Kauno apylinkės teismo Kauno rūmų nutartis

2022-04-20 · Administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla Nr. II-313-408/2022

Originalas LITEKO ↗
Teismas
Kauno apylinkės teismo Kauno rūmai
Dokumentas
Nutartis
Data
2022-04-20
Bylos Nr.
II-313-408/2022
Teisminio proceso Nr.
4-69-3-00494-2022-5
Bylos rūšis
administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
Instancija
I-a instancija
Rezultatas
Atsisakyti priimti skundą
Teisėjas
Virginijus Kalkauskas (pirm.)
Institucija
Kauno apskrities VPK Administracinių nusižengimų bylų nagrinėjimo skyrius
Kategorijos
Administracinio nusižengimo byla Nr. II-313-408/2022Teisminio proceso Nr. 4-69-3-00494-2022-5Procesinio sprendimo kategorija 21.8.6 (S)
KAUNO APYLINKĖS TEISMASNUTARTIS2022 m. balandžio 20 d.Kaunas

Kauno apylinkės teismo Kauno rūmų teisėjas Virginijus Kalkauskas, rašytinio proceso tvarka spręsdamas L. V. skundo dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje priėmimo klausimą,

Aprašomoji dalis

nustatė:

Kauno apylinkės teisme 2022-04-06 gautas L. V. skundas.

Motyvuojamoji dalis

Skundą atsisakytina priimti.

Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimo kodekso (toliau – ANK) 626 straipsnio 1 dalyje numatyta, kad skundo dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje priėmimo klausimą sprendžia apylinkės teismas. Minėto straipsnio 3 dalies 2 punktas numato, kad apylinkės teismas motyvuota nutartimi atsisako priimti skundą dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje, kai skundas paduotas praleidus nustatytą skundo padavimo terminą ir neprašoma šio termino atnaujinti arba prašymas atnaujinti nustatytą skundo padavimo terminą nebuvo patenkintas.

Žemesnės instancijos teismas

ANK 623 straipsnyje numatyta, kad skundas dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje gali būti paduotas per dvidešimt kalendorinių dienų nuo nutarimo kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo dienos. Jeigu šis terminas praleistas dėl svarbių priežasčių, jį pareiškėjo prašymu rašytinio proceso tvarka gali atnaujinti apylinkės teismas.

Institucijos nutarimas buvo priimtas 2022 m. kovo 10 d. Šiame nutarime administracinėn atsakomybėn patrauktam asmeniui L. V. išaiškinta nutarimo administracinio nusižengimo byloje apskundimo tvarka, nustatyta ANK 621–623 straipsniuose, kad skundas dėl institucijos nutarimo administracinio nusižengimo byloje gali būti paduotas per 20 kalendorinių dienų nuo nutarimo išsiuntimo ar išdavimo dienos. 2022 m. kovo 10 d. nutarimas priimtas išnagrinėjus administracinio nusižengimo bylą nedalyvaujant L. V. ir nutarimas jam išsiųstas tą pačią dieną elektroniniu paštu (duomenys neskelbtini). Teismas konstatuoja, kad L. V. nutarimą gavo laiku ir žinojo apie jam paskirtą baudą.

Skundimo terminas skaičiuojamas nuo 2022 m. kovo 11 d. ir dvidešimties dienų terminas suėjo 2022 m. kovo 30 d. L. V. skundas dėl paminėto nutarimo institucijoje gautas 2022 m. kovo 31 d., t. y. praleidus skundo padavimo terminą.

Kauno apylinkės teismo 2022 m. balandžio 8 d. nutartimi pareiškėjui buvo nustatytas terminas skundo trūkumams pašalinti, o taip pat pateikti prašymą dėl praleisto termino skundui paduoti atnaujinimo ir dėl šio termino praleidimo priežastis pagrindžiančių dokumentų pateikimo.

Pareiškėjas 2022 m. balandžio 15 d. pateikė teismui pataisytą skundą ir prašymą atnaujinti terminą skundui paduoti, kuriame nurodo, kad skundas buvo paduotas laiku per elektroninių paslaugų portalą 2022 m. kovo 29 d., nors buvo trukdžiai ir įspėjimas, kad vyksta atnaujinimo darbai. Portalas nurodė klaidą ir skundo nepavyko išsiųsti. Apie esamus trukdžius jis informavo telefonu atsakingą darbuotoją, mano, kad jei terminas praleistas, jis praleistas dėl pateisinamų priežasčių ir prašo jį atnaujinti.

Teismas konstatuoja, kad pareiškėjas per jam nustatytą terminą neįvykdė teismo 2022 m. balandžio 8 d. nutarties ir trūkumų nepašalino, t. y. nepateikė jokių dokumentų ar duomenų, įrodančių skundo padavimo praleidimo terminą pateisinančias priežastis, skundas yra paduotas praleidus ANK nustatytą 20 kalendorinių dienų terminą ir nėra pagrindo jo atnaujinti, todėl skundas laikomas nepaduotas ir grąžintinas skundą padavusiam asmeniui.

Rezoliucinė dalis

Vadovaudamasis ANK 623 straipsniu, 626 straipsnio 3, 4, 5 dalimis, teismas

nutaria:

Atsisakyti priimti L. V. skundą dėl Institucijos 2022 m. kovo 10 d. nutarimo administracinio nusižengimo byloje ROIK:22156204327 ir skundą grąžinti jį padavusiam asmeniui.

Nutartis per 20 (dvidešimt) kalendorinių dienų nuo nutarties kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo dienos gali būti skundžiama Kauno apygardos teismui, skundą paduodant per Kauno apylinkės teismo Kauno rūmus.

Teisėjas Virginijus Kalkauskas