Panevėžio apygardos teismo nutartis

2015-04-20 · Byla Nr. ATP-174-350/2015

Originalas LITEKO ↗
Teismas
Panevėžio apygardos teismas
Dokumentas
Nutartis
Data
2015-04-20
Bylos Nr.
ATP-174-350/2015
Teisminio proceso Nr.
4-32-3-00066-2015-2
Bylos rūšis
administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
Teisėjas
Algirdas Gaputis
Pareiškėjas
R. V.
Kategorijos
  • 79.2pavadinimo nepavyko patikrinti
Adm.teisės pažeidimo byla Nr.ATP-174-350/2014
Proceso Nr. 4-32-3-00066-2015-2Procesinio sprendimo kategorija: 79.2. (S)
PANEVĖŽIO APYGARDOS TEISMASNUTARTIS2015 m. balandžio 20 d.Panevėžys

Panevėžio apygardos teismo teisėjas Algirdas Gaputis, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjęs R. V. skundą dėl Pasvalio rajono apylinkės teismo 2015-02-23 nutarties, kuria atsisakyta priimti pareiškėjo R. V. skundą,

Aprašomoji dalis

NUSTATĖ:

Panevėžio apskrities VPK Pasvalio rajono policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus Prevencijos poskyrio tyrėjos V. B. 2015-01-19 nutarimu Nr. (duomenys neskelbtini) R. V. buvo nubaustas už Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso (toliau ATPK) 194 straipsnio 1 dalyje numatyto nusižengimo padarymą 57 eurų bauda.

R. V., nesutikdamas su minėtu nutarimu, per jį priėmusį Panevėžio apskrities VPK Pasvalio rajono policijos komisariatą pateikė Pasvalio rajono apylinkės teismui adresuotą 2015-02-06 apeliacinį skundą dėl tyrėjos V. B. 2015-01-19 nutarimo panaikinimo. Teismas, gavęs R. V. skundą ir administracinio teisės pažeidimo bylą, skundžiama Pasvalio rajono apylinkės teismo 2015-02-23 nutartimi atsisakė priimti R. V. skundą, konstatuojant skundo padavimo termino praleidimą.

Šalies argumentai

R. V. skundu prašo panaikinti Pasvalio rajono apylinkės teismo 2015-02-23 nutartį ir grąžinti bylą iš naujo nagrinėti apylinkės teisme. Teigia, kad ši teismo nutartis yra nepagrįsta. Pažymi, kad 2015-01-19 nutarimo apskundimo terminas baigėsi 2015-02-08, tačiau ta diena buvo ne darbo diena, todėl pagal bendrąsias procesinių terminų skaičiavimo taisykles paskutinė apskundimo diena persikėlė į pirmą po jos einančią darbo dieną – 2015-02-09. Nurodo, kad būtent 2015 m. vasario 9 d. jis policijos komisariate pateikė apeliacinį skundą dėl 2015-01-19 nutarimo. Savalaikio skundo padavimą patvirtina ant jo skundo uždėta Panevėžio apskrities VPK Pasvalio r. PK organizacinės grupės vyresniosios raštvedės R. V. žyma su data.

Atsiliepimas

Panevėžio apskrities VPK Pasvalio rajono policijos komisariatas atsiliepimu į R. V. atskirąjį skundą prašo pastarojo netenkinti.

Motyvuojamoji dalis

Atskirasis skundas tenkinamas.

ATPK 292 straipsnyje nurodyta, kad pareigūnų nutarimai administracinių teisės pažeidimų bylose gali būti apskųsti apylinkės teismui, skundą paduodant per nutarimą administracinio teisės pažeidimo byloje priėmusį organą (pareigūną). ATPK 293 straipsnyje nurodyta, kad skundas dėl organo (pareigūno) nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje gali būti paduotas per dvidešimt dienų nuo nutarimo priėmimo dienos. Sutinkamai su teismų praktika, dienomis skaičiuojamas terminas pasibaigia paskutinės dienos dvidešimt ketvirtą valandą, jeigu terminas pasibaigia ne darbo dieną, paskutine termino diena laikoma pirmoji po jos einanti darbo diena. Terminas nelaikomas praleistu, jeigu skundas iki termino pabaigos įteiktas paštui. Termino praleidimas siejamas ne su skundo gavimo teisme laiku, o su jo padavimo skundą priimti turinčiam organui laiku.

Nagrinėjamu atveju nustatyta, kad nutarimas dėl administracinio teisės pažeidimo padarymo R. V. atžvilgiu priimtas 2015-01-19, taigi, vadovaujantis ATPK 293 straipsniu, paskutinė termino diena skundui paduoti turėjo būti 2015-02-08, tačiau jai esant ne darbo dienai, paskutine 2015-01-19 nutarimo apskundimo diena buvo 2015-02-09. Iš atskirąjį skundą nagrinėjančiam teismui pareiškėjo pateikto skundo nuoraše (22-23 b.l.) esančios Panevėžio apskrities VPK Pasvalio r. PK organizacinės grupės vyresniosios raštvedės R. V. žymos, kurią sudaro jos pareigos, vardas, pavardė, parašas bei data, matyti, kad R. V. skundą dėl 2015-01-19 nutarimo per jį priėmusį organą pateikė 2015-02-09, tai yra nepažeidęs ATPK 293 straipsnyje numatyto termino.

Remiantis išdėstytu R. V. atskirąjį skundą nagrinėjantis teismas konstatuoja, kad skundžiama Pasvalio rajono apylinkės teismo 2015-02-23 nutartis yra nepagrįsta – skundas pareiškėjo R. V. buvo paduotas savalaikiai, todėl minėta teismo nutartis naikinama ir pareiškėjo skundo priėmimo klausimas apylinkės teismui perduodamas nagrinėti iš naujo.

Rezoliucinė dalis

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 302 ¹⁵ straipsnio 6 dalies 4 punktu, teismas,

NUTARIA:

Panaikinti Pasvalio rajono apylinkės teismo 2015-02-23 nutartį ir perduoti R. V. skundo priėmimo klausimą apylinkės teismui nagrinėti iš naujo.

Ši nutartis neskundžiama.

Teisėjas Algirdas Gaputis