- Teismas
- Panevėžio apylinkės teismas
- Dokumentas
- Nutartis
- Data
- 2024-10-17
- Bylos Nr.
- II-304-1082/2024
- Teisminio proceso Nr.
- 4-08-3-00206-2024-1
- Bylos rūšis
- administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
- Teisėjas
- Rita Dirkė
- Pažeidėjas
- A. U.
Panevėžio apylinkės teismo Panevėžio rūmų teisėja Rita Dirkė, rašytinio proceso tvarka spręsdama administracinėn atsakomybėn patraukto A. U. skundo dėl Lietuvos transporto saugos administracijos (toliau – Institucija) 2024 m. rugpjūčio 23 d. nutarimo Nr. (duomenys neskelbtini) priėmimo klausimą,
Aprašomoji dalis
nustatė:
Žemesnės instancijos teismas
Skundžiamu Institucijos 2024 m. rugpjūčio 23 d. nutarimu A. U. buvo nubaustas pagal ANK 463 straipsnio 1 dalį 850 eurų bauda už tai, kad 2023 m. gegužės 29 d. 06.55 val. kelyje Panevėžys – Šiauliai, (duomenys neskelbtini) km, Panevėžio raj., kelių transporto priemone „Renault“, valstybinis numeris (duomenys neskelbtini) kurios savininkas (valdytojas) – juridinis asmuo, buvo važiuojama mokamu valstybinės reikšmės keliu nesumokėjus kelių naudotojo mokesčio, tuo pažeidžiant LR kelių priežiūros ir plėtros programos finansavimo įstatymo 6 straipsnio 1 dalį.
2024 m. spalio 15 d. teisme gautas administracinėn atsakomybėn patraukto A. U. skundas dėl minėto 2024 m. rugpjūčio 23 d. Institucijos nutarimo.
Motyvuojamoji dalis
Skundą atsisakytina priimti.
ANK 623 straipsnyje numatyta, kad skundas dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje gali būti paduotas per dvidešimt kalendorinių dienų nuo nutarimo kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo dienos. Jeigu šis terminas praleistas dėl svarbių priežasčių, jį pareiškėjo prašymu rašytinio proceso tvarka gali atnaujinti apylinkės teismas. Šis apskundimo terminas buvo nurodytas ir skundžiamame Institucijos 2024 m. rugpjūčio 23 d. nutarime.
Administracinio nusižengimo byloje esantys duomenys patvirtina, kad Institucijos 2024 m. rugpjūčio 23 d. nutarimas jo priėmimo dieną buvo išsiųstas administraciniame kaltinime nurodyto automobilio naudotojui (duomenys neskelbtini) ir šios bendrovės direktoriui A. U. jų elektroniniais paštais, kurie buvo nurodyti valstybės informacinėse sistemose bei registruose, kurie naudojami elektroniniu būdu teikiamoms paslaugoms gauti ar prievolėms įvykdyti ((duomenys neskelbtini) ir (duomenys neskelbtini)). Tokį procesinių dokumentų įteikimą leidžia ANK 573 straipsnis. Be to, iš administracinių nusižengimų registro išrašo matyti, jog bendrovei, jos vadovui nutarimas papildomai išsiųstas buvo ir paštu, bendrovei įteiktas 2024-08-27.
Atsižvelgiant į aukščiau nurodytas ANK 623 straipsnio nuostatas bei į Institucijos nutarimo išsiuntimo elektroniniais paštais bendrovei (duomenys neskelbtini) ir jos vadovui datą – 2024 m. rugpjūčio 23 d., konstatuotina, kad skundo dėl Institucijos 2024 m. rugpjūčio 23 d. nutarimo padavimo paskutinė diena buvo 2024 m. rugsėjo 16 d. Tuo tarpu A. U. skundas Institucijai pateiktas tik 2024 m. spalio 8 d., tai yra praleidus skundo padavimo terminą. Be to, šis terminas būtų praleistas net jį skaičiuojant ir nuo paštu siųsto nutarimo įteikimo datos.
ANK 626 straipsnio 3 dalies 2 punktas skelbia, kad teismas motyvuota nutartimi atsisako priimti skundą dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje, kai skundas paduotas praleidus nustatytą skundo padavimo terminą ir neprašoma šio termino atnaujinti arba prašymas atnaujinti nustatytą skundo padavimo terminą nebuvo patenkintas. Nagrinėjamu atveju aukščiau nurodyti motyvai patvirtina faktą, kad A. U. skundas paduotas praleidus nustatytą skundo padavimo terminą, o pateiktame skunde šio termino atnaujinti neprašoma. Todėl skundą atsisakytina priimti.
Rezoliucinė dalis
nutaria:
Atsisakyti priimti A. U. skundą dėl Lietuvos transporto saugos administracijos 2024 m. rugpjūčio 23 d. nutarimo Nr. (duomenys neskelbtini) .
Nutartis per dvidešimt kalendorinių dienų nuo nutarties kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo gali būti skundžiama atskiruoju skundu Panevėžio apygardos teismui, skundą paduodant per Panevėžio apylinkės teismą.