- Teismas
- Klaipėdos apylinkės teismas
- Dokumentas
- Nutartis
- Data
- 2017-11-08
- Bylos Nr.
- 1-970-906/2017
- Teisminio proceso Nr.
- 1-01-1-45548-2017-9
- Bylos rūšis
- baudžiamoji byla
- Teisėjas
- Svajūnas Bliudsukis
- Nuteistasis
- K. B.
- Kategorijos
rašytinio proceso tvarka išnagrinėjęs nuteistosios K. B., asmens kodas (duomenys neskelbtini) gimusios (duomenys neskelbtini), gyvenančios (duomenys neskelbtini), prašymą surengti bylos nagrinėjimą teisme ir susipažinęs su pateikta medžiaga,
Aprašomoji dalis
nustatė:
Klaipėdos miesto apylinkės teismo 2017-10-16 teismo baudžiamuoju įsakymu K. B. pripažinta kalta pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso (toliau – BK) 22 straipsnio 1 dalį, 178 straipsnio 4 dalį, ir vadovaujantis BK 64¹ straipsnio 1 dalimi, 2 dalimi, nuteista – areštu trisdešimčiai parų. Teismo baudžiamasis įsakymas įsiteisėjo 2017-11-03.
2017-11-03 teisme gautas kaltinamosios K. B. apeliacinis skundas, kuris laikytinas prašymu surengti teismo posėdį. Kaltinamoji K. B. nesutinka su teismo baudžiamuoju įsakymu paskirta bausme.
Motyvuojamoji dalis
Prašymas atmestinas.
Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekso (toliau – BPK) 422 straipsnio 1 dalyje nustatyta, kad kaltinamasis, nesutikdamas su bausmės paskyrimu teismo baudžiamuoju įsakymu, per 14 dienų nuo šio dokumento įteikimo dienos turi teisę paduoti teismui prašymą, reikalaudamas surengti bylos nagrinėjimą teisme.
Bylos medžiaga nustatyta, jog Klaipėdos miesto apylinkės teismo 2017-10-16 teismo baudžiamasis įsakymas K. B. buvo įteiktas asmeniškai 2017-10-18 (b. l. 177), taigi, remiantis BPK 422 straipsnio nuostatomis, prašymo surengti bylos nagrinėjimą teisme pateikimo terminas baigėsi 2017-11-02.
Konstatuojama, kad prašymas surengti bylos nagrinėjimą teisme gautas praleidus BPK 422 straipsnio 1 dalyje nustatytą 14 dienų terminą prašymui pateikti. Byloje nesant K. B. prašymo atnaujinti praleistą terminą bei nenurodžius svarbių priežasčių, dėl kurių terminas buvo praleistas, K. B. prašymas surengti bylos nagrinėjimą teisme atmestinas, įsiteisėjęs teismo baudžiamasis įsakymas yra neskundžiamas (BPK 422 straipsnio 2 dalis).
Rezoliucinė dalis
Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekso 362 straipsniu, 422 straipsniu, teismas
nutaria:
atmesti nuteistosios K. B. prašymą.
Nutartis per septynias dienas nuo nutarties gavimo dienos gali būti skundžiama Klaipėdos apygardos teismui per Klaipėdos miesto apylinkės teismą.