- Teismas
- Kauno apylinkės teismas
- Dokumentas
- Nutartis
- Data
- 2017-03-01
- Bylos Nr.
- II-98-888/2017
- Teisminio proceso Nr.
- 4-69-3-00598-2017-4
- Bylos rūšis
- administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
- Teisėjas
- Laima Šeputienė
- Pareiškėjas
- T. K.
Kauno apylinkės teismo teisėja Laima Šeputienė, teismo posėdyje rašytinio proceso tvarka spręsdama pareiškėjo T. K. skundo priėmimo klausimą,
Aprašomoji dalis
nustatė:
Kauno apylinkės teisme 2017 m. vasario 28 d. buvo gautas pareiškėjo T. K. skundas, kuriuo pareiškėjas prašo panaikinti 2017 m. sausio 3 d. Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos Administracinės veiklos skyriaus specialistės T. B. nutarimą Nr. 20N-81868388-17 administracinio teisės pažeidimo byloje ir 2016 m. lapkričio 18 d. Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos Administracinės veiklos skyriaus specialistės A. K. administracinio teisės pažeidimo protokolą Nr. 20AN-77951702-16.
Motyvuojamoji dalis
Skundą atsisakytina priimti.
ATPK (patvirtinto 1984 m. gruodžio 13 d. įstatymu Nr. X-4449, galiojusiu iki 2017 m. sausio 1 d., t. y. pažeidimo padarymo metu) 293 straipsnyje numatyta, kad skundas dėl organo (pareigūno) nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje gali būti paduotas per dvidešimt dienų nuo nutarimo priėmimo dienos. Jeigu šis terminas praleistas dėl svarbių priežasčių, jį pareiškėjo prašymu rašytinio proceso tvarka gali atnaujinti apylinkės teismas <…>.
Iš administracinio teisės pažeidimo byloje Nr. II-98-888/2017 esančių duomenų matyti, kad skundžiamas Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos Administracinės veiklos skyriaus specialistės T. B. nutarimas Nr. 20N-81868388-17 T. K. administracinio teisės pažeidimo byloje buvo priimtas 2017 m. sausio 3 d. Paskutinė diena skundui dėl minėto nutarimo paduoti buvo 2017 m. sausio 23 d. T. K. skundas Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Dokumentų valdymo skyriuje buvo gautas 2017 m. vasario 22 d. Taigi akivaizdu, jog pareiškėjo T. K. skundas Kauno apylinkės teismui paduotas praleidus nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje apskundimo terminą beveik mėnesį.
ATPK 296 straipsnio 3 dalies 2 punkte įtvirtinta nuostata, jog apylinkės teismas motyvuota nutartimi atsisako priimti skundą dėl nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje, jeigu skundas paduotas praleidus nustatytą skundo padavimo terminą ir neprašoma šio termino atnaujinti arba prašymas atnaujinti nustatytą skundo padavimo terminą nebuvo patenkintas.
Kadangi nagrinėjamu atveju nutarimo apskundimo terminas yra pasibaigęs, o T. K. savo skunde neprašo šio termino atnaujinti, todėl atsižvelgiant į galiojantį teisinį reguliavimą bei nustatytas faktines aplinkybes, siekiant garantuoti teisinių santykių stabilumą bei apibrėžtumą, T. K. skundą atsisakytina priimti (ATPK 296 str. 3 d. 2 p.).
Rezoliucinė dalis
Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 293 straipsniu, 296 straipsnio 3 dalies 2 punktu, 5 punktu, 302¹⁵ straipsniu, Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso patvirtinimo, įsigaliojimo ir įgyvendinimo tvarkos įstatymo 5 straipsnio 4 dalimi,
nutaria:
T. K. skundą dėl 2017 m. sausio 3 d. Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos Administracinės veiklos skyriaus specialistės T. B. nutarimo Nr. 20N-81868388-17 administracinio teisės pažeidimo byloje Nr. 16063052704 atsisakyti priimti ir grąžinti jį padavusiam asmeniui.
Nutartis per 7 dienas nuo jos nuorašo įteikimo dienos gali būti skundžiama Kauno apygardos teismui per Kauno apylinkės teismą.