- Teismas
- Klaipėdos apylinkės teismas
- Dokumentas
- Nutartis
- Data
- 2013-09-23
- Bylos Nr.
- II-208-659/2013
- Teisminio proceso Nr.
- 4-06-3-03976-2013-4
- Bylos rūšis
- administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
- Teisėjas
- Violeta Balčiūnienė
Klaipėdos miesto apylinkės teismo teisėja Violeta Balčiūnienė, susipažinusi su A. D., gyvenančio (duomenys neskelbtini), skundu dėl Klaipėdos apskrities VPK Kelių policijos biuro nutarimo,
Aprašomoji dalis
nustatė:
2013-09-13 Klaipėdos miesto apylinkės teisme gautas A. D. skundas dėl Klaipėdos apskrities VPK Kelių policijos biuro nutarimo panaikinimo.
Vadovaujantis Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 293 str., skundas dėl organo (pareigūno) nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje gali būti paduotas per dvidešimt dienų nuo nutarimo priėmimo dienos. Jeigu šis terminas praleistas dėl svarbių priežasčių, jį pareiškėjo prašymu rašytinio proceso tvarka gali atnaujinti apylinkės teismas. To paties kodekso 296 str. 3 d. 2 p. nustatyta, kad apylinkės teismas atsisako priimti skundą dėl nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje, jeigu skundas paduotas praleidus nustatytą skundo padavimo terminą ir neprašoma šio termino atnaujinti.
Motyvuojamoji dalis
Iš byloje esančių duomenų nustatyta, kad A. D. nutarimu jam paskirtą baudą sumokėjo 2013-05-23 d., tačiau skundą dėl Kelių policijos biuro nutarimo pateikė 2013-09-11 d. Kadangi iš pateikto skundo nėra aišku, kada nutarimas buvo priimtas, preziumuojama, kad nutarimo data yra baudos sumokėjimo data, t.y. 2013-05-23 d. Tokiu būdu skundo padavimo 20 dienų terminas baigėsi 2013-06-13, t.y. administracinėn atsakomybėn patrauktas asmuo praleido įstatymo nustatytą terminą skundui pateikti. Byloje nesant A. D. prašymo atnaujinti praleistą terminą bei nenurodžius svarbių priežasčių, dėl kurių terminas buvo praleistas, A. D. skundą atsisakytina priimti ir jis grąžintinas jį padavusiam asmeniui.
Vadovaujantis Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 293 str., 296 str. 3 d. 2 p., 5 d., 302¹⁵ str.,
Rezoliucinė dalis
nutarė:
skundą dėl Klaipėdos apskrities VPK Kelių policijos biuro nutarimo atsisakyti priimti ir grąžinti jį padavusiam asmeniui.
Nutartis per 7 dienas nuo jos gavimo dienos gali būti skundžiama Klaipėdos apygardos teismui per šį teismą.