Kauno apylinkės teismo nutartis

2024-02-29 · Administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla Nr. II-374-753/2024

Originalas LITEKO ↗
Teismas
Kauno apylinkės teismas
Dokumentas
Nutartis
Data
2024-02-29
Bylos Nr.
II-374-753/2024
Teisminio proceso Nr.
4-20-3-00011-2024-9
Bylos rūšis
administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
Teisėjas
Rasa Balsevičienė
Pareiškėjas
Z. L.
Kategorijos

Įžanginė dalis

Administracinio nusižengimo byla Nr. II-374-753/2024Teisminio proceso Nr. 4-20-3-00011-2024-9Procesinio sprendimo kategorijos: 21.5.3; 21.8.6(S)
KAUNO APYLINKĖS TEISMASNUTARTIS2024 m. vasario 29 d.Kaišiadorys
Kauno apylinkės teismo Kaišiadorių rūmų teisėja Rasa Balsevičienė,

rašytinio proceso tvarka išsprendė pareiškėjo Z. L. pateikto skundo priėmimo klausimą.

Teismas

Aprašomoji dalis

nustatė:

Kauno apylinkės teismo Kaišiadorių rūmuose 2024 m. vasario 22 d. gautas Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Administracinių nusižengimų bylų nagrinėjimo skyriaus (toliau – ir Institucija) persiųstas pareiškėjo Z. L. skundas dėl Institucijos 2023 m. spalio 4 d. nutarimo, kuriuo už padarytą administracinį nusižengimą pagal Lietuvos Respublikos Administracinių nusižengimo kodekso 422 straipsnio 5 dalį jam paskirta administracinė nuobauda – 900 Eur bauda ir specialios teisės atėmimas (teisės vairuoti transporto priemones) 14 mėnesių terminui (ROIK Nr. 23220429650).

Skunde pareiškėjas nurodo, kad 2023 m. rugsėjo pabaigoje labai sutriko sveikata, kentė didelius skausmus, negalėjo judėti, todėl laikotarpiu nuo 2023 m. spalio 17 d. iki 2023 m. spalio 25 d. jam buvo išduotas nedarbingumo pažymėjimas. Skunde nurodyta, kad nuo 2023 m. spalio 25 d. gydymas jam buvo tęsiamas, kadangi savijauta vis dar buvi negera, tačiau jis nedarbigumo tęsti negalėjo dėl finansinės situacijos, tuomet atsirado sunkios emocijos, verksmingumas, kūno silnumas, nenoras nieko daryti, veikti, dingo apetitas, nenoras bendrauti su atrimaisiais. Vertinus jo būklę, jam buvo paskirti vartojimui antidepresantai, kuriuos jis vartojo laikotarpiu nuo 2023 m. rugsėjo 21 d. iki 2024 m. vasario 7 d., buvo tausojančiame rėžime, sveikata pagerėjo tik 2024 m. vasario mėn. 7 d. ir gydymas buvo nutrauktas. Pagerėjus sveikatos būklei, jis grįžo į darbą dirbti kontaktinėmis valandomis, nors prieš tai, atsižvelgiant jo sveikatos būklę, darbdavys jam buvo sudaręs galimybę dirbti iš namų sumažintu krūviu. Pareiškėjas Z. L. pateiktu skundu prašo atnaujinti praleistą terminą skundui pateikti, kuris buvo praleistas dėl svarbių priežasčių, ir pakeisti 2023 m. spalio 4 d. Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Administracinių nusižengimų bylų nagrinėjimo skyriaus jo atžvilgiu priimtą nutarimą administracinio nusižengimo byloje Mr.20-ANR_N-19859-2023, ir Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 422 straipsnio 6 d. pagrindu, sušvelninti nutarimu paskirtą administracinio poveikio priemonę, t. y. sutrumpinti specialios teisės (teisės vairuoti transporto priemones) atėmimo terminą iki 7 mėnesių su draudimu vairuoti transporto priemones, kuriose neįrengti antialkoholiniai variklio užraktai 1 metams.

Skundą atsisakytina priimti.

Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 626 straipsnio 1 dalyje numatyta, kad skundo dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje priėmimo klausimą sprendžia apylinkės teismas. Minėto straipsnio 3 dalies 2 punkte nustatyta, kad apylinkės teismas motyvuota nutartimi atsisako priimti skundą dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje, kai skundas paduotas praleidus nustatytą skundo padavimo terminą ir neprašoma šio termino atnaujinti arba prašymas atnaujinti nustatytą skundo padavimo terminą nebuvo patenkintas. Šiuo atveju pareiškėjas Z. L. pateikdamas skundą, kartu pateikė prašymą atnaujinti praleistą terminą skundui pateikti, terminą praleidus dėl svarbių priežasčių.

ANK 623 straipsnyje numatyta, kad skundas dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje gali būti paduotas per dvidešimt kalendorinių dienų nuo nutarimo kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo dienos.

Pažymėtina, kad skundo padavimo termino pradžia skaičiuojama nuo nutarimo išdavimo dienos, jei asmuo dalyvauja priimant (skelbiant) nutarimą, o jeigu asmuo nedalyvauja priimant (skelbiant) nutarimą, skundo padavimo termino pradžia skaičiuojama nuo nutarimo nuorašo išsiuntimo dienos. Taip pat pažymėtina, kad terminų laikymasis yra būtina sąlyga proceso veiksmų efektyvumui, todėl įstatymu nustatyti terminai negali būti laisvai interpretuojami ir pažeidžiami.

