- Teismas
- Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmai
- Dokumentas
- Nutartis
- Data
- 2021-11-30
- Bylos Nr.
- II-980-882/2021
- Teisminio proceso Nr.
- 4-70-3-00636-2021-4
- Bylos rūšis
- administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
- Instancija
- I-a instancija
- Rezultatas
- Atsisakyti priimti skundą
- Teisėjas
- Audrius Sadauskas (pirm.)
- Pažeidėjas
- V. T.
- Institucija
- Šiaulių miesto savivaldybės administracija
Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmų teisėjas Audrius Sadauskas teismo posėdyje rašytinio proceso tvarka išsprendė administracinėn atsakomybėn patraukto V. T. skundo dėl Šiaulių miesto savivaldybės administracijos 2021 m. spalio 12 d. nutarimo Nr. (duomenys neskelbtini) panaikinimo, priėmimo klausimą.
Aprašomoji dalis
Teismas nustatė:
Šiaulių miesto savivaldybės administracijos 2021 m. spalio 12 d. nutarimu Nr. (duomenys neskelbtini) V. T. nubaustas pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso (toliau – ANK) 366 straipsnio 1 dalį, 367 straipsnio 1 dalį ir jam skirta nuobauda - įspėjimas.
Žemesnės instancijos teismas
2021 m. lapkričio 22 d. Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmuose gautas V. T. skundas dėl Šiaulių miesto savivaldybės administracijos 2021 m. spalio 12 d. nutarimo Nr. (duomenys neskelbtini) panaikinimo.
Motyvuojamoji dalis
Skundą atsisakytina priimti.
Žemesnės instancijos teismas
ANK 623 straipsnyje nurodyta, kad skundas dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje gali būti paduotas per dvidešimt kalendorinių dienų nuo nutarimo kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo.
ANK 626 straipsnio 3 dalyje nurodyta, kad apylinkės teismas motyvuota nutartimi atsisako priimti skundą dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje, kai, be kita ko, skundas paduotas praleidus nustatytą skundo padavimo terminą ir neprašoma šio termino atnaujinti.
Iš administracinio nusižengimo bylos medžiagos matyti, kad Šiaulių miesto savivaldybės administracijos 2021 m. spalio 12 d. nutarimas Nr. (duomenys neskelbtini), kuriuo V. T. nubaustas pagal ANK 366 straipsnio 1 dalį, 367 straipsnio 1 dalį įspėjimu, priimtas 2021 m. spalio 12 d., V. T. registruotu paštu išsiųstas 2021 m. spalio 14 d. Šį nutarimą V. T. turėjo teisę apskųsti per 20 kalendorinių dienų nuo nutarimo kopijos (nuorašo) išsiuntimo dienos. Paskutinė skundo padavimo diena buvo 2021 m. lapkričio 3 d., tačiau, kaip matyti iš teismui pateiktų duomenų, skundas (duomenys neskelbtini) gautas 2021 m. lapkričio 4 d., t. y. praleidus minėtą terminą. Paminėtina ir tai, kad kartu su skundu V. T. teismui nepateikė prašymo atnaujinti praleistą terminą skundui paduoti.
Esant tokioms aplinkybėms, atsisakytina skundą priimti, kartu informuojant V. T., kad jis turi teisę kreiptis į Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmus, prašydamas atnaujinti praleistą skundo padavimo terminą, jei jį praleido dėl svarbių priežasčių, bei pateikdamas tai patvirtinančius dokumentus. Kartu su prašymu atnaujinti praleistą terminą turi būti paduotinas ir pats skundas.
Rezoliucinė dalis
Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 623 straipsniu, 626 straipsnio 3 dalies 2 punktu,
nutaria:
Atsisakyti priimti V. T. skundą dėl Šiaulių miesto savivaldybės administracijos 2021 m. spalio 12 d. nutarimo Nr. (duomenys neskelbtini) panaikinimo.
Nutartis per 20 kalendorinių dienų nuo nutarties kopijos išsiuntimo ar išdavimo dienos atskiruoju skundu gali būti skundžiama Šiaulių apygardos teismui skundą paduodant per Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmus.