- Teismas
- Vilniaus miesto apylinkės teismas
- Dokumentas
- Nutartis
- Data
- 2020-08-17
- Bylos Nr.
- II-449-1078/2020
- Teisminio proceso Nr.
- 4-68-3-02227-2020-8
- Bylos rūšis
- administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
- Instancija
- I-a instancija
- Rezultatas
- Atsisakyti priimti skundą
- Teisėjas
- Ieva Narbutaitė (pirm.)
- Institucija
- Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Administracinių bylų nagrinėjimo skyrius
Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėja Ieva Narbutaitė susipažino su E. Z., gim. (duomenys neskelbtini), skundu dėl Vilniaus miesto savivaldybės administracijos 2020 m. balandžio 23 d. nutarimo administracinio nusižengimo byloje Nr. SAVAD-13-ANR_N-5341-2020,
Aprašomoji dalis
Teismas nustatė:
E. Z. Vilniaus miesto savivaldybės administracijos 2020 m. balandžio 23 d. nutarimu pripažintas kaltu padaręs administracinį nusižengimą, numatytą Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimo kodekso (toliau – ir ANK) 417 straipsnio 2 dalyje, ir jam paskirta 60 Eur bauda. E. Z. nubaustas už tai, kad jis 2020 m. sausio 29 d., 11.20 val., (duomenys neskelbtini) g., (duomenys neskelbtini), vairuodamas transporto priemonę (duomenys neskelbtini), valstybiniai Nr. (duomenys neskelbtini), sustojo ir stovėjo kelio ženklo „Sustoti draudžiama“ galiojimo zonoje, tokiais veiksmais pažeidė KET 8 punktą, 1 priedo 332 punktą.
Šalies argumentai
Vilniaus miesto apylinkės teisme 2020 m. rugpjūčio 13 d. gauta E. Z. skundo nuotrauką (tokiame formate skundą teismui persiuntė Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Administracinių bylų nagrinėjimo skyrius). Skundu prašoma atnaujinti skundo padavimo terminą.
Motyvuojamoji dalis
Prašymas dėl praleisto termino skundui pateikti atnaujinimo netenkintinas, skundą atsisakytina priimti.
Žemesnės instancijos teismas
Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 623 straipsnyje nurodyta, kad skundas dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje gali būti paduotas per dvidešimt kalendorinių dienų nuo nutarimo kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo dienos. Tokia skundo padavimo tvarka nurodyta ir skundžiamame nutarime. Jeigu šis terminas praleistas dėl svarbių priežasčių, jį pareiškėjo prašymu rašytinio proceso tvarka gali atnaujinti apylinkės teismas.
Iš byloje esančios pažymos apie siuntų įteikimą „Detali siuntos kelionės informacija“ matyti, kad skundžiamas nutarimas pareiškėjui įteiktas 2020 m. balandžio 25 d.
Atsižvelgiant į nurodytas aplinkybes, darytina išvada, kad paskutinė skundo padavimo diena buvo 2020 m. gegužės 15 d., o skundas Vilniaus miesto savivaldybės administracijoje gautas 2020 m. rugpjūčio 6 d. (tokia informacija nurodoma lydraštyje, kuriuo skundas perduotas teismui, taip pat iš skundo fotonuotraukos matyti, jog skundo surašymo data – taip pat 2020 m. rugpjūčio 6 d.). Nors skundo padavimo terminas yra praleistas, o skundu prašoma atnaujinti šį terminą, tačiau nenurodoma jokių priežasčių, dėl kurių pareiškėjas taip ženkliai praleido apskundimo terminą. Pareiškėjui nenurodžius tokių priežasčių, teismas neturi galimybių įvertinti, ar skundo padavimo termino praleidimą nulėmė svarbios priežastys. Pareiškėjo nemotyvuotas ir jokiomis objektyviomis aplinkybėmis nepagrįstas prašymas dėl termino atnaujinimo negali būti patenkintas.
Atsižvelgiant į tai, kas išdėstyta, pareiškėjo E. Z. prašymas dėl praleisto termino skundui pateikti atnaujinimo netenkintinas, nenustačius, kad šis terminas praleistas dėl svarbių priežasčių, o atsižvelgiant į tai, kad prašymas atnaujinti nustatytą skundo padavimo terminą yra netenkintinas, pareiškėjo E. Z. skundą atsisakytina priimti.
Rezoliucinė dalis
Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 623 straipsniu, 626 straipsnio 3 dalies 2 punktu,
nutaria:
atsisakyti priimti E. Z. skundą dėl Vilniaus miesto savivaldybės administracijos 2020 m. balandžio 23 d. nutarimo administracinio nusižengimo byloje Nr. SAVAD-13-ANR_N-5341-2020 ir grąžinti skundą jį padavusiam asmeniui.
Nutartis per dvidešimt kalendorinių dienų nuo nutarties kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo gali būti skundžiama atskiruoju skundu Vilniaus apygardos teismui per Vilniaus miesto apylinkės teismą.