Panevėžio apygardos teismo nutartis

2012-06-22 · Byla Nr. ATP-311-511/2012

Originalas LITEKO ↗
Teismas
Panevėžio apygardos teismas
Dokumentas
Nutartis
Data
2012-06-22
Bylos Nr.
ATP-311-511/2012
Teisminio proceso Nr.
4-08-3-01197-2012-8
Bylos rūšis
administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
Teisėjas
Eligijus Gladutis
Kategorijos
  • 79.2pavadinimo nepavyko patikrinti
Administracinio teisės pažeidimo byla Nr. ATP-311-511/2012Teisminio proceso Nr. 4-08-3-01197-2012-8Procesinio sprendimo kategorija: 79.2 (S)
PANEVĖŽIO APYGARDOS TEISMASNUTARTISLIETUVOS RESPUBLIKOS VARDU2012 m. birželio 22 d.Panevėžys

Panevėžio apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjas Eligijus Gladutis, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjęs G. V. kurio atžvilgiu priimtas nutarimas administracinės teisės pažeidimo byloje atskirąjį skundą dėl Panevėžio miesto apylinkės teismo 2012 m. gegužės 21 d. nutarties administracinio teisės pažeidimo byloje, ir

Aprašomoji dalis

nustatė:

Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Panevėžio miesto policijos komisariato viešosios tvarkos skyriaus (toliau Panevėžio apskrities VPK Panevėžio miesto PK) 2012-04-10 nutarimu G. V. nubaustas 600 Lt bauda už pažeidimo numatyto Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso (ATPK) 194 str. 2 d. padarymą.

G. V. Panevėžio apskrities VPK Panevėžio miesto PK 2012-04-10 nutarimą apskundė Panevėžio miesto apylinkės teismui, tačiau 2012-05-21 šio teismo nutartimi buvo atsisakyta priimti skundą, motyvuojant tuo, kad skundas paduotas praleidus dvidešimties dienų apskundimo terminą (ATPK 293 str.).

Šalies argumentai

G. V. atskiruoju skundu prašo Panevėžio miesto apylinkės teismo 2012-05-21 nutartį panaikinti, kadangi advokatas surašė skundą 2012-04-30, todėl skundas paduotas nepraleidus apskundimo termino.

Motyvuojamoji dalis

Panevėžio apskrities VPK Panevėžio miesto PK pateikė atsiliepimą į atskirąjį skundą dėl paskirtos nuobaudos pagrįstumo, bet ne dėl termino praleidimo.

Atskirasis skundas netenkintinas.

ATPK 296 str. 1 d. bei 3 d. 2 p. numatyta, jog skundo dėl nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje priėmimo klausimą sprendžia apylinkės teismas; apylinkės teismas motyvuota nutartimi atsisako priimti skundą dėl nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje, jeigu skundas paduotas praleidus nustatytą skundo padavimo terminą ir neprašoma šio termino atnaujinti arba prašymas atnaujinti nustatytą skundo padavimo terminą nebuvo patenkintas. Apygardos teismas, susipažinęs su pateikta bylos medžiaga, pripažįsta, jog apylinkės teismas skundžiama 2012 m. gegužės 21 d. nutartimi pagrįstai ir teisėtai atsisakė priimti G. V. skundą dėl Panevėžio apskrities VPK Panevėžio miesto PK 2012 m. balandžio 10 d. nutarimo ir jį grąžino skundą padavusiam asmeniui, kadangi skundas paduotas praleidus įstatymo numatytą 20 dienų terminą skundui paduoti ir nebuvo prašoma jį atnaujinti.

ATPK 293 str. nustatyta, jog skundas dėl organo (pareigūno) nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje gali būti paduotas per dvidešimt dienų nuo nutarimo priėmimo dienos. Panevėžio apskrities VPK Panevėžio miesto PK nutarimas, kuriuo G. V. nubaustas pagal ATPK 194 str. 2 d. 600 Lt bauda, buvo priimtas 2012-04-10, vadinasi, paskutinė diena skundui dėl minėto nutarimo paduoti buvo 2012-04-30. Panevėžio apskrities VPK Panevėžio miesto PK 2012 m. balandžio 10 d. nutarimas (b.l. 3) patvirtina, jog G. V. 2012-04-10 bylos nagrinėjime dalyvavo, nutarimo nuorašas jam pasirašytinai buvo įteiktas 2012-04-10, jame buvo nurodyta, kokia yra nutarimo apskundimo tvarka. Kaip matyti iš bylos medžiagos skundas Panevėžio apskrities VPK (b.l. 2) gautas 2012-05-02, t.y. praleidus terminą skundui paduoti ir nebuvo prašoma praleistą terminą atnaujinti, taip pat duomenų, kad skundas buvo išsiųstas iki 2012-04-30 byloje nėra. Advokato skunde nurodyta skundo surašymo data, nelaikytina skundo įteikimo data.

Apygardos teismas, atsižvelgdamas į nustatytas aplinkybes, sprendžia, jog pirmosios instancijos teismas, atsisakydamas priimti G. V. skundą dėl Panevėžio apskrities VPK Panevėžio miesto PK 2012 m. balandžio 10 d. nutarimo, teisingai nustatė atsisakymo priimti skundą pagrindą, kai skundas paduotas praleidus nustatytą skundo padavimo terminą ir neprašoma šio termino atnaujinti(ATPK 296 str. 3 d. 2 p.). Atsižvelgiant į tai laikytina, jog Panevėžio miesto apylinkės teismo 2012 m. gegužės 21 d. nutartis teisėta ir pagrįsta, naikinti ją atskirajame skunde nurodytais motyvais nėra pagrindo.

Rezoliucinė dalis

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 302¹⁵ str. 5 d. 1 p., teismas

nutaria:

Panevėžio miesto apylinkės teismo 2012 m. gegužės 21 d. nutartį palikti nepakeistą.

Nutartis neskundžiama.

Teisėjas Eligijus Gladutis