Alytaus apylinkės teismo nutartis

2025-12-11 · Administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla Nr. eII-278-448/2025

Originalas LITEKO ↗
Teismas
Alytaus apylinkės teismas
Dokumentas
Nutartis
Data
2025-12-11
Bylos Nr.
eII-278-448/2025
Bylos rūšis
administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
Teisėjas
Asta Jakučiūnienė
Pareiškėjas
W. M.
Kategorijos

Įžanginė dalis

Administracinio nusižengimo byla Nr. eII-278-448/2025Procesinio sprendimo kategorijos: 21.8.3; 21.8.6; 21.8.7;21.9.10; 21.11.13(S)
ALYTAUS APYLINKĖS TEISMASNUTARTIS2025 m. gruodžio 11 d.Alytus

Alytaus apylinkės teismo Alytaus rūmų teisėja Asta Jakučiūnienė

rašytinio proceso tvarka išsprendė pareiškėjos W. M. skundo priėmimo klausimą.

Teismas

Aprašomoji dalis

nustatė:

Alytaus apylinkės teismo Alytaus rūmuose 2025 m. gruodžio 5 d. gautas Policijos departamento prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos Kelių policijos valdybos (toliau – ir Institucija) persiųstas pareiškėjos W. M., gimusios (duomenys neskelbtini), skundas, kuriuo prašoma teismo atnaujinti skundo padavimo terminą ir panaikinti neatitikimus.

Prašymas atnaujinti terminą skundui paduoti netenkinamas. Skundą atsisakoma priimti.

Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso (toliau – ANK) 623 straipsnyje numatyta, jog skundas dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje gali būti paduotas per dvidešimt kalendorinių dienų nuo nutarimo kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo dienos. Jeigu šis terminas praleistas dėl svarbių priežasčių, jį pareiškėjo prašymu rašytinio proceso tvarka gali atnaujinti apylinkės teismas. Apylinkės teismo nutartis atsisakyti atnaujinti nutarimo administracinio nusižengimo byloje apskundimo terminą per dešimt kalendorinių dienų nuo nutarties kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo dienos gali būti skundžiama apygardos teismui.

ANK 626 straipsnio 3 dalies 2 punkte nustatyta, kad tokiu atveju, kai skundas dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje paduotas praleidus nustatytą skundo padavimo terminą ir neprašoma šio termino atnaujinti arba prašymas atnaujinti nustatytą skundo padavimo terminą nebuvo patenkintas, teismas motyvuota nutartimi atsisako priimti skundą.

Nagrinėjamu atveju iš bylos medžiagos matyti, kad W. M. atžvilgiu 2025 m. spalio 24 d. priimtas skundžiamas nutarimas, kuris, kaip nurodo Institucija, 2025 m. spalio 24 d. buvo išsiųstas W. M. jos elektroninio pašto adresu (duomenys neskelbtini). ANK 573 straipsnio 4 dalyje nustatyta, kad įteikiant administracinio nusižengimo teisenoje dalyvaujančiam asmeniui ar kitiems asmenims procesinį dokumentą per E. pristatymo sistemą, kai elektroninio pristatymo dėžutė yra aktyvi, elektroniniu paštu arba kitomis elektroninių ryšių priemonėmis, procesinio dokumento įteikimo diena laikoma po procesinio dokumento išsiuntimo dienos einanti darbo diena (nagrinėjamu atveju – 2025 m. spalio 27 d.). Taigi paskutinė diena, kurią W. M. dar galėjo pateikti skundą dėl Institucijos nutarimo, buvo 2025 m. lapkričio 17 d. Iš teismui pateikto skundo registracijos duomenų matyti, jog šis skundas Institucijai buvo pateiktas 2025 m. gruodžio 3 d., tai yra jau praleidus įstatymo numatytą nutarimo apskundimo terminą. W. M. nurodoma aplinkybė, jog ji negavo pirminio pranešimo apie nusižengimą, teismo vertinama kaip nepagrįsta ir nereikšminga, nes iš bylos duomenų matyti, jog administracinio nusižengimo protokolas su administraciniu nurodymu W. M. buvo išsiųstas elektroniniu paštu 2025 m. birželio 23 d. 18.25 val. (kuris laikomas įteiktu 2025 m. birželio 25 d.) ir jai buvo siūloma iki 2025 m. liepos 23 d. sumokėti 25 Eur baudą.

Sprendžiant termino atnaujinimo klausimą būtina užtikrinti, kad nebūtų piktnaudžiaujama suteiktomis teisėmis, todėl reikia atsižvelgti į sąžiningo, atidaus ir rūpestingo asmens elgesio standartus. Teismo vertinimu, pareiškėjos nurodyta aplinkybė negali būti laikoma svarbia priežastimi, dėl kurios praleistas terminas skundui paduoti.

Įvertinus pateiktus duomenis ir aptartas aplinkybes, teisinį reglamentavimą, netenkinamas pareiškėjos prašymas atnaujinti praleistą terminą ir skundą atsisakoma priimti.

Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 623 straipsniu, 626 straipsnio 3 dalies 2 punktu, 5, 10 dalimis,

Rezoliucinė dalis

nutaria:

Netenkinti pareiškėjos W. M. prašymo atnaujinti terminą skundui paduoti ir atsisakyti priimti pareiškėjos W. M. skundą dėl Policijos departamento prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos Kelių policijos valdybos 2025 m. spalio 24 d. nutarimo Nr. 0239-ANR_N-200332-2025.

Nutartis per 10 kalendorinių dienų nuo jos kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo dienos gali būti skundžiama atskiruoju skundu Kauno apygardos teismui, skundą paduodant per nutartį priėmusį Alytaus apylinkės teismą.

Teisėja Asta Jakučiūnienė