Panevėžio apylinkės teismo nutartis

2024-05-21 · Administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla Nr. II-164-1082/2024

Originalas LITEKO ↗
Teismas
Panevėžio apylinkės teismas
Dokumentas
Nutartis
Data
2024-05-21
Bylos Nr.
II-164-1082/2024
Teisminio proceso Nr.
4-08-3-00105-2024-9
Bylos rūšis
administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
Teisėjas
Rita Dirkė
NuorašasAdm. nusižengimo byla Nr. II-164-1082/2022
Teisminio proceso Nr. 4-08-3-00105-2024-9
Proces. sprendimo kategorijos: 21.8.2; 21.8.6(S)PANEVĖŽIO APYLINKĖS TEISMASNUTARTIS2024 m. gegužės 21 d.Panevėžys

Panevėžio apylinkės teismo Panevėžio rūmų teisėja Rita Dirkė, rašytinio proceso tvarka spręsdama administracine tvarka nubaustos S. B. skundo dėl Panevėžio apskrities VPK Administracinių nusižengimų bylų nagrinėjimo skyriaus (toliau – Institucija) 2024 m. kovo 19 d. nutarimo priėmimo klausimą,

Aprašomoji dalis

nustatė:

Žemesnės instancijos teismas

Institucija 2024 m. kovo 19 d. nutarimu nubaudė S. B. pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso (toliau – ANK) 489 straipsnio 2 dalį 200 eurų bauda už tai, kad ji 2024 m. kovo 2 d. 14.52 val. nesilaikė jai išduoto apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje orderio Nr. (duomenys neskelbtini) įpareigojimų, tai yra nebendrauti ir neieškoti ryšių su smurtą artimoje aplinkoje pavojų patiriančiu asmeniu, kuriam buvo sukeltas smurto artimoje aplinkoje pavojus.

2024 m. gegužės 17 d. teisme gautas administracine tvarka nubaustos S. B. skundas dėl Institucijos 2024 m. kovo 19 d. nutarimo panaikinimo.

Motyvuojamoji dalis

Skundą atsisakytina priimti.

ANK 623 straipsnyje numatyta, kad skundas dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje gali būti paduotas per dvidešimt kalendorinių dienų nuo nutarimo kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo dienos. Jeigu šis terminas praleistas dėl svarbių priežasčių, jį pareiškėjo prašymu rašytinio proceso tvarka gali atnaujinti apylinkės teismas. Šis apskundimo terminas buvo nurodytas ir skundžiamame Institucijos 2024 m. kovo 19 d. nutarime.

Administracinio nusižengimo byloje esantys ir teismui prieinami duomenys patvirtina, kad Institucijos 2024 m. kovo 19 d. nutarimas S. B. buvo įteiktas 2024 m. kovo 21 d. Apie nutarimo gavimą liudija ir paties skundo padavimas, kas neginčijama ir pačiame skunde.

Atsižvelgiant į aukščiau nurodytas ANK 623 straipsnio nuostatas bei į Institucijos nutarimo įteikimo S. B. datą – 2024 m. kovo 21 d., konstatuotina, kad skundo dėl Institucijos 2024 m. kovo 19 d. nutarimo padavimo paskutinė diena buvo 2024 m. balandžio 10 d. Tuo tarpu S. B. skundas Institucijai pateiktas tik 2024 m. gegužės 14 d., tai yra praleidus skundo padavimo terminą.

ANK 626 straipsnio 3 dalies 2 punktas skelbia, kad teismas motyvuota nutartimi atsisako priimti skundą dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje, kai skundas paduotas praleidus nustatytą skundo padavimo terminą ir neprašoma šio termino atnaujinti arba prašymas atnaujinti nustatytą skundo padavimo terminą nebuvo patenkintas.

Nagrinėjamu atveju aukščiau nurodyti motyvai patvirtina faktą, kad S. B. skundas paduotas praleidus nustatytą skundo padavimo terminą, o pateiktame skunde šio termino atnaujinti neprašoma. Todėl skundą atsisakytina priimti.

S. B. skunde minimas administracinis nusižengimas, kurio numeris ROIK (duomenys neskelbtini), nėra šios bylos nagrinėjimo dalykas, todėl teismas dėl jo nepasisako.

Rezoliucinė dalis

Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 626 straipsnio 3 dalies 2 punktu ir 5 dalimi,

nutaria:

Atsisakyti priimti administracine tvarka nubaustos S. B. skundą dėl Panevėžio apskrities VPK Administracinių nusižengimų bylų nagrinėjimo skyriaus 2024 m. kovo 19 d. nutarimo.

Nutartis per dvidešimt kalendorinių dienų nuo nutarties kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo gali būti skundžiama atskiruoju skundu Panevėžio apygardos teismui, skundą paduodant per Panevėžio apylinkės teismą.

Teisėja Rita Dirkė