Vilniaus regiono apylinkės teismo nutartis

2024-04-03 · Administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla Nr. II-182-1199/2024

Originalas LITEKO ↗
Teismas
Vilniaus regiono apylinkės teismas
Dokumentas
Nutartis
Data
2024-04-03
Bylos Nr.
II-182-1199/2024
Bylos rūšis
administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
Teisėjas
Liudmila Larionova
Kategorijos
Bylos Nr. II-182-1199/2024
Teisminio proceso Nr. 4-52-3-00051-2024-8Procesinio sprendimo kategorijos: 21.8.2; 21.8.6 (S)
VILNIAUS REGIONO APYLINKĖS TEISMASNUTARTIS2024 m. balandžio 3 d.Vilnius

Vilniaus regiono apylinkės teismo Vilniaus rajono rūmų teisėja Liudmila Larionova susipažino su V. D. (V. D.) skundu dėl Lietuvos transporto saugos administracijos 2024 m. vasario 6 d. nutarimo Nr. VKTI-ANR_N-661-2024.

Aprašomoji dalis

Teismas nustatė:

Lietuvos transporto saugos administracijos (toliau – ir Institucija) 2024 m. vasario 6 d. nutarimu Nr. VKTI-ANR_N-661-2024 V. D. (toliau – ir pareiškėjas) nubaustas pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso (toliau – ir ANK) 463 straipsnio 1 dalį administracine nuobauda – 850 Eur bauda.

Šalies argumentai

Vilniaus regiono apylinkės teismo Vilniaus rajono rūmuose gautas pareiškėjo V. D. skundas, kuriuo jis skundžia pirmiau nurodytą nutarimą. Skunde pareiškėjas nurodė, kad jis 2023 m. birželio 13 d. atvažiavo į Vingės terminalą, adresu Minsko pl. 202, Bareikiškės, Vilniaus r. sav., tą pačią dieną krovinio iškrauti nepavyko ir automobilis buvo paliktas Vingės terminale. 2023 m. birželio 14 d. krovinys buvo iškrautas ir jis išvažiavo mokamu keliu iki artimiausios apsisukimo vietos, iki viaduko į Skaidiškių kaimą. Prašo panaikinti jam paskirtą nuobaudą, nes nemokamo kelio atkarpos išvažiuoti iš Vingės terminalo, adresu Minsko pl. 202, Bareikiškės, Vilniaus r. sav., nėra.

Motyvuojamoji dalis

Skundą atsisakytina priimti

ANK 623 straipsnyje nustatyta, kad skundas dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje gali būti paduotas per dvidešimt kalendorinių dienų nuo nutarimo kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo dienos. Jeigu šis terminas praleistas dėl svarbių priežasčių, jį pareiškėjo prašymu rašytinio proceso tvarka gali atnaujinti apylinkės teismas.

ANK 626 straipsnio 3 dalies 2 punkte nustatyta, kad apylinkės teismas motyvuota nutartimi atsisako priimti skundą dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje, kai skundas paduotas praleidus nustatytą skundo padavimo terminą ir neprašoma šio termino atnaujinti arba prašymas atnaujinti nustatytą skundo padavimo terminą nebuvo patenkintas.

Nagrinėjamu atveju nustatyta, kad Institucija rašytinio proceso tvarka V. D. priėmė 2024 m. vasario 6 d. nutarimą administracinio nusižengimo byloje (ROIK: 23219866805), kuriuo jis pagal ANK 463 straipsnio 1 dalį buvo nubaustas administracine nuobauda – 850 Eur bauda. Teismo turimais duomenimis, skundžiamas nutarimas V. D. buvo išsiųstas registruotu paštu 2023 m. vasario 6 d. jo gyvenamosios vietos adresu ir darbovietės registruotu adresu. Šias aplinkybes patvirtina teismui pateikta Lietuvos transporto saugos administracijos Administracinių nusižengimų teisenos skyriaus administracinio nusižengimo bylos medžiaga. Remiantis šiais duomenimis, paskutine skundo padavimo diena laikytina 2024 m. vasario 26 d.

Vilniaus regiono apylinkės teismo Vilniaus rajono rūmuose pareiškėjo skundas buvo gautas 2024 m. kovo 27 d., skundo surašymo diena 2024 m. kovo 19 d. Pažymėtina, kad, praleidęs įstatyme nustatytą skundo padavimo terminą, pareiškėjas neprašo teismo jo atnaujinti ir nenurodo jokių pavėluoto skundo pateikimo priežasčių.

Įvertinus aptartas aplinkybes, V. D. skundą dėl Lietuvos transporto saugos administracijos 2024 m. vasario 6 d. nutarimo Nr. VKTI-ANR_N-661-2024, atsisakytina priimti.

Pareiškėjui išaiškintina, kad atsisakymas priimti skundą dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje nekliudo vėl kreiptis su skundu, tačiau pažymėtina, kad, praleidęs įstatymo nustatytą terminą skundui paduoti, pareiškėjas privalo pateikti prašymą atnaujinti praleistą terminą. Toks prašymas privalo būti argumentuotas, prie prašymo turi būti pridėti įrodymai, pagrindžiantys jame išdėstytas aplinkybes.

Rezoliucinė dalis

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 622 straipsnio 2 dalimi, 624 straipsniu, 625 straipsniu, 626 straipsnio 3 dalies 2 punktu, 4, 5 dalimis, teismas

nutaria:

Atsisakyti priimti pareiškėjo V. D. (V. D.) skundą dėl jam priimto Lietuvos transporto saugos administracijos 2024 m. vasario 6 d. nutarimo Nr. VKTI-ANR_N-661-2024.

Dėl šios nutarties gali būti paduotas atskirasis skundas per dvidešimt kalendorinių dienų nuo nutarties kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo dienos, skundą paduodant Vilniaus apygardos teismui per Vilniaus regiono apylinkės teismo Vilniaus rajono rūmus.

Teisėja Liudmila Larionova