- Teismas
- Vilniaus regiono apylinkės teismas
- Dokumentas
- Nutartis
- Data
- 2025-07-10
- Bylos Nr.
- eII-300-1199/2025
- Bylos rūšis
- administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
- Teisėjas
- Liudmila Larionova
Vilniaus regiono apylinkės teismo Vilniaus rajono rūmų teisėja Liudmila Larionova susipažino su V. Ž. skundu dėl Vilniaus apskrities Vyriausiojo policijos komisariato Administracinių nusižengimų bylų nagrinėjimo skyriaus 2025 m. gegužės 26 d. nutarimo Nr. 10-ANR_N-12725-2025.
Aprašomoji dalis
Teismas nustatė:
Vilniaus apskrities Vyriausiojo policijos komisariato Administracinių nusižengimų bylų nagrinėjimo skyriaus (toliau – ir Institucija) 2025 m. gegužės 26 d. nutarimu Nr. 10-ANR_N-12725-2025 V. Ž. (toliau – ir pareiškėja) nubausta pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso (toliau – ir ANK) 493 straipsnio 1 dalį administracine nuobauda – 130 Eur bauda.
Šalies argumentai
Vilniaus regiono apylinkės teismo Vilniaus rajono rūmuose gautas pareiškėjos skundas, kuriuo ji skundžia pirmiau nurodytą nutarimą. Skundu pareiškėja prašo administracinę bylą nutraukti arba paskirti švelnesnę nuobaudą.
Motyvuojamoji dalis
Skundą atsisakytina priimti
ANK 623 straipsnyje nustatyta, kad skundas dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje gali būti paduotas per dvidešimt kalendorinių dienų nuo nutarimo kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo dienos. Jeigu šis terminas praleistas dėl svarbių priežasčių, jį pareiškėjo prašymu rašytinio proceso tvarka gali atnaujinti apylinkės teismas.
ANK 626 straipsnio 3 dalies 2 punkte nustatyta, kad apylinkės teismas motyvuota nutartimi atsisako priimti skundą dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje, kai skundas paduotas praleidus nustatytą skundo padavimo terminą ir neprašoma šio termino atnaujinti arba prašymas atnaujinti nustatytą skundo padavimo terminą nebuvo patenkintas.
Nagrinėjamu atveju nustatyta, kad Institucija rašytinio proceso tvarka V. Ž. atžvilgiu 2025 m. gegužės 26 d. priėmė nutarimą administracinio nusižengimo byloje, kuriuo ji pagal ANK 493 straipsnio 1 dalį buvo nubausta administracine nuobauda – 130 Eur bauda. Teismo turimais duomenimis, skundžiamas nutarimas V. Ž. tą pačią dieną, t. y. 2025 m. gegužės 26 d. buvo išsiųstas per E.pristatymą (dėžutė egzistuoja ir yra aktyvi) ir registruotu paštu (siunta pareiškėjai buvo įteikta 2025 m. birželio 5 d.) Šias aplinkybes patvirtina teismui pateikti Institucijos administracinio nusižengimo bylos medžiagos duomenys.
Remiantis šiais duomenimis, darytina išvada, kad paskutine skundo padavimo diena laikytina 2025 m. birželio 15 d. (ANK 573 straipsnio 1 dalis).
Vilniaus regiono apylinkės teismo Vilniaus rajono rūmuose pareiškėjos skundas buvo gautas 2025 m. liepos 8 d., skundo surašymo diena 2025 m. birželio 23 d., Institucijai minėtas skundas buvo pateiktas tą pačią dieną, t. y. 2025 m. birželio 23 d. Pažymėtina, kad praleidusi įstatyme nustatytą skundo padavimo terminą, pareiškėja neprašo teismo jo atnaujinti ir nenurodo jokių pavėluoto skundo pateikimo priežasčių.
Įvertinus pirmiau aptartas aplinkybes, V. Ž. skundą dėl Vilniaus apskrities Vyriausiojo policijos komisariato Administracinių nusižengimų bylų nagrinėjimo skyriaus 2025 m. gegužės 26 d. nutarimo Nr. 10-ANR_N-12725-2025 atsisakytina priimti.
Pareiškėjai išaiškintina, kad atsisakymas priimti skundą dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje nekliudo vėl kreiptis su skundu, tačiau pažymėtina, kad, praleidus įstatymo nustatytą terminą skundui paduoti, pareiškėja privalo pateikti prašymą atnaujinti praleistą terminą. Toks prašymas privalo būti argumentuotas, prie prašymo turi būti pridėti įrodymai, pagrindžiantys jame išdėstytas aplinkybes.
Rezoliucinė dalis
Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 622 straipsnio 2 dalimi, 624 straipsniu, 626 straipsnio 3 dalies 2 punktu, 4, 5 dalimis, teismas
nutaria:
Atsisakyti priimti V. Ž. skundą dėl Vilniaus apskrities Vyriausiojo policijos komisariato Administracinių nusižengimų bylų nagrinėjimo skyriaus 2025 m. gegužės 26 d. nutarimo Nr. 10-ANR_N-12725-2025.
Dėl šios nutarties gali būti paduotas atskirasis skundas per dvidešimt kalendorinių dienų nuo nutarties kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo dienos, skundą paduodant Vilniaus apygardos teismui per Vilniaus regiono apylinkės teismo Vilniaus rajono rūmus.