Šiaulių apylinkės teismo nutartis

2025-01-03 · Administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla Nr. II-28-1204/2025

Originalas LITEKO ↗
Teismas
Šiaulių apylinkės teismas
Dokumentas
Nutartis
Data
2025-01-03
Bylos Nr.
II-28-1204/2025
Teisminio proceso Nr.
4-70-3-00264-2024-5
Bylos rūšis
administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
Teisėjas
Diana Jakubėnė
Kategorijos
Administracinė byla Nr. II-28-1204/2025Teisminio proceso Nr. 4-70-3-00264-2024-5Procesinio sprendimo kategorija 21.8.6. (S)
ŠIAULIŲ APYLINKĖS TEISMASNUTARTIS2025 m. sausio 3 d.Šiauliai

Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmų teisėja Diana Jakubėnė rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo D. M. skundo (prašymo) priėmimo klausimą.

Aprašomoji dalis

Teismas nustatė:

Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmuose 2024 m. gruodžio 30 d. gautas D. M. skundas (prašymas) dėl Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato 2024 m. rugsėjo 6 d. nutarimo ROIK 24251535076.

Motyvuojamoji dalis

Skundą (prašymą) atsisakytina priimti.

Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso (toliau – ir ANK) 623 straipsnyje numatyta, kad skundas dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje gali būti paduotas per dvidešimt kalendorinių dienų nuo nutarimo kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo dienos. Apylinkės teismas motyvuota nutartimi atsisako priimti skundą dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje, kai skundas paduotas praleidus nustatytą skundo padavimo terminą ir neprašoma šio termino atnaujinti (ANK 626 straipsnio 3 dalies 2 punktas).

D. M. skundą Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmams pateikė praleidęs ANK 623 straipsnyje numatytą terminą ir praleidęs jį žymiai (apskundimo terminas baigėsi 2024 m. rugsėjo 27 d.), daugiau nei 2 mėnesius. Be to, pareiškėjas šio praleisto termino atnaujinti neprašo.

Teisė kreiptis į teismą dėl ne teismo tvarka priimtų nutarimų nėra absoliuti, ją riboja įstatymuose nustatyti reikalavimai ir jų privalu paisyti. D. M. skunde nenurodo jokių aplinkybių dėl ko skundą pateikė praleidęs jo padavimo terminą, todėl darytina išvada, kad pareiškėjas turėjo visas galimybes įstatymų nustatytais terminais ir tvarka apskųsti minėtą nutarimą, tačiau tuo nepasinaudojo (ANK 623 straipsnis).

Rezoliucinė dalis

Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 626 straipsnio 3 dalies 2 punktu ir 5 dalimi,

nutarė:

D. M. skundą (prašymą) atsisakyti priimti.

Nutartis per 20 kalendorinių dienų nuo jo kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo dienos gali būti skundžiamas Šiaulių apygardos teismui, skundą paduodant per bet kuriuos Šiaulių apylinkės teismo rūmus.

Teisėja Diana Jakubėnė