- Teismas
- Šiaulių apylinkės teismas
- Dokumentas
- Nutarimas
- Data
- 2018-01-03
- Bylos Nr.
- A-3-322/2018
- Bylos rūšis
- administracinė byla
- Teisėjas
- Laima Borkovskienė
- Pažeidėjas
- I. S.
- Kategorijos
- 9.46pavadinimo nepavyko patikrinti
- 21.9.10pavadinimo nepavyko patikrinti
viešame teismo posėdyje žodinio proceso tvarka išnagrinėjo administracinio teisės nusižengimo bylą, kurioje I. S., a.k(duomenys neskelbtini) gimusi (duomenys neskelbtini), gyvenanti (duomenys neskelbtini) ( deklaruota gyvenamoji vieta (duomenys neskelbtini)),dirbanti direktore (duomenys neskelbtini), administracinėn atsakomybėn traukiama pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso (toliau – ANK) 223 straipsnio 2 dalį.
Aprašomoji dalis
Teismas nustatė:
I. S., būdama (duomenys neskelbtini), juridinio asmens kodas (duomenys neskelbtini), buveinės adresas (duomenys neskelbtini), direktore, nustatytu terminu, tai yra iki 2017 m. birželio 1d. nepateikė Registro tvarkytojui( adresas Šiauliai, Paukščių takas 2) 2016 metų bendrovės metinių finansinių ataskaitų rinkinių, kaip numatyta Lietuvos Respublikos civilinio kodekso (toliau - CK) 2.66 straipsnio 4 dalyje ir Lietuvos Respublikos akcinių bendrovių įstatymo (toliau - ABĮ) 58 straipsnio 3 dalyje. Vadovaujantis CK 2.66 straipsnio 4 dalimi, ABĮ 58 straipsnio 3 dalimi ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2003 m. lapkričio 12 d. nutarimu Nr. 1407 patvirtintų Juridinių asmenų registro įsteigimo ir Juridinių asmenų registro nuostatų 120, 123 ir 127 punktais, juridinio asmens finansinių ataskaitų rinkinys (metinių konsoliduotų finansinių ataskaitų rinkinys) ir (arba) metinis pranešimas (konsoliduotas metinis pranešimas) ar veiklos ataskaita kiekvienais metais per 30 d. nuo jų patvirtinimo momento turi būti pateiktas Juridinių asmenų registrui, jeigu įstatymai nenumato kitaip. Pagal ABĮ 20 straipsnio 1 dalies 9 punktą bendrovės metinių finansinių ataskaitų rinkinį tvirtina visuotinis akcininkų susirinkimas, kuris pagal ABĮ 24 straipsnio 1 dalį turi įvykti ne vėliau kaip per 4 mėn. nuo finansinių metų pabaigos. Pagal CK 2.52 straipsnio 1 dalį ir bendrovės steigimo dokumentus, bendrovės finansiniai metai sutampa su kalendoriniais metais, todėl (duomenys neskelbtini) 2016 m. finansinių ataskaitų rinkinys privalėjo būti pateiktas registrui ne vėliau kaip iki 2017 m. birželio 1 d. Vadovaujantis CK 2.67 straipsniu už dokumentų ir duomenų pateikimą Juridinių asmenų registro tvarkytojui atsako juridinio asmens vadovas. Pavėluotas finansinių ataskaitų rinkinio pateikimas neatleidžia juridinio asmens vadovo nuo atsakomybės.
Teismo posėdyje I. S. kaltę pripažino pilnai ir nuoširdžiai gailėjosi. Paaiškino, kad bendrovės direktore dirba virš metų laiko, bendrovės metinių ataskaitų rinkiniai už 2016 metus buvo sudaryti ir patvirtinti 2017 m. vasario 15 d., tačiau per aplaidumą ataskaita VĮ Registrų centras pateikta tik 2017 m. rugsėjo 27 d. Ateityje nustatytų terminų nepažeidinės. Anksčiau nėra bausta už analogiškus pažeidimus.
Motyvuojamoji dalis
Be I. S. visiško prisipažinimo, jos kaltė įrodyta administracinio nusižengimo byloje surinktais rašytiniais įrodymais: administracinio nusižengimo protokolu, paaiškinimu, VĮ Registrų centras išrašu apie finansines ataskaitas bei duomenimis, kad I. S. nusižengimo padarymo laikotarpiu buvo (duomenys neskelbtini) direktore.
CK 2.66 straipsnio 4 dalyje nustatyta, kad juridinių asmenų registrui pateikiamas įmonės metinių finansinių ataskaitų rinkinys (konsoliduotųjų finansinių ataskaitų rinkinys) ir (arba) metinis pranešimas (konsoliduotasis metinis pranešimas) arba veiklos ataskaita kiekvienais metais per trisdešimt dienų nuo jų patvirtinimo momento, jei įstatymai nenumato kitaip.