Nustatyta, kad skundžiamas Institucijos 2023 m. spalio 4 d. nutarimas, priimtas administracinio nusižengimo byloje tą pačią dieną, tai yra 2023 m. spalio 4 d., buvo išsiųstas į pareiškėjo nurodytu elektroninio pašto adresu – (duomenys neskelbtini), be to ir pats pareiškėjas skunde nurodė aplinkybes, jog minėto nutarimo nuorašą jis yra gavęs laiku. Esant tokiai situacijai, Institucijos 2023 m. spalio 4 d. nutarimas, kaip tai reglamentuoja ANK 573 straipsnis, pareiškėjui 2023 m. spalio 4 d. buvo išsiųstas vienu iš įstatyme numatytų ir leistinų būdų, kas atitinka tinkamą šio procesinio sprendimo įteikimą minėto ANK 573 straipsnio prasme. Vadovaujantis bendrosiomis terminų skaičiavimo taisyklėmis, skundo padavimo termino skaičiavimo eiga (dienomis) pradedama skaičiuoti kitą dieną po procesinio veiksmo atlikimo, tai yra 2023 m. spalio 5 d., o paskutinė termino diena, kada galėjo būti paduotas skundas dėl nutarimo, yra 2023 m. spalio 25 d.

Pateiktu skundu pareiškėjas Z. L. prašo atnaujinti praleistą terminą skundui pateikti, kuris buvo praleistas dėl svarbių priežasčių, t. y. 2023 m. rugsėjo pabaigoje jam labai sutriko sveikata, kentė didelius skausmus, negalėjo judėti, todėl laikotarpiu nuo 2023 m. spalio 17 d. iki 2023 m. spalio 25 d. jam buvo išduotas nedarbingumo pažymėjimas. Pareiškėjas nurodė, jog vėliau,t. y. nuo 2023 m. spalio 25 d. gydymas jam buvo tęsiamas dėl blogos sveikatos savijautos (atsirado sunkios emocijos, verksmingumas, kūno silnumas, nenoras nieko daryti, veikti, dingo apetitas, nenoras bendrauti su atrimaisiais), tačiau nedarbigumo jis negalėjo tęsti dėl finansinės situacijos. Skunde nurodė, jog laikotarpiu nuo 2023 m. rugsėjo 21 d. iki 2024 m. vasario 7 d. jis vartojo antdepresantus, ir tik 2024 m. vasario mėn. 7 d., pagerėjus sveikatos būklei, gydymas jam buvo nutrauktas.

Nors pareiškėjas Z. L. teismui su prašymu (dėl termino atnaujinimo skundui pateikti) prie skundo pateikė medicinių duomenų išrašus dėl ligos (juntamų skausmų nugaroje, negalėjo judėti), iš kurių matyti, kad jis laikotarpiu nuo 2023 m. spalio 17 d. iki 2023 m. spalio 25 d. gydėsi namuose, ir tuo laikotarpiu pastarajam buvo išduotas nedarbingumo pažymėjimas, tačiau kaip matyti iš pateiktų vėlesnių medicininių išrašų, jog nedarbingumas toliau jam nebuvo tęsiamas pagal ligos pobūdį. Iš AB (duomenys neskelbtini) 2024 m. vasario 9 d. rašto matyti, kad Z. L. nuo 2006 m. balandžio 11 d. dirbo šioje bendrovėje, o pagal funkcines projektų vadovo pareigas jam buvo leista dirbti sumažintu darbo krūviu laikotarpiu nuo 2023 m. rugsėjo iki 2024 m. vasario mėn., ryšium su sveikatos sutrikimais, o tai rodo, kad minėtu laikotarpiu jis dirbo, atsižvelgtina ir į tai, kad pareiškėjui nuo 2023 m. spalio 26 d. nedarbingumas nebuvo išduotas ir/ar tęsiamas, todėl skunde nurodytos priežastys dėl praleisto termino skundui pateikti nelaikytinos svarbiomis (nuo 2023 m. spalio 26 d.) ir šis prašymas yra netenkintinas, todėl skundą atsisakytina priimti, jį grąžinant skundą padavusiam asmeniui.

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 623 straipsniu, teismas

Rezoliucinė dalis

nutaria:

netenkinti pareiškėjo Z. L. prašymo dėl atnaujinimo apskundimo termino skundui pateikti ir atsisakyti priimti pareiškėjo Z. L. skundą dėl Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Administracinių nusižengimų bylų nagrinėjimo skyriaus nutarimo 2023 m. spalio 4 d. administracinio nusižengimo byloje, ROIK: (duomenys neskelbtini).

Skundą grąžinti jį padavusiam asmeniui.

Nutarčiai įsiteisėjus, administracinio nusižengimo bylos, ROIK Nr. (duomenys neskelbtini), dokumentus grąžinti Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Administracinių nusižengimų bylų nagrinėjimo skyriui.

Nutartis per dešimt kalendorinių dienų nuo nutarties kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo dienos gali būti skundžiama atskiruoju skundu Kauno apygardos teismui per Kauno apylinkės teismo Kaišiadorių rūmus.

Teisėja Rasa Balsevičienė