- Teismas
- Panevėžio apylinkės teismas
- Dokumentas
- Nutartis
- Data
- 2025-08-21
- Bylos Nr.
- eII-232-1082/2025
- Teisminio proceso Nr.
- 4-08-3-00181-2025-4
- Bylos rūšis
- administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
- Teisėjas
- Rita Dirkė
- Pažeidėjas
- R. K.
Panevėžio apylinkės teismo Panevėžio rūmų teisėja Rita Dirkė, rašytinio proceso tvarka spręsdama administracinėn atsakomybėn patraukto R. K. skundo dėl Panevėžio apskrities VPK Administracinių nusižengimų bylų nagrinėjimo skyriaus (toliau – Institucija) 2025 m. liepos 25 d. nutarimo Nr. (duomenys neskelbtini) priėmimo klausimą,
Aprašomoji dalis
nustatė:
Žemesnės instancijos teismas
Skundžiamu Institucijos 2025 m. liepos 25 d. nutarimu R. K. buvo nubaustas pagal LR administracinių nusižengimų kodekso (toliau – ANK) 417 straipsnio 1 ir 7 dalis 60 Eur bauda.
2025 m. rugpjūčio 19 d. teisme gautas administracinėn atsakomybėn patraukto R. K. skundas dėl minėto 2025 m. liepos 25 d. Institucijos nutarimo.
Motyvuojamoji dalis
Skundą atsisakytina priimti.
ANK 623 straipsnyje numatyta, kad skundas dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje gali būti paduotas per dvidešimt kalendorinių dienų nuo nutarimo kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo dienos. Jeigu šis terminas praleistas dėl svarbių priežasčių, jį pareiškėjo prašymu rašytinio proceso tvarka gali atnaujinti apylinkės teismas. Šis apskundimo terminas buvo nurodytas ir skundžiamame Institucijos 2025 m. liepos 25 d. nutarime.
Administracinio nusižengimo byloje esantys duomenys patvirtina, kad Institucijos 2025 m. liepos 25 d. nutarimas priėmimo dieną buvo išsiųstas R. K. registruota pašto siunta į jo deklaruotą gyvenamąją vietą. Be kita ko atkreiptinas dėmesys, kad R. K. buvo žinoma ir apie bylos nagrinėjimo Institucijoje datą (2025 m. liepos 25 d.), kuri buvo nurodyta jam surašytame ir jo gautame administracinio nusižengimo protokole (į nagrinėjimą R. K. neatvyko, tik pateikė raštišką pretenziją).
Atsižvelgiant į aukščiau nurodytas ANK 623 straipsnio nuostatas bei į Institucijos nutarimo išsiuntimo R. K. datą – 2025 m. liepos 25 d., konstatuotina, kad skundo dėl Institucijos 2025 m. liepos 25 d. nutarimo padavimo paskutinė diena buvo 2025 m. rugpjūčio 14 d. Tuo tarpu R. K. skundas Institucijai pateiktas tik 2025 m. rugpjūčio 18 d., tai yra praleidus skundo padavimo terminą.
ANK 626 straipsnio 3 dalies 2 punktas skelbia, kad teismas motyvuota nutartimi atsisako priimti skundą dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje, kai skundas paduotas praleidus nustatytą skundo padavimo terminą ir neprašoma šio termino atnaujinti arba prašymas atnaujinti nustatytą skundo padavimo terminą nebuvo patenkintas.
Nagrinėjamu atveju aukščiau nurodyti motyvai patvirtina faktą, kad R. K. skundas paduotas praleidus nustatytą skundo padavimo terminą, o pateiktame skunde šio termino atnaujinti neprašoma, todėl skundą atsisakytina priimti.
Rezoliucinė dalis
nutaria:
Atsisakyti priimti R. K. skundą dėl Panevėžio apskrities VPK Administracinių nusižengimų bylų nagrinėjimo skyriaus 2025 m. liepos 25 d. nutarimo Nr. (duomenys neskelbtini).
Nutartis per dvidešimt kalendorinių dienų nuo nutarties kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo gali būti skundžiama atskiruoju skundu Panevėžio apygardos teismui, skundą paduodant per Panevėžio apylinkės teismą.