- Teismas
- Kauno apylinkės teismas
- Dokumentas
- Nutartis
- Data
- 2019-09-03
- Bylos Nr.
- II-398-240/2019
- Teisminio proceso Nr.
- 4-69-3-01625-2019-8
- Bylos rūšis
- administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
- Teisėjas
- Bronislovas Liatukas
- Pareiškėjas
- I. S.
Kauno apylinkės teismo Kauno rūmų teisėjas Bronislovas Liatukas, rašytinio proceso tvarka spręsdamas pareiškėjos I. S. skundo priėmimo klausimą,
Aprašomoji dalis
nustatė:
Kauno apylinkės teisme gautas pareiškėjos I. S. (toliau – pareiškėja) skundas, kuriuo ji prašo panaikinti Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Kauno apskrities VPK) Kelių policijos valdybos Administracinės veiklos skyriaus vyresniosios specialistės K. K. 2019 m. liepos 18 d. nutarimą administracinio nusižengimo byloje Nr. 20-ANR_N-9602-2019.
Motyvuojamoji dalis
Skundą atsisakytina priimti.
Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso (toliau – ANK) 623 straipsnyje numatyta, kad skundas dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje gali būti paduotas per dvidešimt kalendorinių dienų nuo nutarimo kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo dienos. Jeigu šis terminas praleistas dėl svarbių priežasčių, jį pareiškėjo prašymu rašytinio proceso tvarka gali atnaujinti apylinkės teismas.
Pareiškėja skunde nurodo, kad skundžiamą nutarimą ji gavo 2019 m. liepos 24 d. Pareiškėjos skundas Kauno apskrities VPK gautas 2019 m. rugpjūčio 19 d.
Skundžiamame nutarime buvo nurodyta, jog jo apskundimo tvarka nustatyta ANK 621-623 straipsniuose (skundas dėl institucijos nutarimo administracinio nusižengimo byloje gali būti paduotas per 20 kalendorinių dienų nuo nutarimo išsiuntimo ar išdavimo dienos). Kadangi pareiškėja nurodė, jog skundžiamą nutarimą ji gavo 2019 m. liepos 24 d., paskutinė diena skundui dėl skundžiamo nutarimo paduoti buvo 2019 m. rugpjūčio 13 d. 24.00 val. Pareiškėjos skundas gautas 2019 m. rugpjūčio 19 d., tai yra I. S. skundą pateikė praleidusi nutarimo apskundimo terminą.
Pareiškėjai nutarimo apskundimo tvarka buvo išaiškinta skundžiamame nutarime. Jokių duomenų, kad terminas apskųsti šį nutarimą buvo praleistas dėl svarbių priežasčių, byloje nėra. Svarbiomis skundo padavimo termino praleidimo priežastimis teismų praktikoje pripažįstamos nuo pareiškėjo valios nepriklausančios aplinkybės, objektyviai sutrukdžiusios laiku kreiptis su skundu į teismą, taip pat proceso teisės normų pažeidimas pirmosios instancijos teisme, jei dėl to pareiškėjo galimybės realizuoti apeliacijos teisę buvo nepagrįstai suvaržytos. Įstatymų nežinojimas, neteisingas dokumentų interpretavimas, kiti subjektyvūs veiksniai paprastai nelaikomi aplinkybėmis, galinčiomis sudaryti pagrindą skundo padavimo terminui atnaujinti (Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo bylos Nr. N1-1932/2007, N444-2265/2010, N575-4659/2011, N575-4689/2011 ir kt.). Administracinių teismų praktikoje tokiomis aplinkybėmis (svarbiomis skundo teismui padavimo termino praleidimo priežastimis) pripažįstamos objektyviai egzistavusios ir nuo pareiškėjo valios nepriklausiusios aplinkybės, tokios kaip pareiškėjo sunki liga, komandiruotė ar išvykimas į užsienio valstybę (buvimas užsienio valstybėje), kitų asmenų veikla, ribojanti asmens veiksmų laisvę ir jo valią.
Kadangi pareiškėja I. S. skundo termino atnaujinti neprašo, todėl esant nurodytoms aplinkybėms pareiškėjo skundą atsisakytina priimti (ANK 626 str. 3 d. 2 p.).
Rezoliucinė dalis
Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 623 straipsniu, 626 straipsnio 3 dalies 2 punktu,
nutaria:
I. S. skundą dėl Kauno apskrities VPK Kelių policijos valdybos Administracinės veiklos skyriaus vyresniosios specialistės K. K. 2019 m. liepos 18 d. nutarimo administracinio nusižengimo byloje Nr. 20-ANR_N-9602-2019 atsisakyti priimti ir grąžinti jį padavusiam asmeniui.
Nutartis per dvidešimt kalendorinių dienų nuo nutarties kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo gali būti skundžiama atskiruoju skundu Kauno apygardos teismui per Kauno apylinkės teismo Kauno rūmus.