- Teismas
- Panevėžio apygardos teismas
- Dokumentas
- Nutartis
- Data
- 2008-07-18
- Bylos Nr.
- 1S-484-193/2008
- Bylos rūšis
- baudžiamoji byla
- Teisėjas
- Ričardas Gilys
- Pareiškėjas
- S. J., BPK
Panevėžio apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjas Ričardas Gilys, teismo posėdyje susipažinęs su pareiškėjo S. J. skundu,
Aprašomoji dalis
NUST A T Ė:
Utenos rajono apylinkės prokuratūros prokuroro 2008-06-04 nutarimu, vadovaujantis BPK 168 str., S. J. prašymas pradėti ikiteisminį tyrimą, atmestas, kadangi nurodyti faktai apie padarytą nusikalstamą veiką akivaizdžiai neteisingi. 2008-06-13 S. J. kreipėsi į Utenos rajono apylinkės teismą su skundu, prašydamas panaikinti 2008-06-04 priimtą prokuroro nutarimą. Ikiteisminio tyrimo teisėjas 2008-06-25 nutartimi skundą atmetė, prokuroro nutarimą paliko galioti ir nurodė, kad ši nutartis per 7 dienas nuo jos priėmimo gali būti skundžiama Panevėžio apygardos teismui.
Motyvuojamoji dalis
S. J. skundas paliktinas nenagrinėtu.
BPK 440 str. 2 d. nustatyta, kad skundas dėl apylinkės teismo nutarties paduodamas apygardos teismui per septynias dienas nuo nutarties priėmimo dienos. Iš teismui pateiktos medžiagos matyti, kad 2008-06-25 priimtos nutarties apskundimo termino pabaiga yra 2008-07-02, pareiškėjo skundas paštui įteiktas 2008-07-04, t. y. praleidus apskundimo terminą. Pareiškėjas skundu neprašo praleistą terminą atnaujinti, į teismo posėdį neatvyko, kokių nors svarbių termino praleidimo priežasčių paduotame skunde nėra nurodyta, todėl skundas nenagrinėtinas.
Rezoliucinė dalis
NUTA R Ė:
Palikti nenagrinėtu pareiškėjo S. J. skundą dėl Utenos rajono apylinkės teismo ikiteisminio tyrimo teisėjo 2008-06-25 nutarties, praleidus pareiškėjui BPK 440 str. 2 d. nustatytą ikiteisminio tyrimo teisėjo nutarties apskundimo terminą.
Ši nutartis neskundžiama.