- Teismas
- Marijampolės apylinkės teismas
- Dokumentas
- Nutartis
- Data
- 2024-07-03
- Bylos Nr.
- eII-137-482/2024
- Teisminio proceso Nr.
- 4-28-3-00067-2024-8
- Bylos rūšis
- administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
- Teisėjas
- Aksinija Žemantauskienė
- Pareiškėjas
- D. S.
Marijampolės apylinkės teismo Marijampolės rūmų teisėja Aksinija Žemantauskienė teismo posėdyje rašytinio proceso tvarka, spręsdama pareiškėjos D. S. skundo priėmimo klausimą,
Aprašomoji dalis
nustatė:
Marijampolės apylinkės teismo Marijampolės rūmuose 2024 m. liepos 2d. gautas D. S. skundas dėl Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato 2024 m. kovo 21 d. nutarimo administracinio nusižengimo byloje Nr. 64-ANR_N-1388-2024, skundas persiųstas iš Marijampolės AVPK, skundas buvo pateiktas administracinių nusižengimų registre per elektroninių paslaugų portalą (EPP).
Motyvuojamoji dalis
Skundą atsisakytina priimti.
Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso (toliau – ANK) 623 straipsnis numato, kad skundas dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje gali būti paduotas per 20 kalendorinių dienų nuo nutarimo kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo dienos. Jeigu terminas praleistas dėl svarbių priežasčių, jį pareiškėjos prašymu rašytinio proceso tvarka gali atnaujinti apylinkės teismas. Skundo padavimo termino pradžia skaičiuojama nuo išdavimo dienos, jei asmuo dalyvauja priimant (skelbiant) nutarimą, nes paskelbus nutarimą, nutarimo nuorašas asmeniui įteikiamas iš karto. Jeigu asmuo nedalyvauja priimant (skelbiant) nutarimą, skundo padavimo termino pradžia skaičiuojama nuo nutarimo nuorašo išsiuntimo.
Administracinių nusižengimų kodekse nėra nustatyto teisinio reguliavimo dėl terminų skaičiavimo, dėl to jiems skaičiuoti taikoma teisės analogija su Baudžiamojo proceso kodekso (toliau – ir BPK) normomis. BPK 100 straipsnio 1 dalyje nustatyta, kad baudžiamojo proceso terminai skaičiuojami valandomis, dienomis ir mėnesiais; skaičiuojant terminus, neįskaitoma valanda ir diena, kuria prasideda terminas.
ANK 626 straipsnio 3 dalies 2 punktas numato, kad apylinkės teismas motyvuota nutartimi atsisako priimti skundą dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje, kai skundas paduotas praleidus nustatytą skundo padavimo terminą ir neprašoma šio termino atnaujinti arba prašymas atnaujinti nustatytą skundo padavimo terminą nebuvo patenkintas.
Institucijos nutarimas buvo priimtas 2024 m. kovo 21 d. Šiame nutarime pareiškėjai išaiškinta nutarimo administracinio nusižengimo byloje apskundimo tvarka, nustatyta ANK 621 – 623 straipsniuose, kad skundas dėl institucijos nutarimo administracinių nusižengimų byloje gali būti paduotas per 20 kalendorinių dienų nuo nutarimo išsiuntimo ar išdavimo dienos. Kadangi pareiškėja nedalyvavo posėdyje priimant skundžiamą 2024 m. kovo 21 d. nutarimą, apskundimo terminas skaičiuojamas nuo nutarimo nubaustam asmeniui įteikimo dienos.
Skundžiamas nutarimas pareiškėjai buvo išsiųstas 2024 m. kovo 21 d. 13:50 val. elektroniniu paštu dijaverb@gmail.com. Iš bylos duomenų matyti, kad pareiškėjai nutarimas buvo išsiųstas ANK 573 straipsnio nustatyta tvarka elektroniniu paštu, kuris buvo nurodytas Lietuvos Respublikos gyventojų registre ar valstybės informacinėse sistemose ar registruose, kurie naudojami elektroniniu būdu teikiamoms paslaugoms gauti ar prievolėms įvykdyti, kas laikytina tinkamu įteikimu. Pagal ANK 573 straipsnio 4 dalį elektroniniu paštu įteikiant procesinius dokumentus administracinio nusižengimo teisenoje dalyvaujančiam asmeniui, procesinio dokumento įteikimo diena laikoma po procesinio dokumento išsiuntimo dienos einanti darbo diena. Atsižvelgiant į teisinį reguliavimą, laikytina, kad pareiškėjai skundžiamas nutarimas buvo įteiktas 2024 m. kovo 22 d.
