- Teismas
- Vilniaus apygardos teismas
- Dokumentas
- Nutartis
- Data
- 2013-10-25
- Bylos Nr.
- 2-5919-392/2013
- Teisminio proceso Nr.
- 2-55-3-02405-2013-2
- Bylos rūšis
- civilinė byla
- Teisėjas
- Virginijus Kairevičius
- Atsakovas
- UAB „START Vilnius“
Vilniaus apygardos teismo teisėjas Virginijus Kairevičius, išnagrinėjęs UAB „Fosolita“ prašymą imtis laikinųjų apsaugos priemonių nepareiškus ieškinio atsakovo UAB „START Vilnius“ atžvilgiu
Aprašomoji dalis
nustatė:
Šalies argumentai
Ieškovas pateikė teismui prašymą taikyti laikinąsias apsaugos priemones iki ieškinio padavimo atsakovo UAB „START Vilnius“ atžvilgiu – sustabdyti 2013 m. rugsėjo 23 d. UAB „START Vilnius“ paskelbtą atvirą Liepkalnio žiemos ir vasaros centro nuomos konkursą iki bus išspręstas klausimas dėl termino pasiūlymams pateikti pratęsimo;
Nurodė, kad 2013 m. rugsėjo 23 d. atsakovas paskelbė atvirą Liepkalnio žiemos ir vasaros centro nuomos konkursą. Konkurso sąlygomis pasiūlymų pateikimo termino pabaiga numatyta 2013 m. spalio 25 d. Ieškovas, susipažinęs su konkurso medžiaga, priėmė sprendimą konkurse dalyvauti. Tačiau, sužinojo, jog konkurso sąlygos 2013 m. spalio 14 d. sprendimu pakeistos. Skelbimas apie sąlygų pakeitimą pasirodė UAB „START Vilnius“ interneto svetainėje praėjus 21 dienai nuo Konkurso paskelbimo bei likus 10 dienų iki numatyto termino pasiūlymams pateikti pabaigos. CK 6.948 straipsnio 1 dalyje numatyta, kad pakeisti konkurso sąlygas leidžiama tiktai nustatyto darbams pateikti termino pirmojoje pusėje. Tačiau šiuo atveju konkurso sąlygos buvo pakeistos praėjus dviem trečdaliam laiko nuo paskelbimo.
Konkurso nuostatų 2.3. punkte numatyta jog pranešimas apie konkursą skelbiamas du kartus ne trumpesniu kaip 7 dienų intervalu, o remiantis 2.4. punktu, pasiūlymų pateikimo terminas turi būti numatytas ne trumpesnis kaip 30 dienų nuo pirmo skelbimo pasirodymo dienos. Konkurso nuostatų 10.3. punkte numatyta, jog konkurso dalyvis konkurso nuostatas gali prašyti paaiškinti ne vėliau kaip likus 8 darbo dienoms iki konkurso pabaigos. Tačiau nuostatose nėra numatyta dalyviui teisė prašyti keisti konkurso sąlygas ar neapibrėžta konkurso vedimo pakeitus sąlygas tvarka. Manytina, jog tokiu atveju, kai pakeičiamos konkurso sąlygos, terminas pasiūlymams pateikti turėtų būti skaičiuojamas iš naujo. Bet kokiu atveju terminas turi būti pratęstas tokiu dienų skaičiumi, kuris nuo sąlygų pakeitimo sudarytų ne mažiau nei pusė iš pat pradžių pagal sąlygas pasiūlymams pateikti skirto laiko, t.y. ne mažiau nei 16 dienų.
Šalies argumentai
Ieškovas nemato galimybių kreiptis su prašymu dėl Konkursui teiktino pasiūlymo termino pratęsimo tiesiogiai į Konkurso organizatorių bei ketina dėl vykdant Konkursą galimai padarytų pažeidimų ir pažeistų skaidrumo bei lygiateisiškumo principų, su prašymu pratęsti pasiūlymų pateikimo terminą, kreiptis ieškiniu į teismą.
Motyvuojamoji dalis
Prašymas imtis laikinųjų apsaugos priemonių nepareiškus ieškinio netenkintinas.
CPK 147 str. 3 d. sakoma, kad teismas gali taikyti laikinąsias apsaugos priemones, remdamasis pagrįstu rašytiniu suinteresuoto asmens prašymu dėl laikinųjų apsaugos priemonių taikymo, iki ieškinio teismui pareiškimo dienos. Paduodamas šį prašymą, pareiškėjas turi nurodyti priežastis, dėl kurių ieškinys nebuvo pareikštas kartu su šiuo prašymu. Tačiau ieškovas nenurodė visiškai jokių priežasčių, kodėl jis, kartu su prašymu taikyti laikinąsias apsaugos priemones, negalėjo pateikti ir ieškinio. Prašyme ieškovas išdėstė visas ginčo aplinkybes ir esminius argumentus, jokių įrodymų rinkti tam kad būtų galima pateikti ieškinį šiuo atveju nereikia, todėl, teismo nuomone, ieškovas kartu su prašymu galėjo pateikti ir patį ieškinį. Taip pat ieškovas aiškiai nenurodė kokį ieškinio reikalavimą jis pateiks. Atsižvelgiant į tai konstatuotina, kad nėra jokių išimtinių aplinkybių laikinųjų apsaugos priemonių iki ieškinio padavimo atsakovo atžvilgiu taikymui.
Rezoliucinė dalis
nutarė:
UAB „Fosolita“ prašymo imtis laikinųjų apsaugos priemonių nepareiškus ieškinio atsakovo UAB „START Vilnius“ atžvilgiu netenkinti.
Nutartis per 7 d. nuo jos gavimo dienos skundžiama Lietuvos apeliaciniam teismui per nutartį priėmusį teismą