Klaipėdos apylinkės teismo nutartis

2017-01-18 · Administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla Nr. II-36-201/2017

Originalas LITEKO ↗
Teismas
Klaipėdos apylinkės teismas
Dokumentas
Nutartis
Data
2017-01-18
Bylos Nr.
II-36-201/2017
Teisminio proceso Nr.
4-06-3-04900-2015-4
Bylos rūšis
administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
Teisėjas
Adolfina Simaitienė
Kategorijos
  • 2.14.4pavadinimo nepavyko patikrinti
Administracinė byla Nr. II-36-01/2017Teisminio proceso Nr. 4-06-3-04900-2015-4Procesinio sprendimo kategorija 2.14.4. (S)
KLAIPĖDOS MIESTO APYLINKĖS TEISMASNUTARTIS2017 m. sausio 18 d.Klaipėda

Klaipėdos miesto apylinkės teismo teisėja Adolfina Simaitienė, susipažinusi su A. Ž., asmens kodas (duomenys neskelbtini) gyv. (duomenys neskelbtini), skundu dėl 2016-12-05 Klaipėdos regiono Aplinkos apsaugos departamento nutarimo,

Aprašomoji dalis

nustatė:

2017-01-10 Klaipėdos miesto apylinkės teisme gautas A. Ž. skundas dėl 2016-12-05 Klaipėdos regiono Aplinkos apsaugos departamento nutarimo, kuriuo jam už teisės pažeidimą, numatytą Lietuvos Respublikos ATPK 51¹⁴ straipsnio 1 dalyje paskirta nuobauda – 434 Eur bauda.

2016-12-05 Klaipėdos regiono Aplinkos apsaugos departamento nutarime nurodyta, kad nutarimas gali būti skundžiamas per dvidešimt dienų nuo jo priėmimo. Nutarimo paskutinė apskundimo diena 2017-12-27. A. Ž. skundas Klaipėdos regiono Aplinkos apsaugos departamente gautas 2017-01-04, t.y. praleidus apskundimo terminus.

Lietuvos Respublikos ATPK 293 str. numato, kad jeigu apskundimo terminas praleistas dėl svarbių priežasčių, jį pareiškėjo prašymu gali atnaujinti apylinkės teismas.

Šalies argumentai

A. Ž. skunde nurodė priežastis, dėl kurių praleistas apskundimo terminas, t.y., kad apie priimtą nutarimą sužinojo tik 2016 m. gruodžio 28 d., praėjus 20 dienų po nutarimo priėmimo, todėl neturėjo galimybės savalaikiai pateikti skundo.

A. Ž. asmeniškai buvo supažindintas su administracinio teisės pažeidimo protokolu ( (b.l. 8-9), kuriame nurodyta administracinio teisės pažeidimo bylos nagrinėjimo data – 2016-12-05. Nutarimas tą pačią dieną išsiųstas A. Ž. nurodytu elektroniniu paštu bei pašto siunta, tačiau iš pašto siuntos neatsiėmė, elektroniniu paštu apie nutarimo gavimą nepranešė, nors to ir buvo prašoma. Žinodamas datą, kada ir kur bus nagrinėjama administracinės teisės pažeidimo byla, ja visiškai nesidomėjo.

Esant nurodytoms aplinkybėms, teismo nuomone, nutarimo apskundimo terminas praleistas be svarbių priežasčių, todėl skundas atsisakytinas priimti ir jam grąžintinas.

Motyvuojamoji dalis

Pažymėtina, kad LR ATPK 295 straipsnis numato, jog, nepažeidžiant nutarimo apskundimo tvarkos, nutarimą administracinės teisės byloje priėmęs organas gali visiškai ar iš dalies sutikti su skundu, panaikinti skundžiamą nutarimą ir priimti naują nutarimą išnagrinėtoje administracinio teisės pažeidimo byloje.

Rezoliucinė dalis

Teismas, remdamasis išdėstytu ir vadovaudamasis Lietuvos Respublikos ATPK 296 str.,

nutarė:

Atsisakyti priimti A. Ž. skundą dėl 2016-12-05 Klaipėdos regiono Aplinkos apsaugos departamento nutarimo, jį grąžinti skundą padavusiam asmeniui.

Nutartis per septynias dienas nuo priėmimo, o A. Ž. nuo jos kopijos gavimo atskiruoju skundu gali būti skundžiama Klaipėdos apygardos teismui per Klaipėdos miesto apylinkės teismą.

Teisėja Adolfina Simaitienė