Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo nutartis

2010-11-05 · Byla Nr. N-575-7052-10

Originalas LITEKO ↗
Teismas
Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas
Dokumentas
Nutartis
Data
2010-11-05
Bylos Nr.
N-575-7052-10
Bylos rūšis
administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
Teisėjai
Antanas Ablingis (pirm.), Ričardas Piličiauskas (pran.), Virgilijus Valančius
Kategorijos
  • 63.3.8pavadinimo nepavyko patikrinti

Įžanginė dalis

Administracinė byla N-7052/2010Procesinio sprendimo kategorija 63.3.8(S)
LIETUVOS VYRIAUSIASIS ADMINISTRACINIS TEISMASNUTARTIS2010 m. lapkričio 5 d.Vilnius

Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo teisėjų kolegija, susidedanti iš teisėjų Antano Ablingio (kolegijos pirmininkas), Ričardo Piličiausko (pranešėjas), Virgilijaus Valančiaus, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo A. M. apeliacinio skundo dėl Alytaus rajono apylinkės teismo 2010 m. rugpjūčio 5 d. nutarimo A. M. administracinio teisės pažeidimo byloje priėmimo klausimą.

Teisėjų kolegija

Aprašomoji dalis

nustatė:

I.

Alytaus rajono apylinkės teismas 2010 m. rugpjūčio 5 d. nutarimu pripažino A. M. kalta dėl pažeidimo, numatyto Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso (toliau – ir ATPK) 191 straipsnio 1 dalyje, padarymo ir skyrė jai 175 litų baudą su mobilaus ryšio telefono Sony Ericsson SNT2613A3ESC konfiskavimu.

A. M. 2010 m. rugpjūčio 27 d. (pagal pašto spaudą ant voko) padavė teismui apeliacinį skundą, prašydama panaikinti Alytaus rajono apylinkės teismo 2010 m. rugpjūčio 5 d. nutarimą.

Teisėjų kolegija

Motyvuojamoji dalis

konstatuoja:

II.

ATPK 293 straipsnyje numatyta, kad skundas dėl nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje gali būti paduotas per dešimt dienų nuo nutarimo priėmimo dienos. Jeigu šis terminas praleistas dėl svarbių priežasčių, jį pareiškėjo prašymu gali atnaujinti atitinkamas administracinis teismas.

Alytaus rajono apylinkės teismas ginčijamą nutarimą priėmė ir paskelbė 2010 m. rugpjūčio 5 d., todėl paskutinė apeliacinio skundo dėl šio nutarimo pateikimo teismui diena, vadovaujantis minėtu ATPK 293 straipsniu ir Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo 66 straipsnio 4 dalimi, kur numatyta, kad tais atvejais, kai paskutinė termino diena yra ne darbo diena, termino pabaigos diena laikoma po jos einanti darbo diena, buvo 2010 m. rugpjūčio 16 d. Tačiau A. M. savo apeliacinį skundą dėl ginčijamo nutarimo teismui padavė tik 2010 m. rugpjūčio 27 d. (pagal pašto spaudą ant voko), tai yra praleidusi įstatyme numatytą apeliacinio skundo padavimo terminą.

ATPK 293 straipsnyje ir Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo (toliau – ir ABTĮ) 122 straipsnio 5 dalyje prašymas atnaujinti praleistą apeliacinio skundo padavimo terminą numatytas kaip būtina sąlyga tam, kad teismas galėtų įstatymo nustatyta tvarka spręsti praleisto termino atnaujinimo klausimą. Nors Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas 2010 m. rugsėjo 14 d. nutartimi A. M. buvo nustatęs terminą iki 2010 m. rugsėjo 30 d. nurodytiems jos pateikto apeliacinio skundo trūkumams pašalinti, t. y. pateikti tinkamai suformuluotą prašymą atnaujinti terminą apeliaciniam skundui paduoti ir pateikti įrodymus, galinčius patvirtinti termino skundui paduoti praleidimo priežastis, tačiau apeliantė nustatytų skundo trūkumų nepašalino. Taigi, kadangi apeliantės apeliacinis skundas buvo pateiktas praleidus įstatymo nustatytą terminą skundui paduoti, apeliantė prašymo atnaujinti praleistą terminą apeliaciniam skundui paduoti nepareiškė, todėl jos apeliacinis skundas yra nepriimamas ir kartu su priedais grąžinamas jį padavusiam asmeniui.

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo 134 straipsnio 3 dalies 1 punktu, teisėjų kolegija

Rezoliucinė dalis

nutaria:

Atsisakyti priimti A. M. apeliacinį skundą dėl Alytaus rajono apylinkės teismo 2010 m. rugpjūčio 5 d. nutarimo A. M. administracinio teisės pažeidimo byloje ir kartu su priedais grąžinti jį padavusiam asmeniui.

Nutartis neskundžiama.

Teisėjai Antanas AblingisRičardas PiličiauskasVirgilijus Valančius