- Teismas
- Klaipėdos apylinkės teismas
- Dokumentas
- Nutartis
- Data
- 2025-09-26
- Bylos Nr.
- eII-633-549/2025
- Bylos rūšis
- administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
- Teisėjas
- Ingrida Krušienė
Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos rūmų teisėja Ingrida Krušienė, rašytinio proceso tvarka išsprendė T. Ž., asmens kodas (duomenys neskelbtini) skundo dėl Policijos departamento prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos Kelių policijos valdybos 2025 m. rugpjūčio 26 d. nutarimo Nr. 0239-ANR_N-146626-2025 priėmimo klausimą.
Aprašomoji dalis
Teismas nustatė:
teisme 2025 m. rugsėjo 8 d., gautas Policijos departamento prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos Kelių policijos valdybos (toliau – Institucija) persiųstas T. Ž. (toliau ir pareiškėjas) skundas dėl Institucijos 2025 m. rugpjūčio 26 d. nutarimo Nr. 0239-ANR_N-146626-2025, kuriuo pareiškėjas pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso (toliau – ANK) 416 straipsnio 3 dalį nubaustas 90,00 Eur bauda.
Teismo 2025 m. rugsėjo 10 d. nutartimi pareiškėjui T. Ž. buvo nustatytas 10 (dešimties) kalendorinių dienų terminas skundo dėl Policijos departamento prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos Kelių policijos valdybos 2025 m. rugpjūčio 26 d. nutarimo Nr. 0239-ANR_N-146626-2025 trūkumams, nurodytiems nutartyje, pašalinti, šį terminą skaičiuojant nuo nutarties išsiuntimo dienos.
Nutartis pareiškėjui išsiųsta 2025 m. rugsėjo 11 d., skunde nurodytu pareiškėjo elektroniniu paštu (duomenys neskelbtini), todėl terminas skundo trūkumams pašalinti suėjo 2025 m. rugsėjo 22 d., tačiau T. Ž. skundo trūkumų kaip nurodyta nutartyje per nustatytą terminą nepašalino, nustatyto termino pratęsti neprašė, jokių kitų papildomų prašymų nepateikė.
Motyvuojamoji dalis
Skundas grąžintinas jį padavusiam asmeniui.
ANK 626 straipsnio 7 dalyje įtvirtinta, kad jeigu skundą dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje padavęs šio kodekso 621 straipsnyje nurodytas asmuo pagal teismo nurodymus per nustatytą terminą trūkumus pašalina, laikoma, kad skundas paduotas šio skundo pateikimo teismui dieną. Priešingu atveju laikoma, kad skundas nepaduotas, ir teismo nutartimi grąžinamas skundą padavusiam asmeniui.
Kadangi pareiškėjas T. Ž. per teismo nustatytą dešimties kalendorinių dienų terminą skundo trūkumų nepašalino, nustatyto termino pratęsti neprašė, jokių kitų papildomų prašymų nepateikė, atsižvelgiant į aptartą teisinį reglamentavimą, pareiškėjo skundas dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje laikytinas nepaduotu ir grąžintinas jį padavusiam asmeniui.
Rezoliucinė dalis
Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 626 straipsnio 7, 9, 10 dalimis, teismas:
nutaria:
pareiškėjo T. Ž. skundą dėl Policijos departamento prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos Kelių policijos valdybos 2025 m. rugpjūčio 26 d. nutarimo Nr. 0239-ANR_N-146626-2025 laikyti nepaduotu ir grąžinti jį padavusiam asmeniui.
Nutartį siųsti pareiškėjui, Institucijai.
Nutartis per 7 kalendorines dienas nuo nutarties kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo dienos gali būti skundžiama atskiruoju skundu Klaipėdos apygardos teismui, skundą paduodant per Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos rūmus.