Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo nutartis

2007-01-24 · Byla Nr. N-62-652-07

Originalas LITEKO ↗
Teismas
Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas
Dokumentas
Nutartis
Data
2007-01-24
Bylos Nr.
N-62-652-07
Teisėjai
Ričardas Piličiauskas (pirm.), Antanas Ablingis (pran.), Artūras Drigotas
Kategorijos
  • 39.4pavadinimo nepavyko patikrinti
Administracinė byla Nr. N (9)-652/07Procesinio sprendimo kategorija 39.4.
„(S)“LIETUVOS VYRIAUSIASIS ADMINISTRACINIS TEISMASNUTARTIS2007 m. sausio 24 d.Vilnius

Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo teisėjų kolegija, susidedanti iš teisėjų Antano Ablingio (pranešėjas), Artūro Drigoto, Ričardo Piličiausko (kolegijos pirmininkas), rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo Zarasų rajono policijos komisariato prašymą atnaujinti apeliacinio skundo dėl Zarasų rajono apylinkės teismo 2006 m. lapkričio 16 d. nutarimo V. Š. administracinio teisės pažeidimo byloje padavimo terminą.

Aprašomoji dalis

Teisėjų kolegija nustatė:

I.

Zarasų rajono apylinkės teismo 2006 m. lapkričio 16 d. nutarimu administracinio teisės pažeidimo byla iškelta V. Š. atžvilgiu už pažeidimo numatyto Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso (toliau - ATPK) 164 straipsnio 3 dalyje padarymą buvo nutraukta, nesant administracinio teisės pažeidimo įvykio ir sudėties.

Zarasų rajono policijos komisariatas (toliau – Zarasų rajono PK) 2006 m. lapkričio 30 d. išsiuntė teismui apeliacinį skundą, prašydamas Zarasų rajono apylinkės teismo 2006 m. lapkričio 16 d. nutarimą panaikinti. Taip pat Zarasų rajono PK pateikė teismui prašymą atnaujinti praleistą terminą skundui paduoti. Prašyme nurodo, kad teismo 2006 m. lapkričio 16 d. priimto nutarimo nuorašą Zarasų rajono PK gavo tik 2006 m. lapkričio 20 d., o patvirtintą administracinės bylos medžiagos kopiją gavo tik 2006 m. lapkričio 28 d., todėl ir praleido įstatymo nustatytą terminą kreiptis į teismą.

Motyvuojamoji dalis

Teisėjų kolegija konstatuoja:

II.

Zarasų rajono PK prašymas netenkinamas ir terminas apeliaciniam skundui paduoti neatnaujinamas.

ATPK 293 straipsnyje numatyta, kad skundas dėl nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje gali būti paduotas per dešimt dienų nuo nutarimo priėmimo dienos. Tokia pati nuostata dėl nutarimo apskundimo termino yra įtvirtinta ir Administracinių bylų teisenos įstatymo (toliau – ABTĮ) 122 straipsnio 1 dalyje ir 128 straipsnyje.

Iš byloje esančios medžiagos matyti, kad Zarasų rajono apylinkės teismas skundžiamą nutarimą priėmė 2006 m. lapkričio 16 d., taigi paskutinė apeliacinio skundo dėl šio nutarimo pateikimo teismui diena, vadovaujantis ATPK 293 straipsniu, ABTĮ 122 straipsnio 1 dalimi, 128 straipsniu ir 66 straipsnio 4 dalimi, kur nurodyta, kad tais atvejai, kai paskutinė termino diena yra ne darbo diena, termino pabaigos diena laikoma po jos einanti darbo diena, buvo 2006 m. lapkričio 27 d., tačiau Zarasų rajono PK savo skundą ir prašymą atnaujinti terminą skundui paduoti teismui išsiuntė tik 2006 m. lapkričio 30 d. (spaudas ant voko), t.y. praleidęs įstatymo nustatytą terminą skundui paduoti.

Nors ABTĮ 67 straipsnio 2 dalyje nurodyta, kad teisė atlikti procesinius veiksmus išnyksta pasibaigus įstatymo nustatytam terminui, tačiau ATPK 293 straipsnyje yra pažymėta, kad pareiškėjo prašymu atitinkamas administracinis teismas gali atnaujinti terminą, jei jis yra praleistas dėl svarbių priežasčių.

Svarbiomis termino skundui paduoti praleidimo priežastimis pripažįstamos tokios aplinkybės, kurios objektyviai kliudė ar sudarė kliūtis pareiškėjui realizuoti savo teisę kreiptis į teismą.

Zarasų rajono PK savo prašyme nurodo, jog teismo 2006 m. lapkričio 16 d. priimto nutarimo nuorašą institucija gavo tik 2006 m. lapkričio 20 d., o patvirtintą administracinės bylos medžiagos kopiją gavo tik 2006 m. lapkričio 28 d., todėl ir praleido įstatymo nustatytą terminą kreiptis į teismą.

ATPK 288 straipsnio 2 dalyje numatyta, kad nutarimo nuorašas per tris dienas nuo nutarimo priėmimo turi būti įteikiamas arba išsiunčiamas asmeniui, dėl kurio nutarimas priimtas, organui, kurio pareigūnas surašė administracinio teisės pažeidimo protokolą, taip pat nukentėjusiajam jo prašymu.

Iš byloje esančios medžiagos (teismo lydraštis, b.l. 40) bei pateiktos teismo Korespondencijos registro kopijos matyti, kad teismo 2006 m. lapkričio 16 d. priimto nutarimo nuorašas Zarasų rajono PK ir buvo išsiųstas 2006 m. lapkričio 16 d., t.y. nepažeidus ATPK 288 straipsnio 2 dalyje numatyto nutarimo nuorašo išsiuntimo termino. Tiek iš pateikto teismo lydraščio su gavimo spaudu bei Gautų teismo nutarčių registro kopijos matyti, tiek ir pati institucija nurodo, jog Zarasų rajono PK ginčijamo nutarimo nuorašą gavo 2006 m. lapkričio 20 d. Taigi, kadangi Zarasų rajono PK ginčijamo nutarimo nuorašą gavo dar 2006 m. lapkričio 20 d., o paskutinė apeliacinio skundo dėl ginčijamo nutarimo pateikimo teismui diena, kaip jau konstatuota, buvo 2006 m. lapkričio 27 d., darytina išvada, kad Zarasų rajono PK gavęs nutarimo nuorašą turėjo galimybę per įstatymo nustatytą terminą pateikti teismui skundą, tačiau nepagrįstai šia galimybe neapsinaudojo. Atsižvelgus į išdėstytas aplinkybes, darytina išvada, kad Zarasų rajono PK nurodyta termino skundui paduoti praleidimo aplinkybė – pavėluotas, t.y. tik 2006 m. lapkričio 20 d. gautas nutarimo nuorašas – atmetama kaip nepagrįsta.

Remiantis tuo, kas išdėstyta, Zarasų rajono PK prašymas yra netenkintinas, terminas apeliaciniam skundui paduoti neatnaujintinas, o skundas grąžintinas jį padavusiai institucijai.

Rezoliucinė dalis

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo 122 straipsnio 5 dalimi, 34 straipsnio 1 ir 4 dalimis, Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 293 straipsniu, teisėjų kolegija

nutaria:

Zarasų rajono policijos komisariato prašymo netenkinti, atnaujinti terminą apeliaciniam skundui paduoti atsisakyti ir skundą grąžinti jį padavusiai institucijai.

Nutartis neskundžiama.

Teisėjai Antanas AblingisArtūras DrigotasRičardas Piličiauskas