Teismas nustatė, jog pažeidimo esmė yra įrodyta, įrodymų pakanka nustatyti visas faktines aplinkybes. Pažeidimo padarymo aplinkybės aiškios, veiksmai kvalifikuoti tinkamai, atitinka nusižengimo, numatyto ANK 223 straipsnio 2 dalies požymius. Nustatyta, jog nusižengimo padarymo laikotarpiu I. S., būdama (duomenys neskelbtini) direktore per nustatytą terminą Juridinių asmenų registrui nepateikė 2016 metų bendrovės metinių finansinių ataskaitų rinkinių ir taip padarė nusižengimą, numatytą ANK 223 straipsnio 2 dalyje.
I. S. atsakomybę lengvinanti aplinkybė, kad prisipažino dėl nusižengimo padarymo ir nuoširdžiai gailisi (ANK 35 straipsnio 1 dalies 1 punktas). Atsakomybę sunkinančių aplinkybių (ANK 36 straipsnis) nenustatyta.
ANK 223 straipsnio 2 dalyje numatyta, kad neteisingų juridinio asmens, užsienio juridinio asmens ar kitos organizacijos filialo finansinių ataskaitų (konsoliduotųjų finansinių ataskaitų), metinio pranešimo (konsoliduotojo metinio pranešimo), veiklos ataskaitų, mokėjimų valdžios institucijoms ataskaitos (konsoliduotosios mokėjimų valdžios institucijoms ataskaitos) pateikimas Juridinių asmenų registro tvarkytojui arba juridinio asmens, užsienio juridinio asmens ar kitos organizacijos filialo finansinių ataskaitų (konsoliduotųjų finansinių ataskaitų), metinio pranešimo (konsoliduotojo metinio pranešimo), veiklos ataskaitų, auditoriaus išvados, mokėjimų valdžios institucijoms ataskaitos (konsoliduotosios mokėjimų valdžios institucijoms ataskaitos) nepateikimas Juridinių asmenų registro tvarkytojui laiku teisės aktų nustatytais atvejais ir tvarka užtraukia baudą juridinių asmenų, užsienio juridinių asmenų ar kitų organizacijų filialų vadovams ar kitiems įstatymuose arba steigimo dokumentuose nurodytiems asmenims nuo dviejų šimtų iki trijų tūkstančių eurų.
Skiriant nuobaudą I. S. teismas atsižvelgia, kad ji pripažino kaltę, nuoširdžiai gailisi, byloje nėra jokios jos asmenį neigiamai charakterizuojančios medžiagos nei duomenų, kad anksčiau ji būtų buvusi bausta už analogiškus nusižengimus, todėl darytina išvada, kad administracinės nuobaudos tikslai, numatyti ANK 22 straipsnyje bus pasiekti paskiriant I. S. ANK 223 straipsnio 2 dalies sankcijoje numatytą minimalią baudą.
Pagal ANK 3 straipsnio 4 dalį administracinio nusižengimo padarymo laikas yra asmens veikimo( neveikimo) laikas. Šiuo atveju administracinio nusižengimo protokole nurodytas nusižengimo padarymo data ir laikas – 2017 m. lapkričio 15 d. 14 val. 11 min., manytina, yra ne pažeidimo padarymo laikas, o administracinio nusižengimo protokolo surašymo laikas, vienok tai neatitinka nustatytų faktinių aplinkybių, nes šioje byloje administracinis nusižengimas padarytas neveikimu, tai yra nustatytu terminu nepateikiant finansinės ataskaitos( pagal bylos duomenis ataskaita pateikta 2017 m. rugsėjo 27d., kai teisės aktais ir bendrovės steigimo dokumentais ataskaitos pateikimo terminas baigėsi 2017 m. birželio 1 d. ), todėl pažeidimo padarymo laikas yra koreguotinas, nurodant, kad ataskaitos nepateikė nustatytu terminu iki 2017 m. birželio 1d.
Rezoliucinė dalis
Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 630, 635 straipsniais,
nutaria:
I. S. pripažinti kalta padarius administracinį nusižengimą, numatytą Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 223 straipsnio 2 dalyje ir paskirti 200 Eur( dviejų šimtų eurų) baudą.
Nutarimas per 20 kalendorinių dienų nuo nutarimo administracinio nusižengimo byloje kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo dienos gali būti skundžiamas Šiaulių apygardos teismui per Šiaulių apylinkės teismo Kelmės rūmus.