Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmų nutartis

2021-11-30 · Administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla Nr. II-980-882/2021

Originalas LITEKO ↗
Teismas
Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmai
Dokumentas
Nutartis
Data
2021-11-30
Bylos Nr.
II-980-882/2021
Teisminio proceso Nr.
4-70-3-00636-2021-4
Bylos rūšis
administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
Instancija
I-a instancija
Rezultatas
Atsisakyti priimti skundą
Teisėjas
Audrius Sadauskas (pirm.)
Pažeidėjas
V. T.
Institucija
Šiaulių miesto savivaldybės administracija
Kategorijos
AN byla Nr. II-980-882/2021
Teisminio proceso Nr. 4-70-3-00636-2021-4Procesinio sprendimo kategorija 21.8.6 (S)
ŠIAULIŲ APYLINKĖS TEISMASNUTARTIS2021 m. lapkričio 30 d.Šiauliai

Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmų teisėjas Audrius Sadauskas teismo posėdyje rašytinio proceso tvarka išsprendė administracinėn atsakomybėn patraukto V. T. skundo dėl Šiaulių miesto savivaldybės administracijos 2021 m. spalio 12 d. nutarimo Nr. (duomenys neskelbtini) panaikinimo, priėmimo klausimą.

Aprašomoji dalis

Teismas nustatė:

Šiaulių miesto savivaldybės administracijos 2021 m. spalio 12 d. nutarimu Nr. (duomenys neskelbtini) V. T. nubaustas pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso (toliau – ANK) 366 straipsnio 1 dalį, 367 straipsnio 1 dalį ir jam skirta nuobauda - įspėjimas.

Žemesnės instancijos teismas

2021 m. lapkričio 22 d. Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmuose gautas V. T. skundas dėl Šiaulių miesto savivaldybės administracijos 2021 m. spalio 12 d. nutarimo Nr. (duomenys neskelbtini) panaikinimo.

Motyvuojamoji dalis

Skundą atsisakytina priimti.

Žemesnės instancijos teismas

ANK 623 straipsnyje nurodyta, kad skundas dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje gali būti paduotas per dvidešimt kalendorinių dienų nuo nutarimo kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo.

ANK 626 straipsnio 3 dalyje nurodyta, kad apylinkės teismas motyvuota nutartimi atsisako priimti skundą dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje, kai, be kita ko, skundas paduotas praleidus nustatytą skundo padavimo terminą ir neprašoma šio termino atnaujinti.

Iš administracinio nusižengimo bylos medžiagos matyti, kad Šiaulių miesto savivaldybės administracijos 2021 m. spalio 12 d. nutarimas Nr. (duomenys neskelbtini), kuriuo V. T. nubaustas pagal ANK 366 straipsnio 1 dalį, 367 straipsnio 1 dalį įspėjimu, priimtas 2021 m. spalio 12 d., V. T. registruotu paštu išsiųstas 2021 m. spalio 14 d. Šį nutarimą V. T. turėjo teisę apskųsti per 20 kalendorinių dienų nuo nutarimo kopijos (nuorašo) išsiuntimo dienos. Paskutinė skundo padavimo diena buvo 2021 m. lapkričio 3 d., tačiau, kaip matyti iš teismui pateiktų duomenų, skundas (duomenys neskelbtini) gautas 2021 m. lapkričio 4 d., t. y. praleidus minėtą terminą. Paminėtina ir tai, kad kartu su skundu V. T. teismui nepateikė prašymo atnaujinti praleistą terminą skundui paduoti.

Esant tokioms aplinkybėms, atsisakytina skundą priimti, kartu informuojant V. T., kad jis turi teisę kreiptis į Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmus, prašydamas atnaujinti praleistą skundo padavimo terminą, jei jį praleido dėl svarbių priežasčių, bei pateikdamas tai patvirtinančius dokumentus. Kartu su prašymu atnaujinti praleistą terminą turi būti paduotinas ir pats skundas.

Rezoliucinė dalis

Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 623 straipsniu, 626 straipsnio 3 dalies 2 punktu,

nutaria:

Atsisakyti priimti V. T. skundą dėl Šiaulių miesto savivaldybės administracijos 2021 m. spalio 12 d. nutarimo Nr. (duomenys neskelbtini) panaikinimo.

Nutartis per 20 kalendorinių dienų nuo nutarties kopijos išsiuntimo ar išdavimo dienos atskiruoju skundu gali būti skundžiama Šiaulių apygardos teismui skundą paduodant per Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmus.

Teisėjas Audrius Sadauskas