Telšių apylinkės teismo nutartis

2013-11-08 · Administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla Nr. II-12-832/2013

Originalas LITEKO ↗
Teismas
Telšių apylinkės teismas
Dokumentas
Nutartis
Data
2013-11-08
Bylos Nr.
II-12-832/2013
Bylos rūšis
administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
Teisėjas
Mindaugas Klemenis
Pažeidėjas
K. V.
MAŽEIKIŲ RAJONO APYLINKĖS TEISMAS(S)NUTARTISLIETUVOS RESPUBLIKOS VARDU2013 m. lapkričio 8 d.Mažeikiai
Mažeikių rajono apylinkės teismo teisėjas Mindaugas Klemenis,

spręsdamas administracinėn atsakomybėn patraukto K. V. skundo priėmimo klausimą, teismo posėdyje rašytinio proceso tvarka,

Aprašomoji dalis

nustatė:

2013-11-07 teisme gautas iš Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento Mažeikių rajono agentūros persiųstas K. V. skundas dėl 2013 m. spalio 10 d. nutarimo, kuriuo K. V. nubaustas pagal Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso (toliau – ATPK) 51¹² straipsnio 3 dalį ir 51¹² straipsnio 9 dalį 2250,00 Lt dydžio bauda.

Motyvuojamoji dalis

Skundą atsisakytina priimti.

ATPK 293 straipsnyje nustatyta, kad skundas dėl organo (pareigūno) nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje gali būti paduotas per dvidešimt dienų nuo nutarimo priėmimo dienos.

ATPK 296 straipsnio 3 dalies 2 punkte nustatyta, kad apylinkės teismas motyvuota nutartimi atsisako priimti skundą dėl nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje, jeigu skundas paduotas praleidus nustatytą skundo padavimo terminą ir neprašoma šio termino atnaujinti arba prašymas atnaujinti nustatytą skundo padavimo terminą nebuvo patenkintas.

Skundžiamas nutarimas priimtas 2013-10-10 administracinėn atsakomybėn traukiamam K. V. nedalyvaujant, apie bylos nagrinėjimo vietą ir laiką K. V. buvo pranešta tinkamai 2013-10-10, kai buvo surašytas administracinio teisės pažeidimo protokolas. Nagrinėjant tokių administracinių teisės pažeidimų bylas administracinėn atsakomybėn traukiamo asmens dalyvavimas nėra privalomas (ATPK 272 straipsnio 2 dalis). Kaip matyti iš skundo ir skundo medžiagos, skundas surašytas 2013-11-04 ir kaip matyti iš pašto spaudo ant voko, išsiųstas tą pačią dieną ir gautas 2013-11-06, tuo tarpu paskutinė diena skundui paduoti buvo 2013-10-30. Tai, kada nutarimas įteiktas administracinėn atsakomybėn patrauktam asmeniui neturi teisinės reikšmės, nes skundas gali būti paduodamas per dvidešimt dienų nuo nutarimo priėmimo dienos, o ne nuo jo įteikimo dienos.

Atsižvelgiant į tai, kad administracinėn atsakomybėn traukiamas K. V. skundą padavė praleidus nustatytą skundo padavimo terminą ir neprašo šio termino atnaujinti, todėl skundą atsisakytina priimti (ATPK 296 straipsnio 3 dalies 2 punktas).

Teismas, vadovaujantis Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 292, 296 straipsniais,

Rezoliucinė dalis

nutarė:

Atsisakyti priimti K. V. skundą dėl 2013 m. spalio 10 d. nutarimo.

Ši nutartis per septynias dienas nuo nutarties nuorašo įteikimo dienos gali būti skundžiama Šiaulių apygardos teismui per Mažeikių rajono apylinkės teismą.

TeisėjasMindaugas Klemenis