Kauno apygardos teismo nutartis

2013-01-24 · Byla Nr. ATP-106-658/2013

Originalas LITEKO ↗
Teismas
Kauno apygardos teismas
Dokumentas
Nutartis
Data
2013-01-24
Bylos Nr.
ATP-106-658/2013
Teisminio proceso Nr.
4-13-3-01612-2012-6
Bylos rūšis
administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
Teisėjas
Nerijus Meilutis
Kategorijos
  • 52.4pavadinimo nepavyko patikrinti
Administracinė byla ATP-106-658/2013Teisminio proceso Nr. 4-13-3-01612-2012-6Procesinio sprendimo kategorijos: 52.4.; 79.2. (S)
KAUNO APYGARDOS TEISMASNUTARTISLIETUVOS RESPUBLIKOS VARDU2013 m. sausio 24 d.Kaunas

Kauno apygardos teismo teisėjas Nerijus Meilutis teismo posėdyje rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo V. K. atskirąjį skundą dėl Alytaus rajono apylinkės teismo 2012 m. gruodžio 6 d. nutarties V. K. administracinio teisės pažeidimo byloje, ir

Aprašomoji dalis

nustatė:

Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos Alytaus teritorinio padalinio (toliau – ir Institucija) 2012 m. lapkričio 9 d. nutarimu V. K. nubaustas pagal Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso (toliau – ATPK) 91 straipsnį 3000 Lt bauda.

Nesutikdamas su šiuo nutarimu, V. K. per nutarimą priėmusią Instituciją pateikė skundą Alytaus rajono apylinkės teismui.

Žemesnės instancijos teismas

Alytaus rajono apylinkės teismas 2012 m. gruodžio 6 d. nutartimi atsisakė priimti V. K. skundą motyvuodamas tuo, kad skundas paduotas praleidus įstatyme numatytą apskundimo terminą, jo atnaujinti neprašoma.

Šalies argumentai

V. K. atskiruoju skundu prašo panaikinti Alytaus rajono apylinkės teismo 2012-12-06 nutartį ir skundo dėl Institucijos 2012-11-09 nutarimo priėmimo klausimą perduoti Alytaus rajono apylinkės teismui nagrinėti iš naujo. Pareiškėjas nurodo, kad terminas skundui paduoti nebuvo praleistas, nes skundas Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos Alytaus teritoriniam padaliniui buvo išsiųstas paskutinę apskundimo termino dieną – 2012-11-29. Tai patvirtina Alytaus centrinio pašto kvitas. Todėl Alytaus rajono apylinkės teismo 2012-12-06 nutartis yra neteisėta ir nepagrįsta.

Atsiliepimas

Institucija atsiliepimu į V. K. atskirąjį skundą prašo 2012-12-06 nutartį palikti nepakeistą, V. K. atskirąjį skundą atmesti. Institucijos nuomone, atsižvelgiant į tai, kad nutarimas priimtas 2012-11-09 ir tą pačią dieną jo nuorašas įteiktas V. K., skundo padavimo terminas baigėsi 2012-11-28 24 val. Skundą V. K. išsiuntė 2012-11-29, ką patvirtina pašto spaudas ant voko, o Institucijoje jis užregistruotas 2012-11-30.

V. K. atskirasis skundas tenkinamas.

ATPK 293 straipsnyje įtvirtinta, kad skundas dėl organo (pareigūno) nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje gali būti paduotas per dvidešimt dienų nuo nutarimo priėmimo dienos.

Iš pateiktos medžiagos matyti, kad Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos Alytaus teritorinis padalinys 2012-11-09 priėmė nutarimą nubausti V. K. pagal ATPK 91straipsnį. Taigi, įstatymo įtvirtintas terminas skundui paduoti pasibaigė 2012-11-29, o ne kaip teigiama Institucijos atsiliepime į apeliacinį skundą - 2012-11-28. V. K. skundas nutarimą priėmusioje Institucijoje gautas ir užregistruotas 2012-11-30. Prie atskirojo skundo pridėtas AB „Lietuvos paštas“ kvitas patvirtina, kad siunta, adresuota Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos Alytaus teritoriniam padaliniui, iš siuntėjo pašte priimta 2012-11-29 14.38 val. Institucijoje skundas gautas 2012-11-30.

ATPK nėra reglamentuota procesinių terminų skaičiavimo tvarka, todėl pagal ATPK 249 straipsnio 2 dalį procesinių terminų skaičiavimo tvarka administracinių teisės pažeidimų bylose nustatoma vadovaujantis Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekso (toliau – BPK) normomis, taikomomis baudžiamųjų nusižengimų bylų procesui. BPK 100 straipsnio 1 dalyje nurodoma, jog skaičiuojant terminus neįskaitoma diena, kurią prasideda terminas, o 100 straipsnio 2 dalyje numatyta, kad dienomis skaičiuojamas terminas pasibaigia paskutinės dienos dvidešimt ketvirtą valandą. BPK 101 straipsnio 1 dalyje įtvirtinta, kad terminas nelaikomas praleistu, jeigu skundas ar kitoks dokumentas iki termino pabaigos įteiktas paštui.

Atsižvelgiant į aukščiau aptartą reglamentavimą ir byloje esančius įrodymus, darytina išvada, kad aiškiai matosi, jog paskutinė termino diena skundui paduoti buvo 2012-11-29, o skundo dėl Institucijos 2012-11-09 nutarimo panaikinimo išsiuntimas paštu paskutinę termino dieną, t. y. 2012-11-29, reiškia, jog toks skundas paduotas nepraleidžiant ATPK 293 straipsnyje nustatyto termino. Todėl apylinkės teismas nepagrįstai atsisakė priimti V. K. skundą.

Atsižvelgiant į išdėstytą bei vadovaujantis ATPK 296 straipsnio 1 dalies nuostatomis, reglamentuojančiomis, jog skundo dėl nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje priėmimo klausimą sprendžia apylinkės teismas, Alytaus rajono apylinkės teismo 2012 m. gruodžio 6 d. nutartis naikinama ir skundo priėmimo klausimas perduotinas apylinkės teismui nagrinėti (spręsti) iš naujo.

Rezoliucinė dalis

Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos ATPK 302¹⁵ straipsnio 6 dalies 4 punktu,

nutaria:

panaikinti Alytaus rajono apylinkės teismo 2012 m. gruodžio 6 d. nutartį ir V. K. skundo priėmimo klausimą perduoti apylinkės teismui nagrinėti iš naujo.

Nutartis neskundžiama.

Teisėjas Nerijus Meilutis