Vilniaus miesto apylinkės teismo nutartis

2017-01-11 · Administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla Nr. II-64-806/2017

Originalas LITEKO ↗
Teismas
Vilniaus miesto apylinkės teismas
Dokumentas
Nutartis
Data
2017-01-11
Bylos Nr.
II-64-806/2017
Teisminio proceso Nr.
4-68-3-00135-2017-0
Bylos rūšis
administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
Teisėjas
Sonata Raupėnaitė-Lekarauskienė
Kategorijos

Įžanginė dalis

Skundas Nr. II-64-806/2017Proceso Nr. 4-68-3-00135-2017-0Procesinio sprendimo kategorija: 21.8.3.(S)
VILNIAUS MIESTO APYLINKĖS TEISMASNUTARTIS2017 m. sausio 11 d.Vilnius

Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėja Sonata Raupėnaitė – Lekarauskienė, susipažinusi su M. L. (duomenys neskelbtini), skundu dėl Vilniaus apskrities Vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos Administracinės veiklos skyriaus Paieškos poskyrio 2016-09-15 nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje

Aprašomoji dalis

nustatė:

2017 m. sausio 5 d. Vilniaus miesto apylinkės teisme gautas M. L. (duomenys neskelbtini), skundas dėl Vilniaus apskrities Vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos Administracinės veiklos skyriaus Paieškos poskyrio 2016-09-15 nutarimo panaikinimo.

Skundas atsisakytinas priimti.

Nuo 2017 m. sausio 1 d. įsigaliojus naujam Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodeksui vadovaujantis Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso patvirtinimo, įsigaliojimo ir įgyvendinimo įstatymo (2015-06-25 Nr. XII-1869) 5 straipsnio 4 dalimi teisena dėl M. L. skundo turi būti vykdoma pagal iki 2017 m. sausio 1 d. galiojusį Administracinių teisės pažeidimų kodeksą. Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso (galiojusio iki 2017 m. sausio 1 d.) 293 str. numatė, kad skundas dėl organo (pareigūno) nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje gali būti paduotas per dvidešimt dienų nuo nutarimo priėmimo dienos. Jeigu šis terminas praleistas dėl svarbių priežasčių, jį pareiškėjo prašymu rašytinio proceso tvarka gali atnaujinti apylinkės teismas.

Pareiškėjo skundžiamas Vilniaus apskrities Vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos Administracinės veiklos skyriaus Paieškos poskyrio nutarimas buvo priimtas 2016 m. rugsėjo 15 d.. Šio nutarimo apskundimo terminas pasibaigė 2016 m. spalio 5 d. Pareiškėjo skundas parašytas ir paduotas 2016 m. gruodžio 27 d., t. y. akivaizdžiai praleidus įstatymo numatytą apskundimo terminą.

Pareiškėjas pateikdamas skundą neprašė atnaujinti praleisto termino skundui paduoti, svarbių termino praleidimą pateisinančių aplinkybių skunde nenurodė. Dėl išdėstyto teismas neturi pagrindo priimti skundą.

Teismas vadovaudamasis Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 293 str. 1 d., 296 str.

Rezoliucinė dalis

nutaria:

atsisakyti priimti M. L. skundą dėl Vilniaus apskrities Vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos Administracinės veiklos skyriaus Paieškos poskyrio 2016-09-15 nutarimo panaikinimo.

Nutartis per 7 dienas nuo jos nuorašo gavimo dienos skundžiama Vilniaus apygardos teismui per Vilniaus miesto apylinkės teismą.

Teisėja Sonata Raupėnaitė – Lekarauskienė