- Teismas
- Telšių apylinkės teismas
- Dokumentas
- Nutartis
- Data
- 2025-08-01
- Bylos Nr.
- eII-82-671/2025
- Teisminio proceso Nr.
- 4-47-3-00029-2025-8
- Bylos rūšis
- administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
- Teisėjas
- Audronė Alčauskienė
Telšių apylinkės teismo Telšių rūmų teisėja Audronė Alčauskienė administracinio nusižengimo byloje pagal M. G. skundą dėl Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Administracinių nusižengimų bylų nagrinėjimo skyriaus 2025 m. birželio 16 d. nutarimo, administracinio nusižengimo byloje ROIK(duomenys neskelbtini), panaikinimo, spręsdama skundo priėmimo klausimą,
Aprašomoji dalis
nustatė:
Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Administracinių nusižengimų bylų nagrinėjimo skyriaus pareigūnė 2025 m. birželio 16 d. nutarimu nubaudė M. G. pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimo kodekso (toliau ir ANK) 420 straipsnio 1 dalį už tai, kad jis 2025 m. gegužės 19 d., 09 val. 16 min., vairuodamas transporto priemonę Renault Trafic, valstybinis numeris (duomenys neskelbtini) (duomenys neskelbtini)sankryžoje lenkė kitą transporto priemonę, kai tai daryti draudžiama.
2025 m. liepos 31 d. Telšių apylinkės teismo Telšių rūmuose gautas pareiškėjo M. G. skundas dėl paminėto nutarimo panaikinimo.
Motyvuojamoji dalis
Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 623 straipsnis numato, kad skundas dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje gali būti paduotas per dvidešimt kalendorinių dienų nuo nutarimo išsiuntimo ar išdavimo dienos. Jeigu šis terminas praleistas dėl svarbių priežasčių, jį pareiškėjo prašymu rašytinio proceso tvarka gali atnaujinti apylinkės teismas.
Kaip matyti iš administracinio nusižengimo bylos medžiagos, pareiškėjas skundą per ePolicija sistemą bandė pateikti nuo 2025 m. liepos 17 d. ir pateikė tik 2025 m. liepos 28 d.
Skundžiamas nutarimas priimtas 2025 m. birželio 16 d., apie bylos nagrinėjimo vietą ir laiką pareiškėjui buvo pranešta tinkamai, tiek surašant administracinio nusižengimo protokolą, tiek atskiru pranešimu paties pareiškėjo nurodytu el. paštu. Skundžiamas nutarimas pareiškėjui buvo išsiųstas 2025 m. birželio 17 d., todėl paskutinė skundo padavimo diena buvo 2025 m. liepos 7 d.
Pareiškėjas pateikė skundą, praleidęs skundo padavimo terminą. Su skundu nepateiktas prašymas atnaujinti skundo padavimo terminą, nenurodytos svarbios priežastys, dėl kurių pareiškėjas praleido skundo padavimo terminą.
Esant nurodytoms aplinkybėms, praleidus apskundimo terminą, atsisakytina priimti pareiškėjo M. G. skundą (ANK 626 straipsnio 3 dalies 2 punktas).
Rezoliucinė dalis
Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 623 straipsniu, 626 straipsnio 1 dalimi, 3 dalies 2 punktu, 5 dalimi,
nutaria:
atsisakyti priimti pareiškėjo M. G. skundą dėl Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Administracinių nusižengimų bylų nagrinėjimo skyriaus 2025 m. birželio 16 d. nutarimo, administracinio nusižengimo byloje ROIK(duomenys neskelbtini), panaikinimo.
Nutartis per 20 kalendorinių dienų nuo nutarties kopijos išsiuntimo ar išdavimo dienos gali būti skundžiama Šiaulių apygardos teismui per Telšių apylinkės teismą.