Vilniaus apygardos teismo nutartis

2011-07-05 · Baudžiamoji byla Nr. 1S-400-172/2011

Originalas LITEKO ↗
Teismas
Vilniaus apygardos teismas
Dokumentas
Nutartis
Data
2011-07-05
Bylos Nr.
1S-400-172/2011
Teisminio proceso Nr.
1-13-1-00182-2011-1
Bylos rūšis
baudžiamoji byla
Teisėjas
Pavelas Frolovas
Nuteistasis
D. U.
Kategorijos
NuorašasBaudžiamoji byla Nr. 1S-400-172/2011Teisminio proceso Nr. 1-13-1-00182-2011-1Procesinio sprendimo kategorija: 2.1.5.; 2.4.1.3.(S)
VILNIAUS APYGARDOS TEISMASNUTARTIS2011 m. liepos 5 d.Vilnius
Vilniaus apygardos teismo Baudžiamuju bylu skyriaus teisejas Pavelas Frolovas,sekretoriaujant Laurai Dmitrijevaitei,dalyvaujant prokurorei Linai Urbonienei,

teismo posedyje išnagrinejes nuteistojo D. U. skunda del Vilniaus miesto 3 apylinkes teismo 2011-06-10 nutarties, kuria atmestas D. U. prašymas del 2011-04-28 Vilniaus miesto 3 apylinkes teismo nuosprendžio apskundimo termino atnaujinimo,

nustate :

Vilniaus miesto 3 apylinkes teismo 2011-04-28 nuosprendžiu D. U. pripažintas kaltu ir nuteistas pagal LR BK 22 str. 1 d. 180 str. 1 d. laisves atemimu 1 metams. Vadovaujantis LR BK 63 str. 4, 9 d. paskirta bausme iš dalies sudedant subendrinta su 2011-03-03 Vilniaus miesto 3 apylinkes teismo nuosprendžiu paskirta bausme ir D. U. paskirta galutine subendrinta bausme – laisves atemimas 1 metams 6 menesiams, bausme atliekant pataisos namuose.

2011-05-25 Vilniaus miesto 3 apylinkes teisme buvo gautas D. U. apeliacinis skundas, kuris buvo gražintas apeliantui, kadangi buvo paduotas praleidus istatymo numatyta nuosprendžio apskundimo termina. 2011-06-08 D. U. pateike apylinkes teismui prašyma, atnaujinti nuosprendžio apskundimo termina. 2011-06-10 nutartimi Vilniaus miesto 3 apylinkes teismas D. U. prašyma atmete, nurodydamas, kad terminas buvo praleistas ne del svarbiu priežasciu.

Skundu apygardos teismui D. U. prašo panaikinti 2011-06-10 Vilniaus miesto 3 apylinkes teismo nutarti ir atnaujinti termina apeliaciniam skundui paduoti. Nurodo, kad jis dalyvavo Vilniaus miesto 3 apylinkes teismui paskelbiant 2011-04-28 nuosprendi. Teismui paskelbus nuosprendi verteja jam išaiškino, kad jam bus atsiustas nuosprendis su vertimu i rusu kalba ir nuosprendžio apskundimo terminas bus skaiciuojamas nuo jo gavimo dienos. Nuteistasis nurodo, kad jo išsilavinimas tik 7 klases, jis pasitikejo. Teigia, jog net nežino, ar taip jam paaiškino teismo posedžio sekretore ar verteja, taciau tuo metu teiseja buvo dar saleje.

Skunde nurodoma, jog paskutine diena apeliaciniam skundui paduoti buvo 2011-05-18, jis skunda padave 2011-05-20, nes nuosprendi su vertimu gavo 2011-05-02.

Teismo posedyje

Nuteistojo D. U. skundas atmestinas.

Remiantis LR BPK 313 str. 3 d. apeliacinis skundas del teismo nuosprendžio gali buti paduodamas per 20 dienu nuo nuosprendžio paskelbimo dienos.

Svarbiomis apskundimo termino praleidimo priežastimis paprastai gali buti pripažistamos priežastys, del kuriu ir asmens nedalyvavimas procese pripažistamas nedalyvavimu del svarbiu priežasciu (LR BPK 37 str.). Taip pat termino skundui paduoti praleidimo svarbiomis priežastimis gali buti laikomos ir kitos priežastys, pavyzdžiui, sveikatos priežiuros istaigos nustatyta liga, del kurios asmuo negali susipažinti su teismo priimtu sprendimu, parašyti ir teismui išsiusti (iteikti) skunda, ivairaus pobudžio nelaimingi atsitikimai ar nelaimes, kurios sukliude laiku paduoti skunda, ir kt.

D. U. skundas del Vilniaus miesto 3 apylinkes teismo 2011-04-28 nuosprendžio, Vilniaus miesto 3 apylinkes teisme gautas 2011-05-20. Kaip matyti iš bylos medžiagos D. U. dalyvavo paskelbiant Vilniaus miesto 3 apylinkes teismo 2011-04-28 nuosprendi, jam nuosprendžio nuorašas buvo iteiktas. Paskelbiant nuosprendi dalyvavo verteja. Nors D. U. teigia, kad jam buvo išaiškinta, kad nuosprendžio apskundimo terminas skaiciuojamas nuo nuosprendžio vertimo i rusu kalba gavimo dienos, taciau, kaip matyti iš posedžio protokolo, skelbdama nuosprendi, teiseja išaiškino nuosprendžio apskundimo tvarka ir terminus, o D. U. nuosprendi ir išaiškinimus suprato. 2011-04-28 nuosprendžio apskundimo apeliacine tvarka terminas baigesi 2011-05-18. D. U. skunde nurodyta aplinkybe, jog jis netinkamai suprato nuosprendžio apskundimo tvarka, nelaikytina svarbia apskundimo termino praleidimo priežastimi. Be to, atkreiptinas demesys, kad D. U. nuosprendžio vertima gavo 2011-05-02, o apeliacini skunda padave tik 2011-05-20, nors apeliacinio skundo padavimo terminas baigesi tik 2011-05-18, todel darytina išvada, kad nuteistasis turejo pakankamai laiko apeliaciniam skundui paduoti. D. U. skunde nurodytos aplinkybes nelaikytinos svarbiomis nuosprendžio apskundimo termino praleidimo priežastimis.

Atsižvelgiant i tai, kas išdestyta, teismas daro išvada, jog Vilniaus miesto 3 apylinkes teismo nutartis, kuria neatnaujintas 2011-04-28 nuosprendžio apskundimo terminas, yra teiseta ir pagrista.

Kolegija, vadovaudamasi Lietuvos Respublikos BPK 442 str. 1 d. 1 p.,nutare :

atmesti D. U. skunda ir palikti galioti Vilniaus miesto 3 apylinkes teismo 2011-06-10.

Nutartis isigalioja nuo jos priemimo dienos ir yra neskundžiama.

Teisejas (parašas) Pavelas FrolovasNuorašas tikras:Teisejas Pavelas Frolovas