- Teismas
- Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas
- Dokumentas
- Nutartis
- Data
- 2010-11-05
- Bylos Nr.
- N-575-7052-10
- Bylos rūšis
- administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
- Teisėjai
- Antanas Ablingis (pirm.), Ričardas Piličiauskas (pran.), Virgilijus Valančius
- Kategorijos
- 63.3.8pavadinimo nepavyko patikrinti
Įžanginė dalis
Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo teisėjų kolegija, susidedanti iš teisėjų Antano Ablingio (kolegijos pirmininkas), Ričardo Piličiausko (pranešėjas), Virgilijaus Valančiaus, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo A. M. apeliacinio skundo dėl Alytaus rajono apylinkės teismo 2010 m. rugpjūčio 5 d. nutarimo A. M. administracinio teisės pažeidimo byloje priėmimo klausimą.
Aprašomoji dalis
nustatė:
I.
Alytaus rajono apylinkės teismas 2010 m. rugpjūčio 5 d. nutarimu pripažino A. M. kalta dėl pažeidimo, numatyto Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso (toliau – ir ATPK) 191 straipsnio 1 dalyje, padarymo ir skyrė jai 175 litų baudą su mobilaus ryšio telefono Sony Ericsson SNT2613A3ESC konfiskavimu.
A. M. 2010 m. rugpjūčio 27 d. (pagal pašto spaudą ant voko) padavė teismui apeliacinį skundą, prašydama panaikinti Alytaus rajono apylinkės teismo 2010 m. rugpjūčio 5 d. nutarimą.
Motyvuojamoji dalis
konstatuoja:
II.
ATPK 293 straipsnyje numatyta, kad skundas dėl nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje gali būti paduotas per dešimt dienų nuo nutarimo priėmimo dienos. Jeigu šis terminas praleistas dėl svarbių priežasčių, jį pareiškėjo prašymu gali atnaujinti atitinkamas administracinis teismas.
Alytaus rajono apylinkės teismas ginčijamą nutarimą priėmė ir paskelbė 2010 m. rugpjūčio 5 d., todėl paskutinė apeliacinio skundo dėl šio nutarimo pateikimo teismui diena, vadovaujantis minėtu ATPK 293 straipsniu ir Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo 66 straipsnio 4 dalimi, kur numatyta, kad tais atvejais, kai paskutinė termino diena yra ne darbo diena, termino pabaigos diena laikoma po jos einanti darbo diena, buvo 2010 m. rugpjūčio 16 d. Tačiau A. M. savo apeliacinį skundą dėl ginčijamo nutarimo teismui padavė tik 2010 m. rugpjūčio 27 d. (pagal pašto spaudą ant voko), tai yra praleidusi įstatyme numatytą apeliacinio skundo padavimo terminą.
ATPK 293 straipsnyje ir Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo (toliau – ir ABTĮ) 122 straipsnio 5 dalyje prašymas atnaujinti praleistą apeliacinio skundo padavimo terminą numatytas kaip būtina sąlyga tam, kad teismas galėtų įstatymo nustatyta tvarka spręsti praleisto termino atnaujinimo klausimą. Nors Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas 2010 m. rugsėjo 14 d. nutartimi A. M. buvo nustatęs terminą iki 2010 m. rugsėjo 30 d. nurodytiems jos pateikto apeliacinio skundo trūkumams pašalinti, t. y. pateikti tinkamai suformuluotą prašymą atnaujinti terminą apeliaciniam skundui paduoti ir pateikti įrodymus, galinčius patvirtinti termino skundui paduoti praleidimo priežastis, tačiau apeliantė nustatytų skundo trūkumų nepašalino. Taigi, kadangi apeliantės apeliacinis skundas buvo pateiktas praleidus įstatymo nustatytą terminą skundui paduoti, apeliantė prašymo atnaujinti praleistą terminą apeliaciniam skundui paduoti nepareiškė, todėl jos apeliacinis skundas yra nepriimamas ir kartu su priedais grąžinamas jį padavusiam asmeniui.
Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo 134 straipsnio 3 dalies 1 punktu, teisėjų kolegija
Rezoliucinė dalis
nutaria:
Atsisakyti priimti A. M. apeliacinį skundą dėl Alytaus rajono apylinkės teismo 2010 m. rugpjūčio 5 d. nutarimo A. M. administracinio teisės pažeidimo byloje ir kartu su priedais grąžinti jį padavusiam asmeniui.
Nutartis neskundžiama.