- Teismas
- Šiaulių apylinkės teismas
- Dokumentas
- Nutartis
- Data
- 2011-10-17
- Bylos Nr.
- II-74-771/2011
- Teisminio proceso Nr.
- 4-07-3-02341-2011-8
- Bylos rūšis
- administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
- Teisėjas
- Aleksandras Prygunkovas
- Kategorijos
- 78.3pavadinimo nepavyko patikrinti
Šiaulių miesto apylinkės teismo teisėjas Aleksandras Prygunkovas vienasmeniškai rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo Šiaulių apskrities VPK Kelių policijos biuro prašymą atnaujinti terminą skundui dėl nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje paduoti ir
Aprašomoji dalis
nustatė:
2011 m. liepos 24 d. Šaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Patrulių rinktinės patrulis T. V. surašė S. F. administracinio teisės pažeidimo protokolą pagal Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso (toliau – ATPK) 124 straipsnio 3 dalį dėl to, kad S. F. 2011 m. liepos 24 d. 13.37 val. kelio „Ryga-Šiauliai-Tauragė-Kaliningradas“ 48-ajame kilometre, vairuodamas automobilį „Mercedes-B. V.“, valstybinis numeris (duomenys neskelbtini), esant leistinam 70 km/h važiavimo greičiui, važiavo 96 km/h greičiu ir viršijo leistiną važiavimo greitį 26 km/h, tuo pažeisdamas Kelių eismo taisyklių 133 punkto reikalavimus. Protokolą surašęs pareigūnas, nustatęs Lietuvos Respublikos ATPK 260¹ straipsnyje numatytus pagrindus, į administracinio teisės pažeidimo protokolą įrašė administracinį nurodymą, siūlydamas S. F. iki 2011-08-05 į Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Lietuvos Respublikos Finansų ministerijos sąskaitą sumokėti 50 Lt baudą. Administracinėn atsakomybėn traukiamam asmeniui buvo išaiškinta, kad per nustatytą terminą nesumokėjus baudos šis administracinis nurodymas bus laikomas negaliojančiu, o administracinio teisės pažeidimo protokolas bus siunčiamas organui (pareigūnui), įgaliotam nagrinėti administracinio teisės pažeidimo bylą.
Suėjus administraciniame nurodyme nustatytam baudos sumokėjimo terminui 2011-08-09 ir 2011-08-16 buvo patikrintas Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos biuro POLIS įmokų tvarkymo modulis. Informacijos apie administracinio nurodymo įvykdymą POLIS įmokų tvarkymo modulyje nebuvo, todėl pripažinus, kad S. F. per nustatytą terminą administraciniu nurodymu skirtos baudos nesumokėjo, jam 2011 m. rugpjūčio 16 d. Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos biuro Administracinės veiklos ir eismo įvykių tyrimo poskyrio specialisto V. Č. nutarimu pagal Lietuvos Respublikos ATPK 124 straipsnio 3 dalį buvo paskirta administracinė nuobauda – 100 litų bauda.
2011-09-15 Šiaulių miesto apylinkės teisme gautas Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos biuro prašymas atnaujinti skundo padavimo terminą administracinio teisės pažeidimo byloje dėl Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos biuro Administracinės veiklos ir eismo įvykių tyrimo poskyrio specialisto V. Č. 2011 m. rugpjūčio 16 d. nutarimo. Prašyme nurodoma, kad po minėto nutarimo priėmimo nuobaudą paskyrusi Institucija 2011-09-08 dar kartą patikrino Kelių policijos biuro POLIS įmokų tvarkymo modulio duomenis ir nustatė, jog 2011-07-27 S. F. sumokėjo administraciniu nurodymu jam skirtą nuobaudą – 50 Lt baudą. Šios aplinkybės, kaip nurodyta Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos biuro prašyme, patvirtina, jog 2011 m. rugpjūčio 16 d. Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos biuro Administracinės veiklos ir eismo įvykių tyrimo poskyrio specialisto nutarimas, kuriuo S. F. pagal Lietuvos Respublikos ATPK 124 straipsnio 3 dalį buvo paskirta 100 litų bauda, yra neteisėtas, todėl turi būti panaikintas. Kadangi aplinkybės, pagrindžiančios nutarimo neteisėtumą, paaiškėjo tik 2011-09-08, teismo prašoma atnaujinti 2011 m. rugpjūčio 16 d. nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje apskundimo terminą.
