Šiaulių apylinkės teismo nutartis

2023-11-24 · Administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla Nr. II-338-766/2023

Originalas LITEKO ↗
Teismas
Šiaulių apylinkės teismas
Dokumentas
Nutartis
Data
2023-11-24
Bylos Nr.
II-338-766/2023
Bylos rūšis
administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
Teisėjas
Daiva Šabanskienė
(S)ŠIAULIŲ APYLINKĖS TEISMASNUTARTIS2023 m. lapkričio 24 d.Radviliškis

Šiaulių apylinkės teismo Radviliškio rūmų teisėja Daiva Šabanskienė, rašytinio proceso tvarka išsprendė A. S. advokato padėjėjos D. J. skundo dėl 2023 m. spalio 20 d. Lietuvos kelių policijos tarnybos Administracinės veiklos ir eismo priežiūros skyriaus sprendimo Nr. 39-ANR-O-271197-2023 atsisakyti atnaujinti administracinio nusižengimo bylą priėmimo klausimą.

Aprašomoji dalis

Teismas nustatė:

2023 m. balandžio 7 d. Lietuvos kelių policijos tarnybos Specialios paskirties skyriaus (duomenys neskelbtini) priėmė nutarimą Nr. 39-ANR_N-58832-2023 administracinio nusižengimo byloje (ROIK: (duomenys neskelbtini)), kuriuo A. S. buvo patrauktas administracinėn atsakomybėn už nusižengimus, numatytus Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimo kodekso (toliau – ANK) 415 straipsnio 2 dalyje, 424 straipsnio 3 dalyje ir šiuo nutarimu jam buvo paskirta nuobauda – 410 Eur bauda ir administracinio poveikio priemonė specialiosios teisės atėmimas – teisė vairuoti transporto priemones 9 mėnesiams.

Šalies argumentai

A. S. baudą sumokėjo, tačiau pasak pareiškėjo atstovės, per neapdairumą prisiėmė atsakomybę dėl pažeidimo, kurio nepadarė, bei pateikė prašymą dėl administracinio nusižengimo bylos atnaujinimo.

2023 m. spalio 20 d. Lietuvos kelių policijos tarnybos Administracinės veiklos ir eismo priežiūros skyriaus (duomenys neskelbtini) R. B. surašė sprendimą neatnaujinti administracinio nusižengimo bylos ROIK (duomenys neskelbtini), išnagrinėjus A. S. 2023 m. spalio 11 d. prašymą.

2023 m. lapkričio 21 d. teisme gautas Lietuvos kelių policijos tarnybos persiųstas A. S. įgaliotos atstovės 2023 m. spalio 30 d. (Lietuvos kelių policijos tarnybos registruotas 2023 m. spalio 31 d.) skundas dėl minėto sprendimo, kuriuo prašo panaikinti Lietuvos kelių policijos tarnybos Administracinės veiklos ir eismo priežiūros skyriaus Administracinių nusižengimų administravimo poskyrio (duomenys neskelbtini) 2023 m. spalio 20 d. priimtą sprendimą Nr. 39-ANR-O-271197-2023. Nurodo, kad su sprendimu nesutinka, mano, kad sprendimas priimtas formaliai, neanalizuojant prašyme atnaujinti procesą nurodytų aplinkybių ir pažeidžiant teisingumo principą. Taip pat paaiškina, kad sprendime nurodyta, kad per septynias kalendorines dienas nuo jo nuorašo išsiuntimo ar išdavimo dienos gali būti skundžiamas teismui. Sprendimo nuorašas pareiškėjo atstovei išsiųstas elektroniniu paštu 2023 m. spalio 21 d. (šeštadienį), todėl nustatyto termino skundui pateikti, kuris sueina 2023 m. spalio 30 d., pareiškėjas nepraleido.

Motyvuojamoji dalis

Skundą atsisakytina priimti.

ANK 657 straipsnyje numatyta, kad administracinio nusižengimo byla, užbaigta įsiteisėjusiu nutarimu ar nutartimi arba įvykdytu administraciniu nurodymu, gali būti atnaujinta šiame skyriuje nustatytais pagrindais ir tvarka. Aukštesniosios institucijos (pareigūno) sprendimą 661 straipsnio 1 dalyje nurodyti asmenys gali skųsti teismui. Skundai paduodami ir nagrinėjami šio straipsnio 4 dalyje nustatyta tvarka, tai yra per septynias kalendorines dienas nuo sprendimo išsiuntimo ar išdavimo dienos.

ANK 626 straipsnio 3 dalies 2 punkte numatyta, kad apylinkės teismas motyvuota nutartimi atsisako priimti skundą dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje, kai skundas paduotas praleidus nustatytą terminą ir neprašoma šio termino atnaujinti arba prašymas atnaujinti nustatytą skundo padavimo terminą nebuvo patenkintas.

Iš teismui pateiktų dokumentų matyti, kad skundžiamas sprendimas A. S. ir jo atstovei D. J. buvo išsiųstas 2023 m. spalio 20 d. (D. J. išsiųstas elektroninio pašto adresu (duomenys neskelbtini) ir pristatytas 2023 m. spalio 20 d. (penktadienis)). Apskundimo terminas pradedamas skaičiuoti nuo sprendimo nuorašo išsiuntimo (išdavimo) dienos, taigi, apskundimo terminas nagrinėjamu atveju skaičiuotinas nuo 2023 m. spalio 20 d., apskundimo terminas baigiasi 2023 m. spalio 27 d., o pareiškėjo atstovės 2023 m. spalio 30 d. skundas Lietuvos kelių policijos tarnybos registruotas 2023 m. spalio 31 d., t. y. skundas pateiktas praleidus įstatymo nustatytą 7 kalendorinių dienų sprendimo apskundimo terminą. Skunde nurodoma, kad nustatyto termino skundui pateikti, kuris sueina 2023 m. spalio 30 d., pareiškėjo atstovė nepraleido, tačiau akivaizdu, kad atstovė terminą skaičiuoja ne kalendorinėmis dienomis, kaip numato įstatymas, atnaujinti praleistą terminą pareiškėjo atstovė neprašo bei nepateikia jokių įrodymų dėl kokių svarbių priežasčių šio skundo padavimo terminas buvo praleistas.

Atkreiptinas pareiškėjo atstovės dėmesys ir į tai, kad skunde nėra aiškiai suformuoto asmens prašymo, nėra aišku kokį sprendimą prašoma teismo priimti panaikinus Lietuvos kelių policijos tarnybos Administracinės veiklos ir eismo priežiūros skyriaus 2023 m. spalio 20 d. priimtą sprendimą.

Atsižvelgus į tai, pareiškėjo A. S. atstovės advokato padėjėjos D. J. skundas atsisakytinas priimti ir grąžintinas jį padavusiam asmeniui.

Rezoliucinė dalis

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 626 straipsnio 3 dalies 2 punktu, 661 straipsniu, teismas

nutaria:

A. S. advokato padėjėjos D. J. skundą dėl 2023 m. spalio 20 d. Lietuvos kelių policijos tarnybos Administracinės veiklos ir eismo priežiūros skyriaus sprendimo Nr. 39-ANR-O-271197-2023 atsisakyti atnaujinti administracinio nusižengimo bylą atsisakyti priimti ir su priedais grąžinti jį padavusiam asmeniui.

Nutartis per dvidešimt kalendorinių dienų nuo jos kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo dienos gali būti skundžiama atskiruoju skundu Šiaulių apygardos teismui, paduodant skundą per Šiaulių apylinkės teismo Radviliškio rūmus.

Teisėja Daiva Šabanskienė