Panevėžio apylinkės teismo Panevėžio rūmų nutarimas

2022-06-14 · Administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla Nr. A20.-97-830/2022

Originalas LITEKO ↗
Teismas
Panevėžio apylinkės teismo Panevėžio rūmai
Dokumentas
Nutarimas
Data
2022-06-14
Bylos Nr.
A20.-97-830/2022
Bylos rūšis
administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
Instancija
I-a instancija
Rezultatas
Patenkintas.
Teisėjas
Česlovas Kulikauskas (pirm.)
Kategorijos
Nuorašas
Administracinė byla Nr. A20.-97-830/2022Procesinio sprendimo kategorija 1.1.3. (S)
PANEVĖŽIO APYLINKĖS TEISMASNUTARIMAS2022 m. birželio 14 d.Panevėžys

Panevėžio apylinkės teismo Panevėžio rūmų teisėjas Česlovas Kulikauskas rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo klausimą dėl vykdymo administracinio teisės pažeidimo byloje, iškeltoje R. S. atžvilgiu, nutraukimo suėjus senaties terminui.

Aprašomoji dalis

Teismas nustatė:

Žemesnės instancijos teismas

Panevėžio miesto apylinkės teismo 2008 m. kovo 19 d. nutarimu R. S. už pažeidimo, numatyto Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso (toliau – ATPK) 129 straipsnyje, padarymą paskirta administracinė nuobauda – 4800 Lt (1390,18 Eur) bauda. Pagal išduotą vykdomąjį raštą išieškota 20,59 Eur, likusi baudos dalis iki šiol neišieškota.

Panevėžio apylinkės teismo Panevėžio rūmuose 2022 m. birželio 9 d. gautas antstolio A. B. patvarkymas dėl vykdomosios bylos Nr. 0025/08/01338 užbaigimo ir vykdomojo dokumento grąžinimo, kuriame nurodyta, kad vykdomoji byla nutrauktina, kadangi išieškojimui pasibaigė įstatymų nustatytas išieškojimo senaties terminas.

Motyvuojamoji dalis

Nutarimo vykdymas nutrauktinas.

Žemesnės instancijos teismas

Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso (toliau – ANK) 672 straipsnio 3 dalyje numatyta, kad nutarimo skirti baudą priverstinio vykdymo senaties terminas – penkeri metai nuo šio kodekso 675 straipsnio 2 dalyje nustatyto termino pabaigos, o pagal šio kodekso 675 straipsnio 3 dalį išdėsčius nutarimu paskirtos baudos mokėjimą, – nuo išdėstymo termino pabaigos.

Nutarimas dėl baudos paskyrimo R. S. buvo priimtas 2008 m. kovo 19 d. Tuo pagrindu išduotas vykdomasis raštas perduotas vykdymui. Po 2008 m. kovo 19 d. Panevėžio miesto apylinkės teismo nutarimo priėmimo praėjo daugiau nei penkeri metai. Pateiktoje bylos medžiagoje duomenų apie R. S. darbinę veiklą, turtą, į kurį būtų galima nukreipti baudos išieškojimą, nėra, per penkerius metus nuo nutarimo dėl nuobaudos paskyrimo administracinio teisės pažeidimo byloje priėmimo ir perdavimo jį vykdyti jis nebuvo įvykdytas, 2008 m. lapkričio 6 d. išieškota, tik dalis baudos 20,59 Eur. 2022 m. gegužės 27 d. antstolis A. B. surašė patvarkymą dėl vykdomosios bylos užbaigimo ir vykdomojo dokumento grąžinimo, nes išieškojimui pasibaigė įstatymų nustatytas išieškojimo senaties terminas.

Nesant duomenų, kad administracine tvarka nubaustas R. S. ėmėsi kokių nors veiksmų, kad išvengtų nuobaudos atlikimo, vykdymo procesas administracinio teisės pažeidimo byloje nutraukiamas suėjus senaties terminui.

Rezoliucinė dalis

Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 672 straipsnio 3 dalimi,

nutaria:

Panevėžio miesto apylinkės teismo 2008 m. kovo 19 d. nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje Nr. A2.6.-850-768/2008 vykdymą pripažinti negalimu, kadangi suėjo administracinio teisės pažeidimo nutarimo vykdymo senaties terminas.

Nutarimo vykdymą R. S., gim. (duomenys neskelbtini), atžvilgiu nutraukti.

Nutarimas per 20 kalendorinių dienų nuo jo nuorašo išsiuntimo ar išdavimo dienos gali būti skundžiamas Panevėžio apygardos teismui, apeliacinį skundą paduodant per Panevėžio apylinkės teismą.

Teisėjas Česlovas Kulikauskas