Vilniaus apygardos teismo nutartis

2014-05-30 · Byla Nr. ATP-614-256/2014

Originalas LITEKO ↗
Teismas
Vilniaus apygardos teismas
Dokumentas
Nutartis
Data
2014-05-30
Bylos Nr.
ATP-614-256/2014
Teisminio proceso Nr.
4-45-3-00338-2014-7
Bylos rūšis
administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
Teisėjas
Virginija Švedienė
Pareiškėjas
V. V.
Kategorijos
  • 79.1pavadinimo nepavyko patikrinti
Administracinė byla Nr. ATP-614-256/2014Teisminio proceso Nr. 4-45-3-00338-2014-7Procesinio sprendimo kategorija: 79.1. (S)
VILNIAUS APYGARDOS TEISMASNUTARTIS2014 m. gegužės 30 d.Vilnius

Vilniaus apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėja Virginija Švedienė, rašytinio proceso tvarka teismo posėdyje išnagrinėjo administracinio teisės pažeidimo bylą pagal V. V. atskirąjį skundą dėl Švenčionių rajono apylinkės teismo 2014 m. balandžio 4 d. nutarties, kuria atmestas V. V. prašymas dėl praleisto termino skundui paduoti atnaujinimo ir atsisakyta priimti pareiškėjo V. V. atstovo advokato M.Normanto pateiktą skundą dėl Švenčionių RPK 2014-02-05 nutarimo, praleidus padavimo terminą,

Aprašomoji dalis

nustatė:

Švenčionių r. PK Viešosios policijos skyriaus Prevencijos poskyrio vyresnysis tyrėjas 2014 m. vasario 5 d. nutarimu administracinėje byloje V. V. už pažeidimo, numatyto LR ATPK 177 str. 1 d. padarymą paskyrė 600 Lt baudą.

Šį nutarimą V. V. atstovas advokatas M.Normantas apskundė Švenčionių rajono apylinkės teismui, kuris skundą atmetė motyvuojant tuo, kad skundas administracinėje byloje paduotas praleidus nutarimo apskundimo terminui, o termino praleidimo priežastis nepripažino svarbiomis (ATPK 293 str.).

Šalies argumentai

V. V. atstovas advokatas M.Normantas atskiruoju skundu prašo nutartį panaikinti ir atnaujinti terminą skundui paduoti. Nurodo, kad teismo argumentai yra formalūs, V. V. nepadarė administracinio teisės pažeidimo, atsisakė pasirašyti nutarimą dėl nežinojimo tokio atsisakymo teisinių pasekmių, nebuvo išaiškintos jo pareigos bei teisės ir nebuvo sudarytos sąlygos pasinaudoti ATPK 272 str. numatytomis teisėmis.

Atsiliepimo į atskirąjį skundą negauta.

Motyvuojamoji dalis

Atskirasis skundas netenkintinas.

Pirmosios instancijos teismas tinkamai įvertino bylos aplinkybes ir teisingai nustatė, kad V. V. atstovas advokatas M.Normantas praleido skundo padavimo terminą, t.y. įstatymo numatytą 20 dienų terminą skundui paduoti.

ATPK 296 str. 1 d. bei 3 d. 2 p. numatyta, jog skundo dėl nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje priėmimo klausimą sprendžia apylinkės teismas; apylinkės teismas motyvuota nutartimi atsisako priimti skundą dėl nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje, jeigu skundas paduotas praleidus nustatytą skundo padavimo terminą ir neprašoma šio termino atnaujinti arba prašymas atnaujinti nustatytą skundo padavimo terminą nebuvo patenkintas.

ATPK 293 str. nustatyta, jog skundas dėl organo (pareigūno) nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje gali būti paduotas per dvidešimt dienų nuo nutarimo priėmimo dienos. Vilniaus AVPK Švenčionių r. policijos komisariato VPS nutarimas, kuriuo V. V. nubaustas pagal ATPK 177 str. 1 d. – 600 Lt. bauda buvo priimtas 2014-02-05, vadinasi paskutinė diena skundui dėl minėto nutarimo paduoti buvo 2014-02-25, tačiau skundas Švenčionių r. PK buvo gautas 2014-03-20, t.y. praleidus 23 dienas.

Pareigūno nutarimo apskundimo terminas - 20 dienų skaičiuojamas ne nuo įteikimo dienos, t.y. nuo kada V. V. gavo skundžiamą nutarimą – 2014-02-27, bet nuo jo priėmimo dienos, t.y. 2014-02-05, taigi, paskutinė skundo padavimo diena yra 2014-02-25.

V. V. apie administracinės bylos nagrinėjimo laiką bei vietą buvo pranešta tinkamai, tačiau iš prierašo matyti, kad nubaustasis atsisakė pasirašyti apie nutarimo įteikimą (b. l. 7, 8), o tai reiškia, kad jam buvo išaiškinta nutarimo apskundimo tvarka, todėl skundo argumentai, kad jam nebuvo išaiškintos jo teisės bei pareigos, laikomi nepagrįstais ir vertinami kaip siekis išvengti administracinės atsakomybės. Tai, kad V. V. žinodamas apie priimtą nutarimą pats pasielgė nerūpestingai, patvirtina ir kiti bylos duomenys: nutarimas jam buvo paštu išsiųstas 2014-02-10, tačiau iš Lietuvos pašto pranešimo matyti, kad apeliantas 2014-02-11 atsisakė pasirašyti apie gavimą ( b. l. 10) , 2014-02-13 nutarimas su voku grąžintas siuntėjui Švenčionių r. PK ir 2014-02-27 įteiktas V. V..

Taigi, objektyvių aplinkybių, kurios būtų sutrukdę V. V. per įstatymo nustatytą terminą pateikti skundą nenustatyta, terminas praleistas ne dėl svarbių priežasčių, o dėl V. V. subjektyvių veiksmų.

Esant tokioms aplinkybėms teismo nutartis yra teisėta ir pagrįsta, ją naikinti skundo motyvais nėra pagrindo.

Rezoliucinė dalis

Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos ATPK 302¹⁵ str. 5 d. 1 p.,

nutaria:

atmesti V. V. atstovo advokato M.Normanto atskirąjį skundą ir palikti galioti Švenčionių rajono apylinkės teismo 2014 m. balandžio 4 d. nutartį nepakeistą.

Nutartis neskundžiama.

Teisėja Virginija Švedienė