Kauno apylinkės teismo nutartis

2015-04-28 · Administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla Nr. II-143-358/2015

Originalas LITEKO ↗
Teismas
Kauno apylinkės teismas
Dokumentas
Nutartis
Data
2015-04-28
Bylos Nr.
II-143-358/2015
Teisminio proceso Nr.
4-69-3-09044-2014-2
Bylos rūšis
administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
Teisėjas
Audronė Levinskienė
Pareiškėjas
K. E.
Administracinio teisės pažeidimo byla Nr. II-143-358/2015Teisminio proceso Nr. 4-69-3-09044-2014-2Procesinio sprendimo kategorija 73. (S)
KAUNO APYLINKĖS TEISMASNUTARTIS2015 m. balandžio 28 d.Kaunas

Kauno apylinkės teismo teisėja Audronė Levinskienė, susipažinusi su pareiškėjo K. E. prašymu atnaujinti terminą skundui paduoti rašytinio proceso tvarka,

Aprašomoji dalis

nustatė:

K. E. 2014-12-18 Kauno apylinkės teismui pateikė prašymą atnaujinti praleistą skundo dėl Kauno AVPK Panemunės PK 2014-11-05 nutarimo padavimo terminą ir skundą priimti. Prašyme nurodo, kad Kauno apylinkės teismui adresuotas skundas išsiųstas elektroniniu paštu asmenų aptarnavimo Kauno AVPK taisyklėse nurodytais adresais Kauno AVPK Kauno m. Panemunės PK 2014 m. lapkričio 26 d. 5 val. Tai matyti iš pridedamos elektroninio pašto serverio informacijos.. Pagal elektroninio pašto serverio pranešimus šį laišką adresatas kaunopanemunespk@policija.lt gavo 2014-11-26 5 val., adresatams išsiųstą laišką pašto serveris 2014-11-26 5 val. išsaugojo jo pašto dėžu­tėje, išsiųstų laiškų kataloge. Tokiu būdu, skundo pateikimo terminas nors formaliai 5 va­landomis viršijo įstatyme numatytąjį, tačiau iš esmės nebuvo praleistas, nes net ir išsiuntus skundą iki 2014 m. lapkričio 25 dienos 24 valandos, Kauno AVPK Kauno m. Panemunės PK jis būtų gautas tik 2014 m. lapkričio 26 d. ryte, t.y., tuo pačiu metu, kaip ir buvo gautas. Skundą kartu su byla atitinkamam apylinkės teismui organas (pareigūnas) privalo pasiųsti per tris dienas (LR ATPK 292 str.), tačiau tai nebuvo padaryta ir skundas teismą pasiekė pavėluotai ne dėl mano kaltės. 2014-11-27 išvyko į Vokietiją, grįžo į Lietuvą 2014-12-01. Pastebėjęs, kad jokios ataskaitos apie jo skundo gavimą iš Kauno AVPK, Kauno m. Panemunės PK nėra (nors gavimas turėjo būti patvir­tintas per 2 dienas), elektroninius laiškus su skundu 2014-12-02 siuntė pakartotinai tais pačiais adre­sais ir tiesiai į Kauno AVPK, bet jokių gavimo patvirtinimų, kuriuos numato įstatymai bei minėtos as­menų aptarnavimo Kauno AVPK taisyklės, iki šiol nėra gavęs. Tačiau tai, kad byla teismui buvo pa­siųsta, įrodo, kad adresatas Kauno AVPK Kauno m. Panemunės PK jo skundą gavo ir galimai su­klaidino teismą, persiųsdamas jį pavėluotai. Iš teismui su skundu pateikto voko, kuriame gavo apskųstą Kauno AVPK Panemunės PK_2014 m. lapkričio 5 d. nutarimą, kopijos matyti, kad pašte jis gautas tik 2014-11-13 , o pačiame nutarime išsiuntimo data nenurodyta. Minimą 2014-11-05 nutarimą rado savo pašto dėžu­tėje 2014-11-14 (penktadienį) vakare, todėl jo apskundimo klausimu galėjo užsiimti tik 2014-11-17, t.y., praėjus 12 dienų po nutarimo priėmimo. Tokiu būdu, skundo ruošimui turėjo ne 20 dienų, o tik 8 die­nas. Tuo pat metu turėjo pateikti Kauno apylinkės teismui atsiliepimą į jam pareikštą ieškinį, kuris buvo įteiktas 2014-11-17 (civ. bylos nr.2-22163-151/2014). Šis svarbus dokumentas buvo ruošia­mas kartu su minėtu skundu ir pateiktas teismui 2014-11-26. Prašo prašymą patenkinti ir atnaujinti skundo dėl Kauno AVPK Panemunės PK_2014 m. lapkričio 5 d. nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje nr.23NT-21238870-14 padavimo formaliai praleistą terminą, skundą priimti.