Pareiškėja skundą 2024 m. birželio 25 d. pateikė institucijai priėmusiai nutarimą, t. y. praleidus nustatytą 20 dienų skundo padavimo terminą ir neprašo teismo atnaujinti skundo padavimo termino. Skundo padavimo terminas baigėsi 2024 m. balandžio 12 d.
Kadangi pareiškėja praleido skundo padavimo terminą ir neprašo jo atnaujinti, skundą atsisakoma priimti.
Atsisakius priimti skundą, teismas atkreipia pareiškėjos dėmesį, kad nors pareiškėja pateiktą dokumentą įvardina skundu dėl nutarimo administracinio nusižengimo byloje, tačiau jo turinys visiškai neatitinka įstatymo reikalavimų, dėl ko negali būti nagrinėjamas teisme : pareiškėja nurodė, kad blogai surašytas protokolas, prašo leisti pateikti skundą dėl neteisingai surašyto protokolo.
Teismui teikiami skundai turi atitikti numatytą formą ir turinį, kad būtų aiškūs pareiškėjos reikalavimai, nesutikimo su priimtu nutarimu motyvai ir kt.
Įstatymas numato, kad pateikiant skundą turi būti nurodyta: apylinkės teismo, kuriam skundas paduodamas, pavadinimas; administracinio nusižengimo byla, dėl kurios paduodamas skundas; skundžiamo nutarimo administracinio nusižengimo byloje (jo dalies) esmė; nutarimo administracinio nusižengimo byloje apskundimo pagrindai ir motyvai; skundą paduodančio asmens prašymai, įskaitant asmens pageidavimą siųsti ir gauti procesinius dokumentus elektroninių ryšių priemonėmis, taip pat pageidavimą dėl bylos nagrinėjimo naudojant informacines ir elektroninių ryšių technologijas (per vaizdo konferencijas, telekonferencijas ir kitaip) arba reikalavimą užtikrinti jam ir (ar) jo atstovui galimybę pasinaudoti teismo informacinėmis ir elektroninių ryšių technologijomis (vaizdo konferencijomis, telekonferencijomis ir kita) teismo patalpose. Elektroninių ryšių priemonėmis paduodamame skunde taip pat turi būti nurodytas skundą paduodančio asmens ar jo atstovo E. pristatymo dėžutės adresas, elektroninio pašto adresas arba kitų elektroninių ryšių priemonių adresas ar telefono numeris. Susipažinus su pareiškėjos pateiktu skundu, nustatyta, jog jos pateiktas skundas neatitinka jo turiniui ir formai keliamų reikalavimų.
Atsižvelgdamas į aukščiau nurodytą, pareiškėjos skundą dėl 2024 m. kovo 21 d. nutarimo administracinio nusižengimo byloje Nr. 64-ANR_N-1388-2024, atsisakoma priimti ir skundas grąžinamas jį pateikusiam asmeniui.
Rezoliucinė dalis
Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 623 straipsniu, 626 straipsnio 3 dalies 2 punktu, 4 dalimi, 5 dalimi,
nutaria:
Atsisakyti priimti D. S. skundą dėl Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato 2024 m. kovo 21 d. nutarimo administracinio nusižengimo byloje Nr. 64-ANR_N-1388-2024 ir skundą grąžinti jį padavusiam asmeniui.
Nutartis per dvidešimt kalendorinių dienų nuo nutarties kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo gali būti skundžiama atskiruoju skundu Kauno apygardos teismui per Marijampolės apylinkės teismo Marijampolės rūmus.