- Teismas
- Alytaus apylinkės teismas
- Dokumentas
- Nutarimas
- Data
- 2015-12-14
- Bylos Nr.
- A2.9.-2066-448/2015
- Teisminio proceso Nr.
- 4-1-3-01782-2015-7
- Bylos rūšis
- administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
- Teisėjas
- Asta Jakučiūnienė
- Pažeidėjas
- N. V.
Alytaus rajono apylinkės teismo teisėja Asta Jakučiūnienė, dalyvaujant į administracinę atsakomybę traukiamam asmeniui N. V., teismo posėdyje išnagrinėjo N. V., gim. (duomenys neskelbtini), gyv. (duomenys neskelbtini), administracine tvarka bausto, administracinio teisės pažeidimo bylą ir
Aprašomoji dalis
nustatė:
N. V. surašytas administracinio teisės pažeidimo protokolas dėl pažeidimo, numatyto LR ATPK 181³ str. 1 d., dėl to, kad jis 2015 m. gegužės 9 d. Alytaus r., Daugų sen., Daškonių k. konflikto su kaimynės dukros vyru T. M. metu T. M. atžvilgiu jo mažamečių vaikų akivaizdoje vartojo necenzūrinius žodžius, grasino kastuvu ir šautuvu, taip išgąsdindamas T. M. vaikus ir tuo pažeisdamas Lietuvos Respublikos vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo 3 str., 6 str. 1 p., 21 str. 1 d., 2 d. bei LR CK 3.155 str. 2 d. reikalavimus.
Kaip matyti iš bylos medžiagos, N. V. neteisėtą veiką padarė 2015 m. gegužės 9 d. Nuo šios dienos skaičiuojamas administracinės nuobaudos skyrimo terminas. LR ATPK 35 str. 1 d. apibrėžia administracinės nuobaudos skyrimo terminus ir konstatuoja, kad nuobauda gali būti skiriama ne vėliau kaip per šešis mėnesius nuo teisės pažeidimo padarymo dienos. LR ATPK 35 str. 3 d. numato galimybę pratęsti nuobaudos skyrimo terminą vieneriems metams, šį terminą skaičiuojant nuo teisės pažeidimo padarymo dienos.
2015-07-01 Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato policijos pareigūno nutarimu šis terminas buvo pratęstas 6 mėnesiams nuo pažeidimo padarymo dienos, t.y. iki 2015 m. lapkričio 9 d. 2015 m. lapkričio 10 d. nutarimu terminas pratęstas vieneriems metams, terminą skaičiuojant nuo pažeidimo padarymo dienos. Atkreiptinas dėmesys, kad įstatymas leidžia pratęsti tik nepasibaigusius terminus. Nuobaudos skyrimo terminas šioje administracinio teisės pažeidimo byloje pasibaigė 2015 m. lapkričio 9 d., todėl 2015 m. lapkričio 10 d. jis negalėjo būti pratęstas. Atsižvelgiant į tai, konstatuotina, kad administracinės nuobaudos skyrimo terminas N. V. administracinio teisės pažeidimo byloje yra pasibaigęs.
Pasibaigus administracinės nuobaudos skyrimo terminui, N. V. administracinio teisės pažeidimo byla nutrauktina (LR ATPK 250 str. 7 p).
Rezoliucinė dalis
nutaria:
N. V. administracinio teisės pažeidimo bylą nutraukti.
Nutarimas per dvidešimt dienų gali būti apskųstas Kauno apygardos teismui, skundą paduodant Alytaus rajono apylinkės teisme.