Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo nutartis

2006-05-26 · Byla Nr. N-62-1390-06

Originalas LITEKO ↗
Teismas
Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas
Dokumentas
Nutartis
Data
2006-05-26
Bylos Nr.
N-62-1390-06
Bylos rūšis
administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
Teisėjai
Virgilijus Valančius (pirm.), Ričardas Piličiauskas, Antanas Ablingis (pran.)
Kategorijos
  • 39.4pavadinimo nepavyko patikrinti

Įžanginė dalis

Administracinė byla Nr. N(9) - 1390 - 06Procesinio sprendimo kategorija 39.4.„(S)“
LIETUVOS VYRIAUSIASIS ADMINISTRACINIS TEISMASNUTARTIS2006 m. gegužės 26 d.Vilnius

Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo teisėjų kolegija, susidedanti iš teisėjų Antano Ablingio (pranešėjas), Ričardo Piličiausko, Virgilijaus Valančiaus (kolegijos pirmininkas), rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo L. R. apeliacinio skundo dėl Vilniaus apygardos administracinio teismo 2006 m. balandžio 12 d. nutarties L. R. administracinio teisės pažeidimo byloje priėmimo klausimą.

Teisėjų kolegija

Aprašomoji dalis

nustatė:

Vilniaus apygardos administracinis teismas 2006 m. balandžio 12 d. nutartimi L. R. skundo netenkino ir Valstybinės darbo inspekcijos Vilniaus skyriaus 2006 m. kovo 9 d. nutarimą, kuriuo L. R. už pažeidimo numatyto Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso (toliau – ATPK) 147 str. 3 d. padarymą buvo paskirta 500 Lt bauda, paliko nepakeistą.

L. R. 2006 m. balandžio 25 d. išsiuntė Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui apeliacinį skundą, kuriuo prašo panaikinti Vilniaus apygardos administracinio teismo 2006 m. balandžio 12 d. nutartį.

Teisėjų kolegija

Motyvuojamoji dalis

konstatuoja:

Apeliacinis skundas nepriimtinas.

Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo (toliau - ABTĮ) 128 str. numatyta, kad apeliacinis skundas dėl apygardų administracinių teismų nutarčių, priimtų nagrinėjant administracinių teisės pažeidimų bylas, gali būti paduotas per dešimt dienų nuo nutarties paskelbimo.

Vilniaus apygardos administracinis teismas ginčijamą nutartį L. R. administracinio teisės pažeidimo byloje priėmė ir paskelbė 2006 m. balandžio 12 d., tad paskutinė apeliacinio skundo dėl šios nutarties pateikimo teismui diena, vadovaujantis minėtu ABTĮ 128 str. ir 66 str. 4 d., kur nurodyta, kad tais atvejais, kai paskutinė termino diena yra ne darbo diena, termino pabaigos diena laikoma po jos einanti darbo diena, buvo 2006 m. balandžio 24 d., tačiau L. R. savo apeliacinį skundą teismui paštu išsiuntė tik 2006 m. balandžio 25 d. (spaudas ant voko), t.y. praleidęs įstatyme numatytą apeliacinio skundo padavimo terminą.

ABTĮ 34 str. prašymas atnaujinti praleistą skundo padavimo terminą numatytas kaip būtina sąlyga tam, kad teismas galėtų įstatymo nustatyta tvarka spręsti nurodytų termino praleidimo priežasčių pripažinimo svarbiomis bei termino atnaujinimo klausimą. Kadangi L. R. prašymo atnaujinti praleistą terminą apeliaciniam skundui paduoti nepareiškė, todėl jo skundas yra nepriimamas ir grąžinamas jį padavusiam asmeniui.

Pažymėtina, kad ši nutartis neužkerta L. R. galimybės pakartotinai pateikti teismui apeliacinį skundą kartu su prašymu atnaujinti praleistą terminą skundui paduoti, jame nurodant ir pagrindžiant termino praleidimo priežastis iki tinkamos skundo pateikimo dienos.

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo 134 straipsnio 3 dalies 1 punktu, teisėjų kolegija

Rezoliucinė dalis

nutaria:

L. R. apeliacinio skundo nepriimti ir grąžinti jį padavusiam asmeniui.

Nutartis neskundžiama.

Teisėjai Antanas AblingisRičardas PiličiauskasVirgilijus Valančius