Motyvuojamoji dalis
Prašymas atnaujinti terminą skundui paduoti tenkintinas.
Lietuvos Respublikos ATPK 293 straipsnyje įtvirtinta, jog skundas dėl organo (pareigūno) nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje gali būti paduotas per dvidešimt dienų nuo nutarimo priėmimo dienos. Jeigu šis terminas praleistas dėl svarbių priežasčių, jį pareiškėjo prašymu rašytinio proceso tvarka gali atnaujinti apylinkės teismas.
Nagrinėjamu atveju nustatyta, kad Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos biuro Administracinės veiklos ir eismo įvykių tyrimo poskyrio specialisto nutarimas, kuriuo S. F. pripažintas kaltu įvykdęs pažeidimą, numatytą ATPK 124 straipsnio 3 dalyje, ir nubaustas 100 litų bauda, priimtas 2011 m. rugpjūčio 16 d., taigi, vadovaujantis ATPK 293 straipsniu, paskutinė termino diena skundui paduoti buvo 2011 m. rugsėjo 5 d. Tačiau Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos biuras skundą teismui pateikė 2011 m. rugsėjo 15 d., t. y. praleidęs įstatymo numatytą terminą.
Sprendžiant termino atnaujinimo klausimą būtina nustatyti, dėl kokių priežasčių jis praleistas, svarbiomis termino praleidimo priežastimis pripažįstant tik objektyvias, nuo asmens valios nepriklausiusias aplinkybes, sutrukdžiusias asmeniui įstatymo nustatytu terminu pateikti skundą.
Prašymą atnaujinti terminą skundui paduoti Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos biuras iš esmės grindžia tuo, kad tik 2011 m. rugsėjo 8 d., patikrinus Kelių policijos POLIS įmokų tvarkymo modulį, paaiškėjo, jog S. F. administraciniu nurodymu skirtą nuobaudą įvykdė per nustatytą terminą – 50 litų baudą sumokėjo 2011 m. liepos 27 d. Todėl įstatymo numatytas 20 dienų terminas skundui paduoti jau buvo praėjęs ir nutarimą administracinio teisės pažeidimo byloje priėmęs organas (pareigūnas), vadovaudamasis ATPK 295 straipsnio nuostatomis, negalėjo visiškai ar iš dalies sutikti su skundu ir panaikinti skundžiamą nutarimą. Tokios nustatytos aplinkybės teismui leidžia daryti išvadą, jog pareiškėjas skundo padavimo terminą praleido dėl objektyvių, nuo jo valios nepriklausiusių priežasčių. Pastebėtina ir tai, jog Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos biuras prašymą dėl skundo padavimo termino atnaujinimo surašė 2011-09-12, teisme prašymas gautas 2011-09-15. Akivaizdu, jog pareiškėjas nepiktnaudžiavo teise paduoti tokio pobūdžio prašymą, kadangi nuo aplinkybių, pagrindžiančių skundžiamo 2011-08-16 nutarimo neteisėtumą, paaiškėjimo dienos (2011-09-08) iki prašymo dėl skundo padavimo termino atnaujinimo surašymo ir pateikimo teismui dienos praėjo vos kelios dienos. Atsižvelgdamas į šias aplinkybes teismas pripažįsta, jog terminas skundui paduoti buvo praleistas dėl svarbių, objektyvių priežasčių, todėl jis atnaujintinas.
Rezoliucinė dalis
Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 293 straipsniu, teismas
nutarė:
Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos biuro prašymą tenkinti ir atnaujinti praleistą skundo dėl Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos biuro Administracinės veiklos ir eismo įvykių tyrimo poskyrio specialisto V. Č. 2011 m. rugpjūčio 16 d. nutarimo, kuriuo S. F. pagal ATPK 124 str. 3 d. paskirta 100 litų bauda, padavimo terminą.
Nutartis neskundžiama.