, tačiau ne trumpesnį kaip septynių kalendorinių dienų nuo nutarties kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo dienos, terminą šiems trūkumams pašalinti. Ši nutartis išsiunčiama skundą padavusiam asmeniui ne vėliau kaip kitą darbo dieną po jos priėmimo dienos. Jeigu skundą dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje padavęs šio kodekso 621 straipsnyje nurodytas asmuo pagal teismo nurodymus per nustatytą terminą trūkumus pašalina, laikoma, kad skundas paduotas šio skundo pateikimo teismui dieną. Priešingu atveju laikoma, kad skundas nepaduotas ir teismo nutartimi grąžinamas skundą padavusiam asmeniui.

Nagrinėjamu atveju nutartis, kuria nustatytas terminas skundo trūkumams pašalinti, 2024 m. gegužės 22 d. ir 2024 m. birželio 5 d. pareiškėjui palikta jo deklaruotoje gyvenamojoje ir darbo vietoje su 7 (septinių) dienų saugojimo terminu, tačiau procesiniai dokumentai per nustatytą terminą atsiimti nebuvo. 2024 m. birželio 13 d. nutartis pakartotinai išsiųsta pareiškėjo skundo rekvizituose nurodytu elektroninio pašto adresu. 2024 m. birželio 18 d. pareiškėjui nutartis, kuria nustatytas terminas skundo trūkumams pašalinti, įteikta, kuris atsakydamas į laišką dėl siunčiamų dokumentų nurodė, kad bauda sumokėta ir prašo panaikinti jam skirtą baudą. Šios aplinkybės suponuoja tai, kad siunčiami procesiniai dokumentai pareiškėjui įteikti asmeniškai, tokiu būdu terminas trūkumams ištaisyti baigėsi 2024 m. birželio 28 d., tačiau nei iki šios dienos, nei šios nutarties rengimo dieną byloje negautas pareiškėjo prašymas dėl skundo trūkumų pašalinimo. Tokiu būdu, esant tik deklaratyviam pareiškėjo – administracinėn atsakomybėn patraukto asmens Ž. B. pranešimui, nebuvo pašalintos priežastys skundo juridiniam pagrindimui, nors teismas konkrečiai nurodė pareiškėjui, kokie trūkumai privalo būti pašalinti, kad pareiškėjo skundas galėtų būti administracinės bylos nagrinėjimo dalyku.

Esant nurodytoms aplinkybėms, pareiškėjo skundą dėl 2024 m. sausio 29 d. nutarimo Nr. 39-ANR_N-29563-2024 grąžinti jį padavusiam asmeniui ANK 626 straipsnio 7 dalis).

Rezoliucinė dalis

Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 626 straipsnio 7 dalimi,

nutaria:

pareiškėjo Ž. B. skundą dėl Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato 2024 m. sausio 29 d. nutarimo Nr. Nr. 39-ANR_N-29563-2024 grąžinti jį padavusiam asmeniui.

Nutartis per 20 kalendorinių dienų nuo nutarties kopijos išsiuntimo ar išdavimo dienos atskiruoju skundu gali būti skundžiama Šiaulių apygardos teismui per Telšių apylinkės teismą.

Teisėja Andželika Butkuvienė