Motyvuojamoji dalis

Prašymas netenkintinas.

Nustatyta, kad skundžiamas nutarimas administracinio teisės pažeidimo byloje Nr. 23NT-21238870-14 priimtas 2014 m. lapkričio 5 d., skundas turėjo būti paduotas per 20 dienų, t. y. paskutinė skundo padavimo diena 2014 m. lapkričio 25 d. Pareiškėjas skundą išsiuntė 2014-12-02, institucijoje užregistruotas 2014-12-02 (b.l.1). Kaip matyti iš Kauno apskrities VPK Šančių ir Panemunės policijos nuovados lydimojo rašto (b.l.26-29), pareiškėjui buvo išaiškinta nutarimo apskundimo tvarka, nutarimas pašte gautas 2014-11-13 (b.l.29). Pareiškėjas pripažįsta, kad skundžiamą nutarimą iš pašto dėžutės gavo 2014-11-14.

ATPK 293 straipsnyje numatyta, kad skundas dėl organo (pareigūno) nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje gali būti paduotas per dvidešimt dienų nuo nutarimo priėmimo dienos. Jeigu šis terminas praleistas dėl svarbių priežasčių, jį pareiškėjo prašymu teismas gali atnaujinti. Taigi teisės aktai įtvirtina konkrečią termino skundui dėl nutarimo paduoti eigos pradžią – nutarimo priėmimo dieną. Įstatyme numatytas 20 dienų terminas skundui paduoti įpareigoja asmenis, turinčius teisę skųsti byloje priimtą nutarimą, šia savo procesine teise naudotis itin operatyviai, atidžiai, rūpestingai bei sąžiningai.

Sprendžiant termino atnaujinimo klausimus teismų praktika yra pakankamai nuosekli ir nusistovėjusi. Sprendžiant termino atnaujinimo klausimą būtina nustatyti, dėl kokių priežasčių jis praleistas. Svarbiomis priežastimis, sprendžiant termino atnaujinimo klausimą, gali būti pripažintos objektyvios kliūtys, t. y. nepriklausančios nuo proceso šalies valios aplinkybės, kurios sutrukdė jam laiku įgyvendinti procesines teises ar atlikti procesinius veiksmus. Tokiomis aplinkybėmis (svarbiomis skundo teismui padavimo termino praleidimo priežastimis) pripažįstamos objektyviai egzistavusios ir nuo pareiškėjo valios nepriklausiusios aplinkybės, tokios kaip pareiškėjo sunki liga, komandiruotė ar išvykimas į užsienio valstybę (buvimas užsienio valstybėje), kitų asmenų veikla, ribojanti asmens veiksmų laisvę ir jo valią. Pažymėtina, jog skundo padavimo termino pradžią įstatymas sieja ne su nutarimo įteikimo pažeidėjui aplinkybe, o su nutarimo priėmimo diena, todėl sprendžiant dėl praleisto termino pati nutarimo įteikimo ar neįteikimo aplinkybė nėra reikšminga. Pareiškėjas pripažįsta, kad nutarimo nuorašą gavo likus 8 dienoms, o į Vokietiją išvažiavo jau pasibaigus skundo padavimo terminui, t.y.2014-11-27. Net jai įvertinus pareiškėjo nurodytą aplinkybę, kad skundas buvo išsiųstas 2014-11-26 (b.l.22), jis buvo išsiųstas praleidus 20 dienų terminą be svarbių priežasčių. Esant šioms aplinkybėms, darytina išvada, jog pareiškėjas, būdamas suinteresuotas bylos baigtimi, savo procesinėmis teisėmis naudojosi aplaidžiai, todėl konstatuojama, jog tenkinti pareiškėjo prašymą nėra jokio teisino ir faktinio pagrindo. Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 293 straipsniu, teismas

Rezoliucinė dalis

nutaria:

pareiškėjo K. E., a.k. (duomenys neskelbtini) prašymą atnaujinti praleistą skundo dėl Kauno AVPK Panemunės PK 2014-11-05 nutarimo padavimo terminą ir skundą priimti atmesti.

Nutartis per 7 dienas nuo jos nuorašo įteikimo dienos atskiruoju skundu gali būti skundžiama Kauno apygardos teismui per Kauno apylinkės teismą.

Teisėja Audronė Levinskienė